Истанбул [тема 54]

  • 53 584
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 870
Искам да съм ей тук... 😀


Чудя се ще се вредим ли с ММ някога да се качим на култа ... Simple Smile

В една ранна утрин, още ръмеше и беше гадно времето, но пък нямаше никаква опашка.
Бяхме почти първи и беше супер, защото имаше място и на терасата.
Докато се наслаждавахме на гледката, макар и в такова време, надойдоха другите туристи и стана тясно и невъзможно вече да се обикаля горе, но ние бяхме направили каквото трябва вече. 😀

# 61
  • Мнения: 18 552
На мен ми стига и само да я видя.
Имам проблем с височините.
Кулата ми е една от най-хубавите гледки и специално там много искам да се разходя.

# 62
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
Метро или Нишикли колко пара искат за двупосочен от Варна,дали намалиха цените?Stuck Out Tongue Winking Eye

# 63
  • Варна
  • Мнения: 4 221
На мен ми стига и само да я видя.
Имам проблем с височините.
Кулата ми е една от най-хубавите гледки и специално там много искам да се разходя.

Все едно аз съм го писала. Толкова пъти сме ходили, а не съм се качила. Официално заради опашките, но само като си помисля за тераската горе, ми става зле. Мисля, че всеки път сме минавали покрай кулата, защото ми е любимо място. Дори и да сме пропуснали някой път да отидем, гледката към нея, особено от Еминьоню, ми е една от задължителните наслади. То си личи и от снимката, която стои под всеки мой пост. Винаги снимам този пейзаж от зоната пред Египетския. Който пък ми е другото топ любимо място.
Днес го гледах пак. Събота и неделя явно не работи. И миналата седмица ми направи впечатление. А преди работеше дори и в неделя, въпреки че информацията говореше друго. Магазините на Истиклял също са затворени. Или поне тези, които се виждат. А Рамазанът не е започнал.
Камерите са намалени като бройка.
Скрит текст:
Няма я тази от Капалъ чарши, както и едната от Истиклял. И това е сравнително отскоро. Може би е временно.
Преди да спрат тази от Капалъ-то, ми направи впечатление, че са сменили настилката на основната улица. Качеството на картината не бе добро, за да определя каква е новата, но е нещо от типа на асфалт. Твърдо ги няма старите плочи. Не бяха още готови стъпалцата пред магазините и пред повечето имаше (евро)палети за стъпване. Нямам идея на кого е дошла тази гениална мисъл, но ако правилно съм видяла и ако остане така, за мен това ще съсипе автентилния вид на чаршията. Много се надявам да е само етап от реновирането и да върнат стария вид.

AIR, помня, че бяхме по едно и също време. Дори се разминахме за малко в Ортаклар. Или пък не се видяхме просто. Беше хубаво!

Емка, стягаш ли се? 45 (Метро) и 50 (Нишикли) еднопосочно виждам.

Пепелче, брой ме и мен.


Аз искам да съм и тук. Точно по средата долу се вижда покривната тераса за закуска на "нашия" хотел.

# 64
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Емирган вчера 🌷🌷🌷
https://www.instagram.com/p/CNeuRl6lG8U/?igshid=eiz5gnkz3mh4

Кулата вероятно не работи уикенда, или просто няма желаещи, нали е само за чужденци. Иначе наскоро я реставрираха, близо 2 години се точи. Вход 35 лири.

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 18:07 от Шебек

# 65
  • Мнения: 298
Кога е Рамазанът?

# 66
  • София
  • Мнения: 5 334
От 13.4 до 12.5 е месец Рамадан.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 4 221
От 13.04. до 12.05. И после Рамазан Байрям, до 14.05. вкл.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 3 940
Метро или Нишикли колко пара искат за двупосочен от Варна,дали намалиха цените?Stuck Out Tongue Winking Eye

Питах миналата седмица  Нишикли колко пара искат за еднопосочен от Варна  - 50 лв.

# 69
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
🍲🍛🍧🍮🍵

# 70
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
Беличке,Данке.
Много пара е туй,тююю,гаче нашата Варна на Корусант ИдИ...
Стягам се яз,всеки ден,
Ей на снега пак ни затрупва...
Хубаво че пускате снимки и клипчета,че ще сложа фунията вече...
Под Сюлеймание района е Чок Индиримен ще знаете..
Има много изгодни РабУти...тъй де амчи как..Grinning

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 1 376
Ханъмлар, казавам ви здрасти набързо! Все пак се добрах до любимия град, но се замотах тези дни в разни битовизми и дребни проблеми. Ще се включа идната седмица по-подробно. Сега само ще кажа, че Истанбул е все така чудесен. Всичко си работи. В събота и неделя излизането е забранено само за турците и местните жители, макар че лично видях, че не се спазва стриктно. Туристическите райони са пълни с руснаци.
Ако се сетите нещо, питайте!





# 72
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
Ауу,
Ади бакалъм,добре си пристигнала в любимия град, СиеннчеМ!
Ти руснацитИ ги остави,е да си гледат Коляда и на Мишин мръсните чорапи!
Отметни и битовизмите и Нека Силата бъде с теб!
РИпортвай тука немедленно Сичку!
Да не бягаш край мантинелата,ей!
Прегърни Истанбул и Саръйер от мен!
Hug

# 73
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 356
И нали е сезонът на лалетата, рускините ни информират за цъфтежът им.



В този слънчев ден затворете очи и си представете,че сте там.


Усмихнат ден на всички влюбени в Истанбул.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Преди малко с носталгия си изгледах лалетата от преди две години, стари са, но се насладих на гледката и се надявам поне следващата година да ги видя отново:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1920006951351651&set=a.1920006241351722

Общи условия

Активация на акаунт