От какво умира Александър Македонски?

  • 2 475
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Има много теории, най-разпространената е, че е бил отровен. Има и теория, че скъпоценните камъни на короната му били причината да се разболее и умре.

# 16
  • Sf
  • Мнения: 808
Има много теории, най-разпространената е, че е бил отровен. Има и теория, че скъпоценните камъни на короната му били причината да се разболее и умре.

А аз съм чела преди време, че му подарили пръстен, под чийто камък е имало отрова, която от потта на ръката му да попива в кожата и така да го убие.

Иначе казват също, че е отровен от виночерпеца си и умира в страшни мъки.

# 17
  • Мнения: 25 615
Хайде и аз да ви пусна една теория - от СПИН!  smile3534

# 18
  • Мнения: 805
... или Сифилис ?!

# 19
  • Мнения: 6 167
отровен.
класика.
но кой ли знае  newsm78
филмът е меко казано безумен. до колкото помня в някакви джунгли се заби да се бие със слонове.  на изток, александър македонски е стигнал до днешен иран.

# 20
  • в баира
  • Мнения: 861

Да, имаше такава версия по Viasat History.

# 21
  • Мнения: 3 268
отсифилис,четох го в една книга

# 22
  • София
  • Мнения: 978
отсифилис,четох го в една книга

Мили момичета по това време сифилис не е имало. Както вероятно знаете тази болест оставя характерни поражения по костите, така че лесно може да се установи. До скоро се смяташе, че сифилисът е пренесен от Христофор Колумб, но антропологическите данни говорят, че тук по нашите земи е имало чист прабългарски сифилис доста векове по-рано.

# 23
  • Мнения: 147
 Гледах един документален филм, там версията беше , че е умрял от западнонилски енцефалит.Два дни преди да се разболее е гледал ято птици, които кръжат в небето и започват да падат мъртви на земята. Приел го е като лоша поличба. Учените смятат, че птиците са били болни от западнонилски енцефалит и вероятно е имало епидемия.

Вероятно винаги ще си остане загадка. Всичко това са само предположения  Wink

# 24
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз пък знам, че полудява.

# 25
  • Мнения: 422
Не се знае точно. Предположенията са за малария, алкохолно отравяне, дори птичи грип  Thinking . Но до ден днешен смъртта му остава загадка.
В нета има много писано по въпроса.
Thinking

# 26
  • Мнения: 3 268
отсифилис,четох го в една книга

Мили момичета по това време сифилис не е имало. Както вероятно знаете тази болест оставя характерни поражения по костите, така че лесно може да се установи. До скоро се смяташе, че сифилисът е пренесен от Христофор Колумб, но антропологическите данни говорят, че тук по нашите земи е имало чист прабългарски сифилис доста векове по-рано.
Значи моята книга,която е историческа лъже,така ли newsm78Лошото е,че не мога да се сета къде е,за да ви дам заглавието.И от къде си сигурна,че сифилиса е пренесен от Колумб.Може пък твоята информация да не е вярна Peace

Общи условия

Активация на акаунт