Образователен Говорилник - 15-та следизборна

  • 18 578
  • 789
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 16 104
Тя писа, че било масиран инсулт. По-млади са  от мен с 10 години.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 556
Добро утро,
Аш, благодаря за темата.🌷

Гледам снощи сте бистрили изборите. Все си мислех, че нищо повече не може да ме изненада, но си признавам, че останах в ступор от прогнозните резултатите. Ами май приказката, че всеки народ си заслужава управление ще се окаже напълно вярна. И на този фон аз се опитвам да убедя голямата, че има смисъл да остане тук. Жалко!
И да кажа, да си останеш вкъщи или да отидеш за гъби не е гражданска позиция, гражданска позиция би било да отидеш до урните и да гласуваш с Неподкрепям никого.

Ох, Шарки, много съжалявам...

# 17
  • Мнения: 7 213
Добро утро и от мен с кафе и цяла торта. Очератава се един много хубав ден.

Благодаря за новата тема, Аш. Flowers Hibiscus
В крайна сметка се оказва, че животът и здравето са най-важни.  
Два часа чета коментари относно изборите и май съм единственият човек доволен от тях. Smiley
Българинът пак нещо друго очаквал и пак изненадан от резултатите.Sweat Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Хотели как лучше, а получилось как всегда.

Ами, не, и с това "не подкрепям никого" не става. Защото... защото.

# 19
  • София
  • Мнения: 16 104
Получилось хуже. Но заслужено.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Не знам, аз все още упорито отказвам да разбера какви са междинните резултати от броенето. Може да го оприлича на отказ да видя действителността. Така или иначе зорлем ще ми я покажат, поне още малко да отложа по своя воля.

# 21
  • Мнения: 5 808
Добро утро!
Може би за пръв път няма доминираща партия, което е добре. Но пък според мен си избрахме ДПС коалиция (Слави+ДПС).
Имам наблюдение върху методите на финансиране на някои предишни избори и мога да ви кажа, че напълно разбирам позицията на Анди. Изчезващи гласове, като описаните случаи, са само върхът на айсберга.
Този път библиотекарския са се бръкнали повечко. Аз лично от не помня кога гласувам анти. Проблемът е, че и измежду новите десни месии не разпознавам различие със старите муцуни.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 756
Абе и аз за едни избори се бях замислила да гласувам с "не подкрепям никого", но в крайна сметка се отказах и все пак избрах за кого да хиксна. После брат ми, който се случи наблюдател в една селска секция до Пловдив, каза, че накрая като броели бюлетините, всички били убедени, че "не подкрепям никого" трябвало да се броят в графата "невалидни". Едва ги разубедил и се разправял, те му обяснявали, че така пише в инструкциите, накрая с цената на побелели коси, звънене насам-натам и перипетии се съгласили. Беше потресен от нивото да не можеш да разбереш елементарни инструкции. А ние тук за образование си говорим Sad. Кой знае какви дивотии се случват на места. Та оттогава не ми минава през ум за "не подкрепям никого". Joy

# 23
  • София
  • Мнения: 7 276
Но пък според мен си избрахме ДПС коалиция (Слави+ДПС).
Стига, ма - сус Mute

# 24
  • София
  • Мнения: 6 625
От приятел във ФБ:
"Първо беше диктаторът, после бодигардът, а сега е шутът. Не растем на акъл."

Да добавя от мен - имаше и един цар между тях...

Последна редакция: пн, 05 апр 2021, 11:36 от Olive

# 25
  • София
  • Мнения: 11 848
Но пък според мен си избрахме ДПС коалиция (Слави+ДПС).
Стига, ма - сус Mute
Не им стига за мнозинство. Трябва поне още един от първите да се намеси или всички по-назад във веригата. Всички възможни варианти са... майка плаче. Божков събра 3%. Scream

# 26
  • Мнения: 7 213
Служебно правителство ➡ Нови избори

# 27
  • Мнения: 6 269
Здравейте.
Ами аз споделям вашите позиции и винаги, винаги досега съм гласувал на всички избори от 1989 насам, и на референдумите, и на местните избори, и на всички. Сега за пръв път през живота си не гласувах поради една единствена причина - страх от ковид.
Не съм от тези, които смятат, че всички са маскари и напълно споделям мнението на Аш, че всеки трябва да направи нещо, ако искаме да сме по-добре. Имам си и ясна позиция за кого и защо щях да си дам вота.
Ама страх ме е, наругайте ме ако искате, ама да се навра в затворено пространство, пълно с хора, еми реших да си го спестя. Много ме е страх от ковид. Макар че да, то няма как да избягаш от всички рискови ситуации, ама... само поради това тези са първите избори, които пропускам в живота си.

# 28
  • Мнения: 7 213
... единствена причина - страх от ковид.
Съжалявам много за това мнение.
Кой пазарува във вашето семейство?
Обзалагам се на каквото кажеш, че рискът да се заразиш докато гласуваш е по-малък /бих казала нулев/ от този, когато пазаруваш.
Поне го видях с очите си.
Гласувах машинно, буквално минахме за минути.
Приятно изненадана съм от избирателната активност. Предвид тъпия ковид, очаквах по-малка.
Щастлива съм, че много хора не се поколебаха и гласуваха.

# 29
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Не знам, аз все още упорито отказвам да разбера какви са междинните резултати от броенето. Може да го оприлича на отказ да видя действителността. Така или иначе зорлем ще ми я покажат, поне още малко да отложа по своя воля.
Не мога да разбера, хем не гласуваш, щото не намираш за нужно, хем си хабиш енергията и времето да рзбираш неща за нещо, което не те интересува.

Шарки, съжалявам. Лек да е пътя на душата му.

Общи условия

Активация на акаунт