Пролетни надежди, летни планове. Мечтателна немска тема - 215

  • 18 819
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 262
аз честно да си кажа, ако наистина успеем да постигнем една година без вирусна инфекция у хората , ще се зачудя какво става. Защото от миналата година няма грипна вълна, няма други вируси в статистиката, само ковид ... поне доколкото разбирам от данните които публикуват. ако и него го няма ще сме направо безвирусни инфекции и то две години наред. Кога е било такова нещо? Човечеството във вакуум ? Как ще успеят да спрат с истерията , след като в момента нормалната вируса инфекция е просто тази? Ще чакаме състояние в което да няма вируси ? Никога повече? Или какво ще чакаме ?
Единственото според мен е да се ваксинират хората, да се направи подновяващите серии и то достатъчни бройки и да се спре с истерията  . Иначе не знам как ще я караме завинаги с маски .

Бибит както виждаш няма значение къде какви правила са и какво важи ... нещата се развиват що - годе еднакво.
Т.е. няма значение какво правим.
Само тестовете в училищата показват , че децата имат споли, което не е свръх ново откритие. Като не ги правят и децата са във ваканция бройките падат.
Но ... смъртните случаи си остават еднакво. т.е. децата са си деца и карат нещата по леко , тези без имунитет и рисковите са си така с или без тестове при децата ... Всичко е едно и също. Както винаги. Само вируса е друг. Но него ще го има . Няма как да го няма.

И най-интересното е , че като спрат децата от училище и ги помъкнат по супермаркетите или ги оставят на бабите ... намалят бройките на новототкрити инфекции ... 2хсецмично по училищата , но ... се качва леко смъртните случаи. Т.е. не е ли по-добре децата да са си на училище и да не се бутат по цял ден с възрастните , които са по-уязвими?
Само си разсъждавам на глас, т.е. на лист , или по-скоро на пост Simple Smile

Последна редакция: ср, 07 апр 2021, 15:53 от bella_ciao

# 76
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз съм поръчвала от saal, тогава правих два календара, уви другия не помня къде е бил, но е бил ДМ, АЛДИ или CEWE, наистина не помня.
Очаквах много от saal, но уви wow ефект нямаше.
Виж във времето не съм ги сравнявала, този от saal го подарих.

Имам от различни фирми фотокниги, нямам любима, гледам софтуерът да не е малоумен, че някои са доста нервещи.

# 77
  • Мнения: 6 612
аз честно да си кажа, ако наистина успеем да постигнем една година без вирусна инфекция у хората , ще се зачудя какво става. Защото от миналата година няма грипна вълна, няма други вируси в статистиката, само ковид ... поне доколкото разбирам от данните които публикуват. ако и него го няма ще сме направо безвирусни инфекции и то две години наред. Кога е било такова нещо? Човечеството във вакуум ? Как ще успеят да спрат с истерията , след като в момента нормалната вируса инфекция е просто тази? Ще чакаме състояние в което да няма вируси ? Никога повече? Или какво ще чакаме ?
Единственото според мен е да се ваксинират хората, да се направи подновяващите серии и то достатъчни бройки и да се спре с истерията  . Иначе не знам как ще я караме завинаги с маски .

Бибит както виждаш няма значение къде какви правила са и какво важи ... нещата се развиват що - годе еднакво.
Т.е. няма значение какво правим.
Само тестовете в училищата показват , че децата имат споли, което не е свръх ново откритие. Като не ги правят и децата са във ваканция бройките падат.
Но ... смъртните случаи си остават еднакво. т.е. децата са си деца и карат нещата по леко , тези без имунитет и рисковите са си така с или без тестове при децата ... Всичко е едно и също. Както винаги. Само вируса е друг. Но него ще го има . Няма как да го няма.

И най-интересното е , че като спрат децата от училище и ги помъкнат по супермаркетите или ги оставят на бабите ... намалят бройките на новототкрити инфекции ... 2хсецмично по училищата , но ... се качва леко смъртните случаи. Т.е. не е ли по-добре децата да са си на училище и да не се бутат по цял ден с възрастните , които са по-уязвими?
Само си разсъждавам на глас, т.е. на лист , или по-скоро на пост Simple Smile

Как успяваш да произведеш такова количество думи и нищо смислено да не кажеш?

Разбира се, че се води статистика и на други вируси, включително и грипния. Да, ковид се коментира преимуществено заради броя заразени, заради  мерки и ограничения,  които засягат всички, но паралелно си текат и други заразни заболявания.  Статистика има.

# 78
  • Мнения: X
Тук вали на грамадни снежинки. На снимки разбира се не се вижда добре, но на живо е драматично.

Скрит текст:

Вече даже натрупа. И тази сутрин махнах 20 сантиметра сняг от колата, после се разтопи и сега пак. Април месец. 😆

Последна редакция: ср, 07 апр 2021, 16:24 от Анонимен

# 79
  • Мнения: 225
Ако пристигате в Байерн от България, то тогава сте освободени от карантина след излизане на негативния тест, но само ако сте били на посещение при близки роднини. А това означава винаги Simple Smile)

Току що Söder оповести задължително тестване (минимум 2 пъти седмично) за всички ученици в Байерн  които искат да се обучават присъствено в училище (независимо от инциденца до 100). При над 100 учат само последните класове от съответните училища. Пак само с негативен тест.

https://www.br.de/index.html

Последна редакция: ср, 07 апр 2021, 16:30 от blabla7

# 80
  • Мнения: 6 612
Ако пристигате в Байерн от България, то тогава сте освободени от карантина след излизане на негативния тест, но само ако сте били на посещение при близки роднини.
За Баден-В. важи същото.

# 81
  • Немция
  • Мнения: 7 018
Щом на снимката се виждат толкова добре снежинките, значи наистина са големи.
При нас снегът премина в дъжд.

Ако пристигате в Байерн от България, то тогава сте освободени от карантина след излизане на негативния тест, но само ако сте били на посещение при близки роднини.
За какъв негативен тест става дума- направен в Германия ли?

# 82
  • Мнения: 225
Щом на снимката се виждат толкова добре снежинките, значи наистина са големи.
При нас снегът премина в дъжд.

Ако пристигате в Байерн от България, то тогава сте освободени от карантина след излизане на негативния тест, но само ако сте били на посещение при близки роднини.
За какъв негативен тест става дума- направен в Германия ли?

Мисля, че важи и тест направен в Бг до 72 часа преди полета, но не съм сигурна. Тестовете в Байерн са безплатни.

# 83
  • Мнения: 2 475
Тест се представя на летището, преди качване в  самолет./ посока Германия/Без такъв няма да ви допуснат да летите.Т.е.вече задължително се прави в България .Няма работещи лаборатории в неделя / за София/и може да е проблем при   полет в понеделник, по- рано сутрин. Тестът трябва да се направи 48 часа преди пристигането.

Последна редакция: ср, 07 апр 2021, 18:00 от Roo Roo

# 84
  • Мнения: 11 343
За Заарланд да кажа за тестовете в училище - преди Великден тестовете бяха freiwillig и ние не подписахме. Сега обаче от утре понеже ваканцията свърши, вече имаме Testpflicht.
Бясна съм!  Поне да знам, че ще бъдат правени като хората, ами доктора, който идва, е под напрежение, трябва да тества 7 випуска ученици за 2 часа. Качеството на тестовете със сигурност ще страда. Само имитираме дейност

# 85
  • Мнения: X
Не само в България, а навсякъде, ако се пътува със самолет. За България тъй като е рискова, даже високо рискова, тест се изисква при пристигане с каквото и да е превозно средство. Дали след това се остава и под карантина е въпрос на решение на самата провинция.

Аз не разбирам защо въобще продават тестове по супермаркети и аптеки, като днес в клиниката ми казаха, че те не били "правилните". Имитиране на дейност е всичко явно.

# 86
  • Мнения: 1 281
Тест се представя на летището, преди качване в  самолет./ посока Германия/Без такъв няма да ви допуснат да летите.Т.е.вече задължително се прави в България .Няма работещи лаборатории в неделя / за София/и може да е проблем при полет в понеделник. Тестът трябва да се направи 48 часа преди пристигането.

Във Варна City лаб правят тестове от началото на април вкл. събота и неделя, но е софийска лаборатория, предполагам и в Сф работят.

# 87
  • Мнения: 9 470

Аз не разбирам защо въобще продават тестове по супермаркети и аптеки, като днес в клиниката ми казаха, че те не били "правилните". Имитиране на дейност е всичко явно.
За пари, защо? Тия пари в хазната трябва от някъде дойдат, нали?

# 88
  • Germany
  • Мнения: 8 032
И при нас вали сняг обилно. Така не е валяло дори зимата. Егати шантавото време! Мъжа ми зави с найлони розите и теменужките, дано да оцелеят.
Според мен тестовете по магазините са някакви боклуци, които явно стават за да отидеш до магазина, но не и да разчиташ сериозно на тях. Другите най вероятно са по скъпи и няма как да ги изискват от хората. Аз в понеделник влизам в болница и ще разпитам дали мъжа ми може да си прави тест при тях и да ме вижда, поне 2 пъти седмично. Да ми стискате палци, в сряда ще е операцията.

# 89
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Moni, стиснати палци отсега, да протече всичко безпроблемно и да се възстановиш бързо. 😃

Общи условия

Активация на акаунт