Знаете ли тази задача?

  • 1 298
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 904
И все пак какво е условието?
Май момичето пита именно за условието, не за решението  Joy
Ами не знам, аз не забелязах такова нещо. Питаше каква е закономерността и че се опитва да я разгадае. Аз разбирам, че пита как се получава винаги едно и също число и защо.

# 16
  • Мнения: 1 581
И все пак какво е условието?
Май момичето пита именно за условието, не за решението  Joy
Ами не знам, аз не забелязах такова нещо. Питаше каква е закономерността и че се опитва да я разгадае. Аз разбирам, че пита как се получава винаги едно и също число и защо.
Ами според мене тия въпроси 642 ??? значи, че не знае тия числа как са се получили. Струва ми се, че това е от онези загадки: намисляте число, умножавате го по 2, после умножавате по 3, после делите на 6 и о, чудо, получи се вашето число  Laughing
Това число, в техния случай 642, зависи от намисленото число и от 2355, разгадаването на загадката е това. А условието не е ясно  Joy

# 17
  • Мнения: 636
Ами според мене тия въпроси 642 ??? значи, че не знае тия числа как са се получили. Струва ми се, че това е от онези загадки: намисляте число, умножавате го по 2, после умножавате по 3, после делите на 6 и о, чудо, получи се вашето число  Laughing
Това число, в техния случай 642, зависи от намисленото число и от 2355, разгадаването на загадката е това. А условието не е ясно  Joy

Извинете, че чак сега пиша.
Точно така, не зная как получиха 642 от зададените цифри, така че крайният резултат да е винаги 2355. Или каква е закономерността, за да се получи винаги сбор от 2355?

Попитах тук, понеже преди време дълго се нищеха логически задачи. Реших, че може да знаете.

Общи условия

Активация на акаунт