Куклен театър - за 2-годишни - препоръчайте ми!

  • 2 768
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 861
Бяхме днес в "Приказка без край", но вместо "Сладоледена приказка" имаше "Червената шапчица" (разболели се актьори). Представяше го "Мариета и Марионета". Ивчо го изгледа, но аз съм меко казано втрещена - ако не знаете-ловецът се казва Евстати, а бабата Параскева, запознали са се на санаториум с Хисаря #Crazy, и ловецът попита бабата "Имаш ли от онези транквиланти?" #Crazy #Crazy #Crazy
Не стоях вътре, та незнам още какви бисери имаше, Margarita и Collibri могат да разкажат целия сюжет Joy
Аааа да, започна с урок по математика #Crazy, където на децата и част от родителите бяха раздадени листове със задачи newsm78, с отговор, А+Б+C=??? отговорът е "една тапа" Rolling Eyes Та така. За деца м/у 2-3години беше леееко странно. Снимка на куклите ще пусна после, ако някой има интерес. Йоан на Марги бабата я кръсти "баба Яга" Simple Smile

ехе, разсмя ме, следващия път сме с вас Hug

# 16
  • Мнения: 1 391
eто ни и нас да даваме отчет!
И ние като Еми и Марги изгледахме авангардната "Червена шапчица" на Мариета и Марионета в "Приказка без край"
За пръв път отиваме на подобно мероприятие и въпреки супер авангардната история, аз съм много доволна, Ели още повече.
Явно по принцип вниманието й още не може да се фокусира върху цял театър - или просто тези кукли бяха твърде малки, да задържат вниманието й, защото тя от половината на театъра почна да щъка напред назад, да се качва по сцената, да закача децата, да се мята по някакви играчки и общо взето правеше всичко освен да гледа, а аз пък я гледах да не пречин а другите деца - голяма отворка се оказа мойта щерка.

Обаче се забавляваше много, после отидохме в залата с играчките да дивее на воля и въобще тая комбинация театър +игра за 3лв много ни допадна.

Мисля си, че за такива малки деца като мойто /2г.2м/  театър в зала е по-неподходящ, защото като пощръклее, няма къде да го прави, а в клубчето , може като й писне да ходи в другата стая да играе.

Иначе като цяло мероприятието много ни хареса и ще ходим и още и още и пак!
Даже след театъра, Ели ми вика :пак ша одим, нали?

та така
Ето богат снимков материал от нас:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=1407&AlbumId=69773

Чакаме и от вас, ако сте снимали!! Hug Flutter Hug

# 17
  • Мнения: 3 034
Аз съм работила с Мариета и Марионета и честно казано не бих си завела детето на нейна постановка....но явно съвсем я е обхванало бездарието... Joy

# 18
  • Мнения: 6 315
За постановката - аз направо умрях от потрес и смях и чудене... Така и не изчакахме изяждането на "Баба Яга"  Joy, но пък игрите бяха много забавни - Йоан следобед искаше да ходи пак при децата и топките  Laughing. Голямо удоволствие е явно да се мяташ в тях.

Колибри, мерси за снимките Simple Smile.

# 19
  • Мнения: 11 315
Играла съм "Задави се меца" и много се котираше сред най-малките.
Посещавали сме и ясли. Изтрайваха целия спектакъл.
Не съм много на Ти с новите театри по София, но М&М са най-ниското ниво,което ние наричаме просто халтура.
Може заглавието да е подходящо за малки деца, но ако декорите и куклите не отговарят за възрастта, не може да го грабне и само ще му развали желанието да посещава такива постановки.
Ако почне да мрънка детето, е най-добре да излезете. Заради самото дете.

# 20
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Ние в неделя ще ходим на ~Защо мишките не могат да четат` в Ариел,ако има желаещи......

# 21
  • Мнения: 809
Когато Стефчо беше на 1г. и 9м. го заведох за първи път на театър - в Столичния куклен театър салон "Гурко". Гледахме "Кой има магарешки уши". Това е пиеса за най-малките. Нарочно взех места по в края, за да може да излезем, като му писне. Стефчо не помръдна през цялото представление. Не отместваше поглед от сцената. Беше много доволен и дълго време след това си спомняше някои неща от представлението, които го бяха впечатлили. Наскоро го заведох в "Смехорани" на представление. Определено не успя да задържи вниманието му. Може би защото в помещението имаше пързалка и много играчки, та се разсейваше, или защото пиесата беше за по-големи дечица. Но определено нямаше същия успех като първия му досег с театъра.

Общи условия

Активация на акаунт