разпределение на семейният бюджет при втори брак

  • 9 648
  • 318
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 360
0001, жал ми е за всяка, чиито мъж не цени труда ѝ, но изисква благодарност, щото я закарал веднъж годишно на море в Гърция, а твоята е в кюпа!
  Simple Smile
Това с почивките по чужбина и моретата в Гърция беше докато бяхме нови гаджета. Сега под предлог пандемията никъде не ходим, даже и на ресторанти Simple Smile
Неусетно за една година се натрупаха парички за нов мотор и мисля, че сега е момента да се получат нещата.

# 286
  • Мнения: 18 969
30% не е в пъти по-малка разлика и допускам, че това е главно през студения сезон заради отопление, няма логика да е различно останалото за сам човек. Много сами си определят единият да плаща наем/ипотека, другият режийни и храна, вместо да делят касови бележки 50/50. В случая дори няма различен стандарт на живот - и двамата едно и също ядат и потребяват извън личните разходи. Сега, ако човек се чувства като излъгано камилче, защото не му се дава свободен достъп до дохода на партньора, без да обсъди и да пита, е друг въпрос. Сам човек с тоя финанси няма да е по-добре.

# 287
  • София
  • Мнения: 35 088
Много осезаемо 0001 ви пързаля, пък вие му се и хващате.

# 288
  • София
  • Мнения: 38 476
А, аз си мисля за някакви мои неща. Ако съм сама, тук, 48 кв, с 990 лв, се оправям перфектно! Абе я да не го говоря много-много, че то напоследък баш така стана.

# 289
  • Мнения: 2 887
30% не е в пъти по-малка разлика и допускам, че това е главно през студения сезон заради отопление, няма логика да е различно останалото за сам човек. Много сами си определят единият да плаща наем/ипотека, другият режийни и храна, вместо да делят касови бележки 50/50. В случая дори няма различен стандарт на живот - и двамата едно и също ядат и потребяват извън личните разходи. Сега, ако човек се чувства като излъгано камилче, защото не му се дава свободен достъп до дохода на партньора, без да обсъди и да пита, е друг въпрос. Сам човек с тоя финанси няма да е по-добре.

Много по-ниски ще са разходите на жената, ако е сама. Малка гарсониера ще е с нисък наем, пък може да е оставила апартамента си да го ползват децата й, разходите за храна също ще паднат много. Една хубава салата ми е достатъчна вечер, един мъж с това започва. Ако пуши, пийва уиски всяка вечер, мезета... Пък да не говорим, колко ще намалее домакинската й работа, която, разбрахме, не се цени.

Последна редакция: нд, 11 апр 2021, 10:31 от Djaky

# 290
  • Мнения: X
Около 30- 40 % е разликата в сметките на гарсониера и тристаен.
Има разлика, осезаема.

Ако се отоплява целият има и доста по-голяма, но в случаят на авторката има и нещо друго. Всички, които я съветват да се изнесе, за да не се минава, ами реално за комфорта няма как да се минеш когато живееш с доста по-богат от тебе. Какъвто и егоист да е той поне заради себе си ще живее хубаво жилище, ще иска да се купува хубава храна, да се ходи на скъпи почивки с хубава кола и т.н. И по-бедния "намазва", защото с някой с доходи колкото неговите тези неща и през крив макарон няма да ги види. Че това се плаща с изискване на подчинение и послушание в повечето случаи, плаща се, особено когато не е първи брак с общи деца. Но въпроса на авторката не беше "той защо така се държи с мене", а "как да го накарам да не ме пита за какво харча неговите пари". Ами няма как и на който не му отърва му остава да си тръгне.

# 291
  • София
  • Мнения: 12 635
Въпросът дори не е, тя дали ще е по-добре с тея финанси, а защо не е по-добре мъж, който има финанси? Защо той изисква от човек с много по-нисък доход, за плаща наравно? При все, че този човек му спестява сума време, труд и пари с домакинската работа?

Сега, човекът иска да дава всичко за предишното семейство, да не си взима нова жена. Ама тогава ще трябва да избира между това той да се занимава с домакинството, или да плати на прислужница, която ще му излезе доста по-скъпо. Ще трябва да избира между това да готви, или да плаща за готова храна, което вече си е доста сериозен разход за един мъж. А и ще трябва да избира между ръчна или един друг много дебел разход за два-три пъти в месеца. И ако и в трите варианта избере платеното, накрая май той ще остане с 300 лева за лични нужди Joy

# 292
  • София
  • Мнения: 35 088
двустаен и тристаен (гарсониера и двустаен) стоят празни, няма никакво потребление и разходите на големия са с 30% по- високи. Пренос на енергии, таксички, зелени енергии, ДДС, бла бла бла

Иначе, защо ѝ е било на таз жена подобен екземпляр - никой не знае.
Защото въпросът в брака е - ако имам заможен мъж, то и аз съм заможна.
А не - аз съм бедна, той има пари.
Нещо като връзката ми с Илон Мъск.

# 293
  • Мнения: 18 969
двустаен и тристаен (гарсониера и двустаен) стоят празни, няма никакво потребление и разходите на големия са с 30% по- високи. Пренос на енергии, таксички, зелени енергии, ДДС, бла бла бла

Иначе, защо ѝ е било на таз жена подобен екземпляр - никой не знае.
Защото въпросът в брака е - ако имам заможен мъж, то и аз съм заможна.
А не - аз съм бедна, той има пари.
Нещо като връзката ми с Илон Мъск.

А това е съвсем друго, някаква начална цена заради квадратурата и е в рамките на едноцифрено число сигурно. При нормално потребление от един живущ, при еднакви параметри на жилището като изолации, съседи и пр., съвсем няма да е 30%.

Предчувствам, че не размитат на опашка за авторката по-богати и/или дащни кандидати и не изглежда да иска да се отърве от този, а просто как да направи, че да харчи без да го пита. Аз, като знам, че не са мои парите, стига да не сме се разбрали да стоя вкъщи да домакинствам и пр., и да съм без лични доходи, пак бих питала и обсъждала, ако се отнася до стриктно личен разход, дори и отсрещната страна да не настоява. Какъв е проблемът в обсъждането?

Последна редакция: нд, 11 апр 2021, 10:51 от кукумицинка

# 294
  • София
  • Мнения: 12 635
Около 30- 40 % е разликата в сметките на гарсониера и тристаен.
Има разлика, осезаема.

Ако се отоплява целият има и доста по-голяма, но в случаят на авторката има и нещо друго. Всички, които я съветват да се изнесе, за да не се минава, ами реално за комфорта няма как да се минеш когато живееш с доста по-богат от тебе. Какъвто и егоист да е той поне заради себе си ще живее хубаво жилище, ще иска да се купува хубава храна, да се ходи на скъпи почивки с хубава кола и т.н. И по-бедния "намазва", защото с някой с доходи колкото неговите тези неща и през крив макарон няма да ги види. Че това се плаща с изискване на подчинение и послушание в повечето случаи, плаща се, особено когато не е първи брак с общи деца. Но въпроса на авторката не беше "той защо така се държи с мене", а "как да го накарам да не ме пита за какво харча неговите пари". Ами няма как и на който не му отърва му остава да си тръгне.

Разбирам да живееха в неговия апартамент, със скъпо обзавеждане, всички екстри и домашна прислужница, да. Ама тя живее под наем, в апартамент, който тя плаща, та дори да е луксозен, е за нейна сметка Joy А той щом е такава стипца, нито прислужница е взел, нито нищо. Съответно ме съмнява да ядат омари и хайвер. Кола може и да има, може и да няма, може да е хубава, може да е трошка. Не знам кара ли я с нея до работата поне, или само до Кауфланда, да му напазарува за вечерята. Ама и да е с някое ферари, голямата й полза да се вози вътре, с неугледния маникюр и тениската за 5 лева от Теранова Joy Та да, супер полза има жената от богатия стиснат мъж, колкото и прислужницата, че търка фаянс за 200 лева плочката.

Но то така се убеждава една жена да позволява да я третират като евтина вещ. Като й кажеш, че може и много по-зле. Да се радва на отразената светлина. И да не си помисли, че може и като човек да се отнасят с нея.

# 295
  • Пловдив
  • Мнения: 23 663
Да, семейният автомобил, не пада от небето, а си е сериозен разход  в семейството.
Както казах среден клас автомобил дори и подарен и да не се смята, как са събрани 50-80 хиляди за неговото придобиване, след това носи ежемесечни разходи, дето също трябва да се покриват от картата в която не са останали 300 лева Simple Smile
Извинявай, ама какви са тези автомобили среден клас по 80 хиляди??!?!?! ТИ сериозно ли?????? Ние караме ван за 7 души среден клас и той струва под 50 хиляди чисто нов, нашия тъкмо приключваме да го изплащаме. И ако оставим вноската по лизинга настрани тази кола няма разходи за 500 лв на месец. Включително каско, данък, гориво, ремонти - смяна на масло, накладки, дискове, ангренаж. И ние караме много - около 40 хил км на година. ЗДРАВО СЕ ИЗХВЪРЛЯШ. Че аз мисля да си купя чисто нова малка кола и вноската ми ще е 300лв на месец за 3 години! С всичките разходи я смятам под 500 лв на месец!
Към момента втората кола е голф 3 .... на около 30 години... струва пряко сили 1000лв. Изобщо не мога да си представя как давам за голфа 500лв. И той се кара, около 15 хил км на година.

# 296
  • Мнения: 2 360
Въобще не се изхвърлям.
Написал съм среден клас автомобил. Нито Дачия, нито Мерцедес , БМВ ..., където са по около 100 хиляди и нагоре.
Провери примерно Шкода Супърб, Хонда, Тойота и не започва от , а пробвай с конфигуратора.
За горивото същата работа, сметни си среден разход около 7-8 на сто и го умножи по 2 лева грубо и виж колко ти излиза. И аз не карам по 40 хиляди годишно , а около 20.
Само каското е над 1500 лева на година, а то е задължително за коли до 5 години в България, ако искаш да спиш все пак.
Янтра, я питай мъжа си колко струва горивото за 40 хиляди км, да си разбереш реалните ви разходи и как се вмествате.
7 литра да ви харчи ванчето, това е 700 литра за 10 хиляди или 1400 лева за тримесечие.

# 297
  • София
  • Мнения: 35 088
Каското не е задължително за никого.
Разбира се, ако нямаш пари кеш Wink

# 298
  • София
  • Мнения: 12 635
В съседната тема й се чудим на любовницата, как може да се е хванала 9 години с чичко-паричко, ама като чета тая тема, започвам да я разбирам Joy Човекът цял апартамент й купил само за да я ***, а тука тоя на съпругата си се цупи, че иска да живее като нормален човек.

# 299
  • Пловдив
  • Мнения: 23 663
Въобще не се изхвърлям.
Написал съм среден клас автомобил. Нито Дачия, нито Мерцедес , БМВ ..., където са по около 100 хиляди и нагоре.
Провери примерно Шкода Супърб, Хонда, Тойота и не започва от , а пробвай с конфигуратора.
За горивото същата работа, сметни си среден разход около 7-8 на сто и го умножи по 2 лева грубо и виж колко ти излиза. И аз не карам по 40 хиляди годишно , а около 20.
Само каското е над 1500 лева на година, а то е задължително за коли до 5 години в България, ако искаш да спиш все пак.
Янтра, я питай мъжа си колко струва горивото за 40 хиляди км, да си разбереш реалните ви разходи и как се вмествате.
7 литра да ви харчи ванчето, това е 700 литра за 10 хиляди или 1400 лева за тримесечие.
Пак глупости говориш. Няма какво да го питам, тази кола я карам и аз. По каталог е 3,8 дизел разхода, до толкова не съм я докаравала, среден разход смесено 5,8. Я пак погледни всички пежа например, хайде ние караме ситроен, той евтин. (ситроен гранд С4 пикасо). Каското към момента на нашия е 1100лв. Като говорим за кола среден клас, аз гледах Тойота Корола са по 37 хиляди средно оборудване. И само плащаш вноската и каското и караш. Имаш смяна на едно масло първата година и нищо друго.

Здраво се изхвърляш.

Общи условия

Активация на акаунт