Мина една година, а все още боли

  • 4 830
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 978
Как да разбера? Някой би ли разбрал? Да отиде да изчука някаква от чата, защото жена му е родила преди 15 дена и не може да прави секс? Вие бихте ли разбрали такова нещо?

Ужасно е! С каквато и дума да се нарече, ще е слабо. Но е минало!

# 16
  • Мнения: 22 867
Затвори тази страница от живота си. Няма да ти е тъжно и болно цял живот! Станалото-станало - не можеш да го промениш. Мисли си други, хубави неща, които са ти се случили с този човек, а не това. Напълно вероятно е той да го е изключил от съзнанието си и за него действително да не е означавало нищо. Моментна слабост, невъзможност да контролира желанията си, а тя се е оказала до него. Просто забрави и не си вгорчавай живота. На практика не се е случило нищо толкова важно. Той е с тебе, нали, а не с онази. Така че, бъдете щастливи заедно!  bouquet

# 17
  • Мнения: 6 164
Мен не би ме боляло. Като прочетох причината за изневярата ще си намеря любовник и 'ич няма да ме е еня за моя мъж. Ще седя да му рева?!?!!! Не заслужава и една моя сълза. Ще се забавлявам на свой ред. Ай сиктир! Нямам нужда от такива! Stop Да не е само той! Плача само, за който заслужава! Peace

# 18
  • Мнения: 7 474
Как да разбера? Някой би ли разбрал? Да отиде да изчука някаква от чата, защото жена му е родила преди 15 дена и не може да прави секс? Вие бихте ли разбрали такова нещо?

Точно това не бих разбрала Naughty . Айде да сме женени 10г. и да кръшне, но след раждането #2gunfire 

# 19
  • Мнения: 2 116
Не бива да се тормозиш за миналото! Знаеш ли колко изпускаш от настоящето?!  Wink Да -БОЛИ, да-няма да забравиш тази обида, но нужно ли е? Радвай се на човека до себе си и изживей всички красиви мигове, които ти предлага!  Hug Важно е, че сега е до теб, а не при друга...   bouquet

# 20
  • Мнения: 295
Вече са ти писали, че да простиш и да забравиш не е едно и също. Въпросът е дали наистина си му простила. В твоя случай означава въпреки цялата болка и спомена, да се опиташ да продължиж напред, да му имаш доверие и да градите заедно плановете за бъдещето си. А така ли е? От втория ти постинг става ясно, че той наистина е осъзнал грешката си (греха си). Ами той е само човек и не са му чужди никакви човешки слабости. Въпросът е дали наистина се старае да се поправи - и ако виждаш, че е така, заложи на това, а не на миналото. Болката замени с вяра и надежда, ще видиш, че се живее по-лесно. И не се упреквай, че си сантиментална или малодушна - хората са различни. Всеки изживява по различен начин.
Според мен е добре, че му споделяш за това, как се чувстваш в момента, че си говорите за това, а не ти да плачеш по ъглите и да живееш в постоянни подозрения.
Моли са да можеш да му простиш истински.

# 21
  • Мнения: 8 917
Измина една година от изневярата му. А все още боли. Мислех, че болката ще отмине, а тя си е същата. Простих. Защото го обичам. Обеща да не се случва повече. И не се е случило до сега. Но мен ме боли. Сърцето ми е свито и боли. Всъщност не съм простила. Приех го донякъде, но не съм простила. Да простиш означава да забравиш, а аз не мога да забравя. По дяволите, цяла година го мисля и все едно е било вчера. Ще го забравя ли някога? Искам да го забравя, не искам да ме боли. Не искам да го помня, просто искам да се изтрие от главата ми като с гумичка  и никога повече да не се сещам за него. Надявам се да го забравя и да простя. Дали някога ще се случи?
Има как да простиш, но няма как да забравиш...може би с времето ще избледнее, но това трябва той да го "заслужи" с поведението си...ако  не се "старае" ще боли винаги...

# 22
  • София
  • Мнения: 978
Вие сте заедно и това би следвало да е най-важното за теб /поне от това, което прочетох/ Според мен ти отдавна си му простила, само че не мога да рзбера защо се измъчваш, всичко е минало-заминало. Ако държиш на него затваряш страницата и продължавате напред, това е.
Обаче аз съм силно потересена от причината, поради която го е направил, колкото и да обичам някого такова нещо не бих могла да разбера , нито да простя.

# 23
  • Мнения: 5 622
Снощи се разплаках и му казах почти всичко това. И той се разплака заедно с мен. Каза ми "защо се измъчваш и защо ми припомняш, та аз дори не я помня каква беше, просто за момента бях полудял и това е, времемнна лудост, моля те, бубче, не се измъчвай, никога вече няма да го направя, нали го знаеш".
Лени, може би мелодраматизирам, може би си права, но аз просто съм си такава. Наближавам 40 вече, но все още съм твърде чувствителна, малодушна и сантиментална. Съжалявам, не искам да съм такава, предпочитам да съм твърда и да не ми пука от нищо, но преживявам всичко.
Благодаря ви на всички  Hug

Егати гадното...А като прочетох това "Бубче", се поставих и на твоя място....Настръхнах... Не искам да ми изневеряват. Сигурно е гадно и много боли  Sick

# 24
  • Мнения: 3 268
Времето лекува,но е много важно ти самата да си помогнеш като не гледаш назад,а напред.Само напред,иначе ще си отровиш живота

# 25
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Нещата в живота винаги са твърде сложни, но колелото се върти ...
Днес ще простиш ти, утре той - всичко е компромис!
Но пък ако си щастлива с него, ако се обичате, в името на семейната Ви хармония и общото Ви дете, няма нужда да се връщаш назад! Няма нужда да му припомняш! Няма нужда да нараняваш себе си  Hug
Дано намериш начин да простиш! Дано намериш начин да бъдеш щастлива!

# 26
  • Мнения: 4 806
прошката не означава да забравиш.
прошката означава да повярваш пак.
да усетиш, че сте спътници от тук до края на света.
или поне да искаш да е така...
а така ли е?
да, една капка себеуважение винаги добре гарнира прошката

# 27
  • Мнения: 184
Как да разбера? Някой би ли разбрал? Да отиде да изчука някаква от чата, защото жена му е родила преди 15 дена и не може да прави секс? Вие бихте ли разбрали такова нещо?
Просто не знам какво да кажа... Такива неща наистина не се забравят лесно, но разбери, че няма да се почувстваш по-добре, ако продължаваш да си спомняш за случилото се. Гледай напред, а времето само ще си покаже Hug

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 14 068
Имам една приятелка на която мъжът и изневери преди 3 години. Естествено рев, сополи, извинения, прошки ,обещания и останаха заедно. Тя естесвено не можа да забрави. Но и не спря да говори за това. И преди два месеца той отново изневери, отново със същата. И след разправиите каза : "Ти си виновна, не знаеш ли? Три години само ми напомня за нея и не ми даде да я забравя. Ако не ми беше говорила щеше да отмине, а ти не го позволи, постоянно ми я връщаше и връщаше отново в главата! " Аз се позачудих дали няма известно право. Така че дори и да помниш, дори и да е тежко, дори и да те боли  щом си решила да си с него не му напомняй, за да не стане същото. Още повече, че той ти е казал, че я е забравил. Не бъди ти тази, която ще му припомня за нея.

# 29
  • София
  • Мнения: 528
Сигурно боли, и то с възможно най-парещата болка. Но вярно е и това, че времето лекува. Стискам палци!  fingerscrossed

А относно прошката бих искала да цитирам една книжка, която според мен е много ценна. Лично на мен тя много ми помогна да "се върна към живота", дано да е от полза и за теб  Praynig :
"Да простите на някого е твърдо доказателство за Вашето намерение да живеете сега, докато сте живи, и да сте мъртви, когато сте мъртви.
...Искам да сте наясно за две неща: какво означава "да простите" и кой е този, на когото прощавате. Да простите на някого означава да се откажете завинаги от всяка претенция за отмъщение. Това е. Точка. Стоп. Да простите означава да се откажете не от омъщението, а само от претенцията за него. И схванете думата "завинаги". Тя свидетелства за безусловността на прошката.
...Ако смятате, че сте простили на някого заради него самия, значи не знаете какво е прощаване и вероятно досега никога не сте прощавали. Вие сте този, за когото го правите. На другите няма нужда да се прощава. Те са направили, каквото са направили и това е - като се изключат последствията, с които те трябва да живеят. Когато простите на някого, последствията не се разтварят във въздуха. Последствията са си последствия. Вие правите тази "прошка" за себе си, за да се освободите от ненавистта си и да можете да напреднете в живота.
...Как ще разберете дали сте простили на някого? Е, просто ще го знаете. Едно нещо ще се случи със сигурност: отношението Ви с другия ще стане много по-ясно. Ако не стане, значи не сте простили.
...Трябва да знаете, че имате избор: Вие не сте длъжни да прощавате някому. Можете да държите на омразата и старите си сметки докато умрете и ги отнесете в гроба. Няма да сте неправи - хората непрекъснато вземат такива решения. Да се мъкнат стари сметки до гроба е въпрос на стил. За някои би означавало липса на вкус да простят на някого. Значи действително не е грешно да се обвинява и ненавижда - и има последствия. Бъдете сигурни, че ясно виждате последствията, после избирайте. И не казвам решавайте. Казвам избирайте. Не на базата на списък от "основания", според които Вие "би трябвало...". С основания не може да се избира - това се казва "решаване". Когато избирате нещо, Вие изхождате от яснотата, че сте отговорни за действията си. Вие сте отговорни и не е зле това да Вие е ясно. Вие не можете да простите на някого, ако сте "длъжни".


На пръв прочит звучи странно и грубовато. А е така единствено защото това е грубата неподправена истина. Много се надявам тези редове да могат да променят ако не живота ти, то поне начина, по който гледаш на прошката. Успех!   bouquet


Общи условия

Активация на акаунт