Имаме нужда от хранителни продукти

  • 5 205
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте на всички! Самотна майка съм на момченце. Живеем в село в близост до град Варна .Имаме нужда от лечение и хранителни продукти. В момента съм без работа и сме в много затруднено положение . Ще бъда безкрайно благодарна и задължена на всеки ,който реши да ни подаде ръка . Моля да бъда извинена ако съм натоварила или отегчила някого . Приятна вечер.

Последна редакция: пт, 05 фев 2021, 23:19 от Nqgolovag0193

# 1
  • Мнения: 9 583
Какви лекарства?

# 2
  • Мнения: 1 119
От какво сте болна и какво Ви е необходимо, като лекарства и хранителни продукти?
Мога да Ви докарам.

# 3
  • Мнения: 3
От какво сте болна и какво Ви е необходимо, като лекарства и хранителни продукти?
Мога да Ви докарам.
Нямам претенции за хранителните продукти.

Последна редакция: пн, 08 фев 2021, 23:13 от Не се сърди, човече

# 4
  • Мнения: 202
Здравейте, Nqgolovag0193!

Имате ли още нужда от помощ?

# 5
  • Мнения: 3
Казвам се Гергана Няголова. Живея с детенцето ми в град Провадия. В момента не работя по независещи от мен причини. Детето ми е болно и с потвърдена тежка диагноза. Цялото ми време е посветено изцяло на него,няма на кой да го поверя. Нямам близки ,които да го гледат ,докато работя. Не може да посещава детска градина. Подарявам вещите ни които са , дрехи,играчки ,малък диван и детска кошара. В замяна моля за хляб ,мляко или зеленчуци. Благодаря!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Госпожо, пуснете ми точен адрес на ЛС.

# 7
  • Мнения: 8 905
Гергана, недейте така да подарявате имуществото си.

Във Фейсбук има много групи за помощ. Пишете им и ще ви помогнат.

Тук също може да дадете още подробности и също ще ви се помогне. Колко е голямо детето, какво е заболяването му?

# 8
  • Мнения: 5 986
Подайте документи за издаване на ТЕЛК решение. Това става с направление и протокол от личния лекар на детето и приложени епикризи и други медицински документи. Според процента в решението ще получавате всеки месец парична помощ между 350 и 930 лв. А ако датата на инвалидизация е преди момента на издаване на решението за срок от една година назад ще ви изплатят 50% от тези полагащи се на детето помощи. Към тях са детските добавки ако сте взимали такива досега. В зависимост от диагнозата и нуждите на детето ще имате право на помощ за закупуване на някои помощни средства. Карта с намаление за градски транспорт, отстъпка от данъци, винетки ако ползвате кола. А при 100% или над 90% не съм сигурна веднъж годишно БЧК раздава хранителни продукти - брашно, захар, олио, боб, ориз, леща, консерви, спагети. Ако сте напуснали работа имате право да сте асистент на детето, но в някои случаи заплащането към вас се при спада от сумите по ТЕЛК-а а ако станете асистент по някаква общинска програма заплащането си е отделно. Т. е проверете във вашата община има ли действащи програми за назначаване на асистент на дете с увреждане. Мисля че можете да кандидатствате в общината и за някаква еднократна финансова помощ. Аз гледам дете с увреждане и ви споделям това което ми е известно като форма на подпомагане от социалните и общината. Може да има и други социални услуги подходящи за вашето дете според състоянието му, но това ще ви обяснят социалните. Трябва да ги питате конкретно, защото на общо запитване отговарят общо и посочват само размера на сумата отговарящ на процента в телковото решение. Кураж! Ще се справите!

ПП Не лишавайте детето от вещи които са негови, свикнал е с тях и ги обича. Освен за физическото здраве ще трябва да полагаете грижи и за психиката на детето, а ако го лошите ог неговите вещи това ще го накара да се почувства зле.

Последна редакция: чт, 08 апр 2021, 10:44 от Рори72

# 9
  • Мнения: 11 737
Подайте документи за издаване на ТЕЛК решение. Това става с направление и протокол от личния лекар на детето и приложени епикризи и други медицински документи. Според процента в решението ще получавате всеки месец парична помощ между 350 и 930 лв. А ако датата на инвалидизация е преди момента на издаване на решението за срок от една година назад ще ви изплатят 50% от тези полагащи се на детето помощи. Към тях са детските добавки ако сте взимали такива досега. В зависимост от диагнозата и нуждите на детето ще имате право на помощ за закупуване на някои помощни средства. Карта с намаление за градски транспорт, отстъпка от данъци, винетки ако ползвате кола. А при 100% или над 90% не съм сигурна веднъж годишно БЧК раздава хранителни продукти - брашно, захар, олио, боб, ориз, леща, консерви, спагети. Ако сте напуснали работа имате право да сте асистент на детето, но в някои случаи заплащането към вас се при спада от сумите по ТЕЛК-а а ако станете асистент по някаква общинска програма заплащането си е отделно. Т. е проверете във вашата община има ли действащи програми за назначаване на асистент на дете с увреждане. Мисля че можете да кандидатствате в общината и за някаква еднократна финансова помощ. Аз гледам дете с увреждане и ви споделям това което ми е известно като форма на подпомагане от социалните и общината. Може да има и други социални услуги подходящи за вашето дете според състоянието му, но това ще ви обяснят социалните. Трябва да ги питате конкретно, защото на общо запитване отговарят общо и посочват само размера на сумата отговарящ на процента в телковото решение. Кураж! Ще се справите!
БЧК дават пакети с хранителни продукти за дете с 50% и нагоре ТЕЛК. Моето дете е с 50% и получавам.
Също така имаме право на две безплатни пътувания годишно с БДЖ понеже съм придружител, отделно от БДЖ издават карта за трудно подвижни лица на детето, с която ползвам 50% отстъпка като ни свършат безплатните пътувания.
Ако детето не може да посещава масово детско заведение, потърсете ЦОП във Вашето населено място или специализирана група в детска градина. Също така от социалните може да вземате направления за безплатна терапия, според възможностите на социалните служби по местоживеене и нуждите на детето. През социалните ползвам психолог за детето си вече втората година. Поинтересувайте се към какви услуги могат да Ви насочат според нуждите на детето - психолог, логопед, ерготерапия и кинезитерапия, това основно предлагат.

# 10
  • Мнения: 15 356
Имате ли други нужди освен храна?Нещо за Вас или детето?

# 11
  • Мнения: 11 253
Kakво става с Вас Гергана? Как сте с детето?
Пооправихте ли положението с доходите?
Имате ли нужда от нещо?

Общи условия

Активация на акаунт