Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 835 815
  • 38 566
  •   1
Отговори
# 5 685
  • София
  • Мнения: 2 016
Пък за Слави Трифонов, може да е вечерял с Васил Илиев, може и да е харесвал нещо в него, обаче не е въртял бухалка, не е крал коли и лежал в Панкрац, не е масажирал ничии уши, не са го снимали с кюлчета злато, пък ако ги има, със сигурност ги е спечелил сам, не го разследват в страна от ЕС (и според някои сайтове разследването е приключило, та и там ще има новини).
в "За стърченото" Слави сам си разказва как заедно с хората на ВИС си е пазил авторските права. как са чупили техника и студиа. Но явно са го правили без да въртят бухалка

# 5 686
  • Варна
  • Мнения: 14 541
Любен Дилов- син има пикантни приятелства и лобита. И нищо общо с таланта на баща си.

# 5 687
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Слави винаги е  в политиката  и е осребрявал  от нея .
Сега за кого играе?
Дали не се е хвърлил на най големите пари? Или се е задоволил с по малки? Или ги е комбинирал .
Тоя път обаче се съмнявам да осребри .
Не  млад  ,  а и е болен .
Интересно ми е защо ББ прави ротации в администрациите?
Пази си кадрите ?
Или ги наказва за резултата за изборите?

# 5 688
  • Мнения: 6 035
От кои групировки са новите?Борисов е бил служител на Пашата.
Сестра Галева май е сменила 2 групировки. На братя Галеви и на Васил Божков. Идеята й за ревизия и мъст не ви ли изглежда като продиктувана от Божков? Има да си връща човека.

# 5 689
  • Мнения: 2 942
Не, на мен не ми изглежда, да е нито желание за мъст, понеже примерно любовните мераци на Манолова към Борисов били отхвърлени навремето, (понеже виждам че за съжаление нивото в темата е ниво Биг Брадър, обсъждат се клюки, интриги, легенди, плюе се всичко живо, а не се коментират по същество политики, решения, идеи, реформи, коментират се жълтини, и темата е една безполезна говорилня, и плюнки по всичко и всички). Та да си кажа и аз в тоя дух че според мен отхърлените любовни мераци на Манолова към Борисов нямат нищо общо,  нито пък ми изглежда поръчана от Божков или Галеви. Какъв е интереса на Божков, да се направи ревизия например на дейноста на държавната комисия по харазта под управлението на Борисов и неговият финансов министър Горанов Защо години наред са позволявали Божков да не плаща данъци в огромни размери и да ощети държавата със стотици милиони. Как се е случило, защо се е случило, какви са пропуските в дейноста и, и в контрола над нея, какви реформи са нужни за да не може в бъдеще да се случват такива неща. Да се види има ли други нарушения, други хазартни босове, също ли са ощетявали държавата и това прикривано ли е от комисията. И така да се провери дейността на всички институции. Не само на държавната комисия на хазарта. Всякакви корупционни практики, ако ги има какво лошо има да бъдат разкрити. Ако ги няма това е шанса на Герб да изчистят името си, и да докажат че мнозинството в о-вото греши като ги приема за символ на корупционните практики, задкулисието, източването на държавата в полза на сенчести бизнес кръгове.

# 5 690
  • Мнения: X
да мога да изкарвам пари в една нормална икономика, да има адекватно здравеопазване и социална политика.
След тази част в изказването Ви, вече окончателно ме губите като читател който ще Ви чете сериозно. В момента в който прочета думата адекватно без да е посочено съответствие приемам написаното за пропаганден лозунг.
Адекватно на какво? На финансовото състояние на здравеопазването, на квалификацията на медицинския персонал, на мижавите вноски които внасяте в осигурителната система, на... Да продължавам ли? Без база са съпоставка прилича на една моя любима максима. Адекватна социална политика е ново - още не съм си изпил второто кафе за да го осмисля напълно, но вече ме попитаха защо се хиля на глас.

# 5 691
  • Мнения: 2 670
Всички са се хванали за ББ, а не мисля че той е основния проблем. Основният проблем е лошо работещата държава която той остави.

# 5 692
  • Мнения: 13 275
Всички са се хванали за ББ, а не мисля че той е основния проблем. Основният проблем е лошо работещата държава която той остави.
Към това ще добавя и неистовото желание да се върнат отново на власт и да пречат с всички възможни средства на промените.
А и той е основен проблем защото за него демокрация е когато той управлява еднолично и не може да приеме, че не е женен за властта и това върви надолу по партийната верига.
Очаквам да саботират по всякакъв начин всичко оттук нататък, не желаят да пуснат властта защото много от тях без властта са нищо.

Дъвката, че са отговорни към избирателите си докога ще я въртят. Изборите показаха, че те вече са в изолация и по- голямата част от хората не ги искат.
Въобще не ме интересува кой как се чувствал, ПКП че я мразели, или че бб щял да се чувства унизен според натрапеното от съпартийците им, които се чудят как да извъртат, защото вече трябва да отговарят на въпроси. Това са държавните служители и народни избраници и като такива никой не го интересува, трябва да си изпълняват задълженията не само в частта, която им харесва, а и да отговарят на неудобни въпроси.

Култова реплика има за тях от един български филм - Кога яде кюфтетата, не рева.
Та да не се правят на ощипани госпожици, когато не им изнася.

Последна редакция: сб, 17 апр 2021, 08:29 от zari65

# 5 693
  • Мнения: 15 211
Всички са се хванали за ББ, а не мисля че той е основния проблем. Основният проблем е лошо работещата държава която той остави.
А някой от новоизбраните дали има визия какво е добре работеща държава, а после и знанията, и уменията да го постигне! От друга страна, такова нещо не е по силите на една партия/коалиция. От трета страна, безкомпромисното поведение на всички към всеки и обратно, не обещава градивност и подредба.
Мислех, че съм песимист, но разбирам, че съм била голям оптимист, след като съм допускала един фрагментиран парламент може да заработи за доброто на държавата и народа. Тези крякащи, тропащи, неизслушващи се, "хапещи се" .... хора, не вярвам, че могат да постигнат нещо положително. Явно не сме дорасли или просто сме от обществата, за които разбирателството и компромисите са непонятни.

# 5 694
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
да мога да изкарвам пари в една нормална икономика, да има адекватно здравеопазване и социална политика.
След тази част в изказването Ви, вече окончателно ме губите като читател който ще Ви чете сериозно. В момента в който прочета думата адекватно без да е посочено съответствие приемам написаното за пропаганден лозунг.
Адекватно на какво? На финансовото състояние на здравеопазването, на квалификацията на медицинския персонал, на мижавите вноски които внасяте в осигурителната система, на... Да продължавам ли? Без база са съпоставка прилича на една моя любима максима. Адекватна социална политика е ново - още не съм си изпил второто кафе за да го осмисля напълно, но вече ме попитаха защо се хиля на глас.

Аз пък започвам с въпросите

1.да мога да изкарвам пари в една нормална икономика, Какво е нормална икономика ? Какво произведе и за колко го продаде?Колко това струва в "нормалните" развити държави. Колко е  заплатата там за твоята работа? Заплатата ти я дава работодателя ти .
2.здравеопазване От тази заплата се удържат парите за здравеопазване - Колко са в нормалните държави
3. социална политика - парите пак се вземат от заплатата ти

Да очаквам ли че ще има протести за по големи заплати? . .

# 5 695
  • Мнения: 3 512
Хаджигенов и Томислав Дончев ще бъдат гости в Тази събота по БТВ.

# 5 696
  • Мнения: 1 551
Всички са се хванали за ББ, а не мисля че той е основния проблем. Основният проблем е лошо работещата държава която той остави.
Борисов е част от проблема. Организира и консолидира партията си като нездравословна симбиоза с държавния апарат, а самият той, поради особености на характера и биографията си, стана лице на този проблем. Отлюспването му е шанс за ГЕРБ да се превърне в нормален политически субект. Държавата никога през 30-те години парламентарна демокрация не се е славела с добра работа, така че в този смисъл вината е споделена до ниските стъпала на службите.

# 5 697
  • Мнения: 3 512
Този Сандов /ДБ/ как лъже. В Конституцията никъде не пише, че когато премиера е в отпуск, задължително пак трябва да се яви в НС, когато го викат.Joy

# 5 698
  • Мнения: 3 566
Скрит текст:
Всички са се хванали за ББ, а не мисля че той е основния проблем. Основният проблем е лошо работещата държава която той остави.
Към това ще добавя и неистовото желание да се върнат отново на власт и да пречат с всички възможни средства на промените.
А и той е основен проблем защото за него демокрация е когато той управлява еднолично и не може да приеме, че не е женен за властта и това върви надолу по партийната верига.
Скрит текст:
Очаквам да саботират по всякакъв начин всичко оттук нататък, не желаят да пуснат властта защото много от тях без властта са нищо.

Дъвката, че са отговорни към избирателите си докога ще я въртят. Изборите показаха, че те вече са в изолация и по- голямата част от хората не ги искат.
Въобще не ме интересува кой как се чувствал, ПКП че я мразели, или че бб щял да се чувства унизен според натрапеното от съпартийците им, които се чудят как да извъртат, защото вече трябва да отговарят на въпроси. Това са държавните служители и народни избраници и като такива никой не го интересува, трябва да си изпълняват задълженията не само в частта, която им харесва, а и да отговарят на неудобни въпроси.

Култова реплика има за тях от един български филм - Кога яде кюфтетата, не рева.
Та да не се правят на ощипани госпожици, когато не им изнася.

Значи вие смятате, че волята на 800 000 български граждани няма значение? Смятате, че Борисов силово ни е наложил да гласуваме за него ли? Ами не, мен никой насила не ме завлече до урните. Отидох там, защото смятам, че посоката, в която се движеШЕ държавата, е правилна. Да видим бившата опозиция - сегашно мнозинство в парламента, каква посока ще предложи? Чакам, чакам...

П.С. Д-р Симидчиев е нагаждач, избрали го за шеф на здравната комисия. Канидатът на ГЕРБ проф. Горчев, е хиляди пъти по-добър специалист, но него не са избрали. Не зная Симидчиев да блести с нещо особено като професионалист.

# 5 699
  • Мнения: 3 512
Хаджигенов не изневери на лошото си възпитание и отново в студиото на БТВ говори за поцинковани изделия и ПКП. Нищо градивно и умно от него.

Общи условия

Активация на акаунт