Утре се жени българския Онасис

  • 20 484
  • 239
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 4 555
Идеята ми е ,че когато нямаш достатъчно пари не трябва да обвиняваш друг за това , а да запретнеш ръкави и да го поправиш .Simple Smile
Хипатия, ти продължаваш да си мислиш, че единствената причина, която може да накара някоя жена да изрази недоволство е завистта. За теб може би е така, но за щастие не всички са като теб.
Аз достатъчно пари имам. Отделно, че и сто милиона да имах, пак нямаше да дам такава сума за сватбена рокля. Но мен никога не ме е вълнувало кой за какво си харчи парите. Има си ги, да си ги харчи за каквото си иска. Тук обаче става дума за какво се харчат чужди пари, улавяш ли разликата? Парите, заради които много семейства гладуват с месеци, отиват за няколко диаманта в повече по роклята на булката. Ей това е наглото, грозното и циничното. И на всички тези хора им се показва тази новина в целия и тенекиен блякък, за да може да ръкопляскат във възторг, че и България си има вече своя елит, и ние сме като Европа, евала.
Но какво ти ги обяснявам тези неща, ти си аристократка, вряла и кипяла във хайлайфа на Европа и си разбрала, че няма нищо по-нормално от това да обереш бедните, за да се накиприш с диаманти. Даже не точно нормално, а достойно за възхищение, че и завист.

# 196
  • Мнения: 4 555
но и не съм човек , който ще плюе по другите, заради информация дадена ми от клюкарски вестници или анонимни"свидетели".
Е да де, ама нали се сещаш, че може някой да знае малко повече от тебе. И може на някой информацията му да не е от 8-ма и 9-та ръка... Или не се сещаш за такава вероятност?

Цитат
що не пуснахте тема против тях преди , ами ги чакахте да се заженят?
Тук малко некоректно се изказа, защото теми, сайтове и т.н. за Иракли имаше с тонове. Направо в спам се превърна. Така че да кажеш, че чак сега някой изказва недоволство по проблема е меко казано противоположно на действителността.

Явно тук има хора, за които новината, че някой похарчил за купон заплатите за 6 месеца на сума ти народ е повод за радост. За мен не е повод за радост. Но вие се радвайте, какво толкова. 

# 197
  • Мнения: 6 417
С два тоалета са и кумовете, и младоженците-за гражданския брак едни и за вечерта други.

# 198
  • Мнения: 2 931
Идеята ми е ,че когато нямаш достатъчно пари не трябва да обвиняваш друг за това , а да запретнеш ръкави и да го поправиш .Simple Smile
Хипатия, ти продължаваш да си мислиш, че единствената причина, която може да накара някоя жена да изрази недоволство е завистта. За теб може би е така, но за щастие не всички са като теб.
Аз достатъчно пари имам. Отделно, че и сто милиона да имах, пак нямаше да дам такава сума за сватбена рокля. Но мен никога не ме е вълнувало кой за какво си харчи парите. Има си ги, да си ги харчи за каквото си иска. Тук обаче става дума за какво се харчат чужди пари, улавяш ли разликата? Парите, заради които много семейства гладуват с месеци, отиват за няколко диаманта в повече по роклята на булката. Ей това е наглото, грозното и циничното. И на всички тези хора им се показва тази новина в целия и тенекиен блякък, за да може да ръкопляскат във възторг, че и България си има вече своя елит, и ние сме като Европа, евала.
Но какво ти ги обяснявам тези неща, ти си аристократка, вряла и кипяла във хайлайфа на Европа и си разбрала, че няма нищо по-нормално от това да обереш бедните, за да се накиприш с диаманти. Даже не точно нормално, а достойно за възхищение, че и завист.

Карина, скъпа,
завистта не  е присъща само на жените. Тук не се изразява недоволство както казваш,а съвсем необосновано и без доказателства се уронва престижа на една жена и на нейният съпруг. Защо е толкова лесно да се повярва на недоказани клевети,а не може чисто по човешки да се каже едно честито?
Сигурна съм ,че ако се беше случило някакво нещастие с детето им тук всички ,които сега ги плюят щяха да изразят искрените си съболезнования. Защо е това лицемерие? Или нещастието обединява ,а щастието разединява?
Ще съм ти много благодарна ,ако не насочиш огорчението си сега към мен. Не ме познаваш, не те познавам, но смятам ,че сме достатъчно интелигентни ,за да водим един разговор, пък били на различни позиции без да се нападаме взаимно. В крайна сметка сватбата мина. Хората ядоха, пиха и се веселиха:)
И  Шушон да не забравя. Обикновено на сватбите булките сменят тоалетите. В църквата се ходи с булченска ,а после за обяда или вечерята се сменя с нещо по-лесно и удобно за танцуване.Simple Smile

# 199
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Не става дума за завист или гледане в чуждата паница. Става ли се милионер за ден? В България - да. Въпросът е как са спечелили първия милион! За съжаление въпрос не от нашата компетенция, а на прокуратурата!  Peace

# 200
  • Мнения: 4 555
Изобщо не е лицемерие. А и не съм забелязала хората тук да са злобни или завистливи (като цяло). Винаги, когато има И хубава новина, като раждане на дете на някоя знаменитост или сватба, темата е изпълнена с честитки и благопожелания (искрени). А не само когато става дума за нещастие.
Просто в случая има някои подробности, които се набиват на очи и аз лично (а и доста други явно) ги намираме за нагли и цинични.
Повтарям се: Новината, че някой похарчил за купон заплатите за 6 месеца на сума ти народ, за мен не е повод за радост. Това, че сключва граждански брак - да му е честито. Но за останалото, не виждам на какво да се радвам. Ти щом искаш се радвай, твое право е, не ти го оспорвам. Аз просто защитавам своето право пък да не се радвам точно на тази случка. И то не от завист, ако можеш да си го представиш.

Приятна вечер.

# 201
  • Мнения: 6 167
Не става дума за завист или гледане в чуждата паница. Става ли се милионер за ден? В България - да. Въпросът е как са спечелили първия милион! За съжаление въпрос не от нашата компетенция, а на прокуратурата!  Peace



С пари на ДКМС.
Затова , заради тия селяндури, които праха откраднатите от партията пари на страната,  след 89та, дядо ми, професора, сега се чуди кой радиатор да остави, за да не мръзне.

е няма как да им честитя просто и да се радвам.

# 202
  • Мнения: 6 417
И  Шушон да не забравя. Обикновено на сватбите булките сменят тоалетите. В църквата се ходи с булченска ,а после за обяда или вечерята се сменя с нещо по-лесно и удобно за танцуване.

Ами то църковен брак нямаше, щото къде сте виждали комунист да влезе в църква?   newsm78 /Банев е бивш кадър в  ДКМС/

# 203
  • Мнения: 7 640
........И  Шушон да не забравя. Обикновено на сватбите булките сменят тоалетите. В църквата се ходи с булченска ,а после за обяда или вечерята се сменя с нещо по-лесно и удобно за танцуване.Simple Smile

не съм Шушон, ама аз пък на такива сватби не съм била Rolling Eyes, от простолюдието ли съм, не знам Crazy

# 204
  • Мнения: 6 417
Офффффф, що ли я пуснах тази тема newsm78

# 205
  • Мнения: 6 167
Офффффф, що ли я пуснах тази тема newsm78

що бе, шушон, видяхме сватбарите.
разбрахме подробности за мангизите, за бизнеса, за дрешките... з
премерихме си капите.

полезно беше.
жалко че нямам една балестична ракета да ги нацеля тия воинстващи простаци от тука  Mr. Green Mr. Green

# 206
  • Мнения: 292
Жив и здрав и дано спи спокойно! Wink
И ... чудя се - изненадани ли сте, що ли?!

# 207
  • Мнения: 6 417
 Joy
Вече ще пускам теми само за светски погребения, че сватбите нещо разбуниха духовете. Там поне няма разногласия Mr. Green

# 208
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
но и не съм човек , който ще плюе по другите, заради информация дадена ми от клюкарски вестници или анонимни"свидетели".
Е да де, ама нали се сещаш, че може някой да знае малко повече от тебе. И може на някой информацията му да не е от 8-ма и 9-та ръка... Или не се сещаш за такава вероятност?

Цитат
що не пуснахте тема против тях преди , ами ги чакахте да се заженят?
Тук малко некоректно се изказа, защото теми, сайтове и т.н. за Иракли имаше с тонове. Направо в спам се превърна. Така че да кажеш, че чак сега някой изказва недоволство по проблема е меко казано противоположно на действителността.

Явно тук има хора, за които новината, че някой похарчил за купон заплатите за 6 месеца на сума ти народ е повод за радост. За мен не е повод за радост. Но вие се радвайте, какво толкова. 



знаеш ли каква е разликата между нас? никъде в поста си не ти лепнах етикет на неразбрала, неподготвена или подобни. ти го направи. не можеш да общуваш без да "боцнеш".
дори не тълкуваш думите ми правилно.
не съм говорила за Иракли.
после тоя "някой", който толкова много знае, да се оплаче там , където трябва. включително и работниците, на които не е плащано. за да не може някой да им харчи заплатите.
не това ми беше мисълта. не можеш да разбереш, че крадеца съвест няма.
но с нашите бръщолевеници и плюнки едва ли ще помогнем на същите тия хора, за които толкова си загрижена. това исках да кажа.

# 209
  • Мнения: 2 013
Joy
Вече ще пускам теми само за светски погребения, че сватбите нещо разбуниха духовете. Там поне няма разногласия Mr. Green

Аааа, не е сигурно! Ако "светският" мъртвец е някой като Кюлев, духовете пак може да се разбунят!

Общи условия

Активация на акаунт