Духовно преоделяване!

  • 719
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 340
Здравейте, вече съм напълно отчаян и моля за всякакви съвети, как да се справя с моята коварна психика!

Ходих къде ли не, гастроентеролог, психолог, психиатър, невролог, всички ми казват че ми е на психично.
Изпитвам ужасни симптоми на гадене, позиви за повръщане, вкус на кисело, киселини, другият ми проблем е че не мога да излизам навън просто ме е страх, и ако изляза започва веднага да ми се гади, пил съм адски много хапчето и за доста време няма никакъв ефект, затова ще се опитам сам да се справя и с ваша подкрепа.

Кажете ми от къде да започна, как да започна да излизам, да изчиствам съсзнанието си, как да съм спокоен.
Всяко мнение ще е отполза, поздрави!

# 1
  • Мнения: 12 770
За това, че не можеш да излизаш, се обърни към психотерапевт. Това състояние си е известно и си има терапия за него.
А за общото ти спокойствие, може да пробваш да се заемеш с медитация, или и йога. Наистина добре действа и рязко ти повишава спокойствието и усещането за щастие.

# 2
  • INFJ
  • Мнения: 9 357
Елиминирането на причините, довели до подобно състояние е добро начало и едно от най-важните неща. Обикновено това са токсични връзки с близки хора, приятели, партньори. Изхвърли ги от живота си.
Прави неща, които харесваш. Ходи сред природата, тичай, спортувай, движението помага.
Намери човек (психотерапевт), на който можеш да се довериш на 100% и сподели с него всички мисли, които те тормозят.

Аз лично не съм фен на хапчетата, освен, ако положението не е много тежко, т.е. човек сам да застрашава живота си. Те само спират симптомите, но не решават проблема и не променят начина на мислене. С други думи, ако ги спреш е много вероятно просто да се върнеш там откъдето си започнал...

# 3
  • София
  • Мнения: 38 489
Idan Kirshner потърси в Ютуб и го гледай. Търси предимно упрежненията му със дишане за релакс. Имаше и специални упражнения за отпускане на стомаха. С една дума - йога.

# 4
  • Мнения: 340
Ще погледна, иначе днес да Ви се похваля, за пръв път от 5 месеца, излезнах за 2 часа, и се разхождах и всички негативни мисли изчезнаха! Всеки ден ще отделям по 2 часа и ще карам колело! Днес се случи чудо!

# 5
  • София
  • Мнения: 38 489
Аз, ако не са разходките, до сега да съм се гръмнала. Даже когато трябва да ходя някъде за документи, ми е кеф. Особено, ако е хубаво времето.

# 6
  • Мнения: 3 118
Предлагам ти да се свържеш с някой добър специалист по Техника за емоционална свобода ТЕС.
или EFT emotional freedom technique.

# 7
  • Мнения: 3
Здравейте, вече съм напълно отчаян и моля за всякакви съвети, как да се справя с моята коварна психика!

Ходих къде ли не, гастроентеролог, психолог, психиатър, невролог, всички ми казват че ми е на психично.
Изпитвам ужасни симптоми на гадене, позиви за повръщане, вкус на кисело, киселини, другият ми проблем е че не мога да излизам навън просто ме е страх, и ако изляза започва веднага да ми се гади, пил съм адски много хапчето и за доста време няма никакъв ефект, затова ще се опитам сам да се справя и с ваша подкрепа.

Кажете ми от къде да започна, как да започна да излизам, да изчиствам съсзнанието си, как да съм спокоен.
Всяко мнение ще е отполза, поздрави!

Здравейте, както винаги, подходът трябва да е комплексен.
1. Трябват ви редовни консултации и обсъден план за действие с психолог, систематичен подход от страна на психолога, така че да се стигне до резултат. Ако психологът препоръча психиатър, отивате и на психиатър. Пишете, че вече сте ходил, но някакси много хаотично ми звучи. Има много добри психолози, работят и онлайн в момента заради пандемията, така че няма да ви се налага да излизате от вкъщи.
2. Нищо не пишете за начина ви на хранене, но силно ви препоръчвам хранене с цялостна храна - това са плодове, зеленчуци, ядки, бобови, зърнени в минимално преработен вид. Прием на много вода. Отдавна е доказана връзката между начина на хранене и физическото и психично здраве.
3. Движение. Може и вкъщи под формата на раздвижване, йога, медитация, но системно и целенасочено.
4. Отлична хигиена.
5. Режим на спане. Лягане най-късно около 22:30 вечер.

# 8
  • Мнения: 340
Здравейте, вече съм напълно отчаян и моля за всякакви съвети, как да се справя с моята коварна психика!

Ходих къде ли не, гастроентеролог, психолог, психиатър, невролог, всички ми казват че ми е на психично.
Изпитвам ужасни симптоми на гадене, позиви за повръщане, вкус на кисело, киселини, другият ми проблем е че не мога да излизам навън просто ме е страх, и ако изляза започва веднага да ми се гади, пил съм адски много хапчето и за доста време няма никакъв ефект, затова ще се опитам сам да се справя и с ваша подкрепа.

Кажете ми от къде да започна, как да започна да излизам, да изчиствам съсзнанието си, как да съм спокоен.
Всяко мнение ще е отполза, поздрави!

Здравейте, както винаги, подходът трябва да е комплексен.
1. Трябват ви редовни консултации и обсъден план за действие с психолог, систематичен подход от страна на психолога, така че да се стигне до резултат. Ако психологът препоръча психиатър, отивате и на психиатър. Пишете, че вече сте ходил, но някакси много хаотично ми звучи. Има много добри психолози, работят и онлайн в момента заради пандемията, така че няма да ви се налага да излизате от вкъщи.
2. Нищо не пишете за начина ви на хранене, но силно ви препоръчвам хранене с цялостна храна - това са плодове, зеленчуци, ядки, бобови, зърнени в минимално преработен вид. Прием на много вода. Отдавна е доказана връзката между начина на хранене и физическото и психично здраве.
3. Движение. Може и вкъщи под формата на раздвижване, йога, медитация, но системно и целенасочено.
4. Отлична хигиена.
5. Режим на спане. Лягане най-късно около 22:30 вечер.

Предимно се храна с картофено пюре, яйца, банани, печено месо, риба, пия по 2 литра вода всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт