Кралски работи и клюки - април 2021

  • 135 854
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 9 979
По БНТ каза една дама пряко от Лондон, че ковчегът на Филип ще стои в някаква част в параклиса до смъртта на Елизабет, когато ще погребат и двамата там.
Някъде пише ли го това?

ПП Не намирам нищо, освен че ще бъде положен в Кралското хранилище (Royal vault) на Параклиса, но че ще е сега. Не се споменава за Елизабет.

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 20:37 от Lana

# 631
  • Мнения: 5 268
Какъв им е тоя зор на хората да правят подобни колажи.
По едно време се коментираше, че са си били близки, затова сигурно. Тя му а казвала "па" (от папа), писали са си и писма, докато е била вече в развод.

Скрит текст:
ПП Знам и версията, че са мразели, но за мен няма логика, жената да му казва "тате", когато вече е била в развод, ако наистина не го е харесвала или не го е чувствала близък. Приела съм първия вариант за истина.

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 20:48 от Ли Лу

# 632
  • София
  • Мнения: 7 890
От фейсбук:
Скрит текст:
Какъв им е тоя зор на хората да правят подобни колажи. Не разбирам, честно!
И тази Даяна горката, къде ли не я фотошопнаха. То сватби, то погребения, то кръщенета, то чудо...
Аз по скоро се учудих на комбинирането на двата образа.

# 633
  • София
  • Мнения: 9 979
Това намерих
"Prince Philip's body will reportedly be moved when the Queen dies so they can be together forever.

The Duke's coffin will be placed in the Royal Vault at St George’s Chapel until the Queen passes.

It is understood he will then be buried with the Queen in the memorial chapel, their coffins interred together."
Явно все пак така ще стане, сега ще го положат в роял волта, а след това заедно с Елизабет в мемориалната капела (предполагам пак в параклиса).

# 634
  • Някъде там
  • Мнения: 16 078
Чарли говори за баща си..
https://www.instagram.com/tv/CNfo4fljDil/?igshid=9r2mhuirjogu

Ето ги подробностите за погребението на сайта на КС.
https://www.royal.uk/funeral-duke-edinburgh-0

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 21:28 от daviz

# 635
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 831
По лекарски съвет Мегън нямало да пътува за погребението.

# 636
  • Down south
  • Мнения: 7 692
По лекарски съвет Мегън нямало да пътува за погребението.
На това му се казва изненада Close

В тукашните медии се тиражира, че принц Хари е много разстроен от смъртта на дядо си, в което едва ли има съмнение и най-вече от "невъзможността" да се сбогува с него.

# 637
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 831
Добре е, че Хари ще присъства. Ще се види със семейството и се надявам да загладят някои неща.

# 638
  • Мнения: X
И аз четох новината, но имайки предвид, че е все от анонимни източници, смятам да изчакам по-достоверна информация. Хари и Меган вече са свободни хора и няма нужда да използват анонимни източници.

Меган пътуваше при миналата си бременност за бебешкото парти в Ню Йорк пак бе в последния триместър. Сега не е в толкова напреднала бременност.

Вярвам, че Хари е разстроен. Но Филип на 99 г имаше престой в болницата месец и половина, операции, усложнения, бе местен в друга болница. Меган каза в интервюто с Опра, че лично била звъннала на кралицата, за да разбере как е Филип. Явно кралицата им е казала за състоянието му. Лично аз мисля, че Хари можеше да отложи интервюто и да изчака да се стабилизира дядото и излезне от болница. Но станалото, станало, не може да върне времето назад.

Прилагам видео от предаването на Гейл Кинг, която се чуди в ефир дали Филип е умрял от естествена причина и каква е причината за смъртта му. https://www.express.co.uk/news/royal/1421008/gayle-king-philip-d … ily-latest-vn/amp
"Have you heard anything about exactly what happened? Was it just natural causes?"

# 639
  • Мнения: 9 723
Що за тъп въпрос?!?

# 640
  • Мнения: X
Сега има ковид пандемия и доколкото помня след 8мия месец не е препоръчително пътуването, имам бегъл спомен и че някои авиокомпании не го допускат (за бейби шаура беше края на 6я май)
Какъв им е тоя зор на хората да правят подобни колажи.
По едно време се коментираше, че са си били близки, затова сигурно. Тя му а казвала "па" (от папа), писали са си и писма, докато е била вече в развод.

Скрит текст:
ПП Знам и версията, че са мразели, но за мен няма логика, жената да му казва "тате", когато вече е била в развод, ако наистина не го е харесвала или не го е чувствала близък. Приела съм първия вариант за истина.
Доколкото знам първоначално са били близки, но това не е продължило дълго. Както и да е, вече са покойници и двамата за съжаление и остават само хубавите спомени за хората които са ги обичали.
Речта на Чарлс ми хареса.
 
А, и още нещо което винаги ми е правило впечатление - западняците и американците му викат празнуване на живота а не оплакване на мъртвия както е при нас. Според мен са много по-напред от нас в това отношение.

# 641
  • Мнения: 8 578
Аз си очаквах, че само Хари ще се върне, а Меган щом ще ражда лятото не трябва ли сега да е в седмия месец някъде?

Много глупав въпрос от Гейл.

# 642
  • Мнения: X
Не знаем в кой месец е все пак, всичко около бременността се пази в тайна. Хари щял да пътува с частен самолет, там няма ограничения, Знам за една позната, която по време на пандемия летя с частен самолет до швейцария в 9ти месец, понеже в Токуда имаше ковид в родилното отделение.

Реално не може да съдим която и да е бременна за действията, които планира, за да предпази себе си и плодът, независимо дали има пандемия или няма.

Речта на Чарлз е наистина много хубава.

# 643
  • Мнения: 21 484
Че от каква причина освен естествена да е умрял?

Не съм гледала видеото и може би затова не съм разбрала добре. Изглежда странно да се задава така въпроса...

# 644
  • Варна
  • Мнения: 36 621
След няма и седмица ще стане ясно кой е дошъл и кой не.

Общи условия

Активация на акаунт