Бързи здравословни въпроси и отговори – 29

  • 30 032
  • 738
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 350
Здравейте, имам още седмица до цикъла. Сутринта обаче имах зацапване еднократно беше, само на тоалетната хартия. На какво може е да се дължи това зацапване седмица преди цикъла. Благодаря

# 271
  • Мнения: 1 095
На бременност.

# 272
  • Мнения: 350
А има ли вероятност да се дължи на нешо друго освен бременност. Нямам др симтоми... Изключвам да съм бременна. Тази кръв беше само на тоалетната хартия сутринта 1път повече не се е случвали

# 273
  • Мнения: 4 005
Andjelina123,при мен след след секциото е така.Вече 3,7г винаги една седмица преди да дойде ми зацапва кафяво,после спира за няколко дни и на датата ми идва реалния цикъл.Докторът ми каза,че на мястото където е шита матката се променяла структурата и затова.Всичко друго си е наред.

# 274
  • Мнения: 350
Andjelina123,при мен след след секциото е така.Вече 3,7г винаги една седмица преди да дойде ми зацапва кафяво,после спира за няколко дни и на датата ми идва реалния цикъл.Докторът ми каза,че на мястото където е шита матката се променяла структурата и затова.Всичко друго си е наред.
Аз нямам правена операция

# 275
  • Мнения: 199
Здравейте, имам още седмица до цикъла. Сутринта обаче имах зацапване еднократно беше, само на тоалетната хартия. На какво може е да се дължи това зацапване седмица преди цикъла. Благодаря

При хормонален дисбаланс ми се е получавало така. Назначиха ми хормонална терапия.

# 276
  • Мнения: 54 448
Здравейте, имам още седмица до цикъла. Сутринта обаче имах зацапване еднократно беше, само на тоалетната хартия. На какво може е да се дължи това зацапване седмица преди цикъла. Благодаря

На нисък прогестерон.

# 277
  • Мнения: 226
След смърт на роднина,изпаднах в депресия,но все още се пазя от тежки медикаменти. Пия Атаракс,само преди лягаме. Може ли да препоръчате билков антидепресант,освен Ремотив?
На мен ми действа сироп Алора.Другото,което се сещам е мента,глог и валериана.
За съжаление не ми действат.

Замислям се за АД след консултация с лекар. Дали да изчакам да мине малко време или да започна терапия веднага? Чувам съвети за Деанксит...някой ползвал ли го е?

# 278
  • Мнения: 4 005
Относно Деанксит,личната ми го беше изписала преди време,сутрин и обед по 1 хапче.Отначало много ми се спеше от него,но пак си бях под напрежение.После съвсем спря да ми действа,никакъв ефект нямаше.Беше ми изписан от 3 до 6 месеца,но го спрях по-рано поради тази причина.

# 279
  • Мнения: 11 844
Майка ми вземаше Деанксит, отначало й действаше добре, после спря да й действа, явно защото го пиеше вече много време (2 години) , ноо после спирането беше адски трудно и тежко. Така, че аз лично не препоръчвам.
По скоро отидете на добър психолог, терапията помага, лекарствата са временно нещо и понякога нож с две остриета. Отделно след всяка загуба/смърт има периоди през които се минава и те са напълно нормални - отхвърляне, гняв, агресия, апатия и т.н. но с добра терапия  се избягва трайното потъване.

# 280
  • Бургас
  • Мнения: 6 895
След смърт на роднина,изпаднах в депресия,но все още се пазя от тежки медикаменти. Пия Атаракс,само преди лягаме. Може ли да препоръчате билков антидепресант,освен Ремотив?
На мен ми действа сироп Алора.Другото,което се сещам е мента,глог и валериана.
За съжаление не ми действат.

Замислям се за АД след консултация с лекар. Дали да изчакам да мине малко време или да започна терапия веднага? Чувам съвети за Деанксит...някой ползвал ли го е?

Не пийте лекарства така на поразия. Повече ще ви навредят. Атаракс и Деанксит няма да ви помогнат. Те се изписват за друго. Не приемайте съвети от всеки. По-добре идете на психолог. Аз бих пробвала и при хомеопат, но при класически.

# 281
  • Мнения: 379
От една година съм подложена на силен стрес и постепенно рухнах психически. Вече схм взела мерки - пия лек ад и започвам терапия. Но до тогава искам да питам дали от депресия и тревожност може да има напрежение в тила и главата както и врата. Все едно някой ме натиска. Меря си кръвното - ок е. Имам чат пат и проблеми със съня - както и тази нощ - спах около 1ч. Супер силна тревожност и ужас, че ще получа удар заради напрежението в тила. Мерих си кръвното три пъти. По принцип съм със 100/70, през нощта ми беше 125/83 и пулс 100. Тотално превъртях. Имам шипове във врата, но такова чудо в главата като последния месец нямам спомен да съм имала. Или поне не всеки ден. Възможно ли е да е от общото ми състояние?

# 282
  • Мнения: 5 867
Според мен, възможно е. От около 2 г. насам имам някакви периодични кризи с врата. 3-4 на брой до момента. Държи ме по около месец. Аз, обаче, нямам шипове, нито други диагностицирани състояния. Обяснявам си го със стреса и лошия начин на живот, който водих доскоро. От няколко месеца насам се храня много здравословно и се старая да не се поддавам на напрежението, свалих тегло... Оттогава не съм имала проблеми с врата и рамената. Не знам дали е съвпадение, ще видим.

# 283
  • София
  • Мнения: 1 175
Според мен е комбинация от шиповете и спазмирани мускули в областта на врата и шията. При тревожност, притеснение и страх те се пренапрягат, притискат съдовете и влияят на кръвоснабдяването. От там се появяват и болките. Трябва да се премахнат тези спазми и да се отпуснат мускулите с антиспазмолитик или масажи. Но най- вече е нужна работа по преработването на тези емоции, за да не се появяват пак. Има доста видеа на тази тема, но са на руски, предполагам има и на др. езици, може да погледнете.

# 284
  • Мнения: 106
Здравейте, нормално ли е лимфни възли да се напипват на някои места и да не са възпалени? Аз усещам няколко в слабините, слаба съм, но все пак много ме притесняват. Другата седмица ще ходя на изследвания да ми ги видят, но дотогава сякаш ще полудея.

Общи условия

Активация на акаунт