Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 25

  • 27 816
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 10 686
Аз да кажа , че моят динозавър е Бош. Баща ми го купи през 1999г. втора употреба (!!) т.е. само в нашето семейство е 23 години. Преди това колко е работила, не се точно знае.... Моделът е от 1992-93г.
Сега вече започна да сдава багажа уплътнението му и поради тази причина ще се налага да я сменяме (никъде няма за този модел), но още удържа фронта. Е, няма електронен дисплей и прочее глезотийки, но мие като змей и нямам никакви оплаквания. Интересното е, че и ръжда няма.
Новата , която ще вземем, независимо дали 60 или 45 см, пак ще е Бош (поне това е ясно Simple Smile )

# 706
  • Мнения: 351
Ще го мислим някак ...
Лошото е безумният размер на кухнята - тясна, като вагон.
Апартаментът е в кооперация от 1940г. и тогава явно не са мислили, че ще има толкова много други уреди..

А мислили сте за варианта за вградена фурна върху съдомиялна, на мястото на фурната да е пералнята (ако самото разположение позволява). Скоро бяха публикували снимки.


# 707
  • Мнения: 6 288
Уреди,работещи с вода,имат минимално и максимално отстояние за свързване с канала за мръсна вода.Това би значело преправяне на водопровода.Аз такива експерименти не бих си правила.
Щом не успявате да запълните 60 см съдомиялна за ден,45-сантиметрова би ви вършила работа.

# 708
  • Мнения: 624
Аз, като един истински лаик, с моята бош 60см нещо не мога да се оправя. С подреждането на съдовете имам предвид. Сложа 5 неща и за повече място няма. Та, колкото и да е нелепо, моля някоя добра душа да ми снима как си реди съдовете.

# 709
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
За подреждането на съдове е много индивидуално, аз на долния ред слагам чинии и от двете страни на кошницата слагам купи от салата или тенджера, на горния ред слагам чаши и купичките от супа, десерти. Най-добра снимка с подреждане съм виждала при Янтра Simple Smile

# 710
  • Мнения: 624
Трябва да проверя и дали мога да смъкнат средната кошница една идея надолу, че само сложа чинии там се опират в горната мъничка и не се затваря.

# 711
  • Pazardjik
  • Мнения: 201
Та, колкото и да е нелепо, моля някоя добра душа да ми снима как си реди съдовете.
[/quote]
И аз исках да помоля същото

# 712
  • Мнения: 3
Здравейте!Съдомиялна Heinner HDW-FS4505WE++, 10 комплекта, 5 програми, Клас A++, Half load, Aquastop, 45 см, Бял. Закупих такава съдомиялна машина. Само ,че след измиване миялната остава вътре мокра. Стените, гърба и отпред капака, който се отваря и затваря. Остава като от конденз мокро. След няколко дни все още е мокра и конденза си стои . Не изсъхва. Трябва да я избърша с кърпа и така е суха. Иначе си стои вътре мокра постоянно. Пробвах всичките програми за миене и сушене, но резултат няма. Винаги е на капчици, мокра, като конденз. А иначе чиниите и чашите са сухи. На какво се дължи това? Или е дефект на миялната? Благодаря Ви предварително за отговора! Лека вечер!

# 713
  • Мнения: 6 218
Отваряте ли я веднага след като свърши за да излезе парата?Никога не ми се е случвало до сега.Ние също сме вкъщи с бош от години,не залагам на друга марка,доволна съм.

# 714
  • Мнения: 3
Да. Оставям я отворена за няколко часа, но не изсъхва. Трябва да я избърша с кърпа и така да я подсуша.

# 715
  • Мнения: 2 132
Да. Оставям я отворена за няколко часа, но не изсъхва. Трябва да я избърша с кърпа и така да я подсуша.
Вкъщи миялните се затваря само, когато работят, иначе стоят с открехната врата постоянно.
ПП Такъв конденз, за какъвто говориш, обаче не се получава. ММ са с автоматично отваряне на вратата и след цикъл са сухи вътре.

# 716
  • Мнения: 1 090
Аз вечер като измие я оставям до сутринта отворена. Сутринта ги вадя и я затварям. Суха е напълно така.

# 717
  • Мнения: 786
Ще го мислим някак ...
Лошото е безумният размер на кухнята - тясна, като вагон.
Апартаментът е в кооперация от 1940г. и тогава явно не са мислили, че ще има толкова много други уреди..

А мислили сте за варианта за вградена фурна върху съдомиялна, на мястото на фурната да е пералнята (ако самото разположение позволява). Скоро бяха публикували снимки.




Ей това аз не го разбирам. Едно, че има вода под електричество, което не бих си причинила, колкото и добре да е направено, и второ - колко трябва да съм висока, че да ми е удобна тази фурна? И като я отворя горещата пара директно да ме бие в лицето...И тежката тава да я вдигам нагоре, за да я сложа или взема. А ако е гореща - допълнителни екстри...

# 718
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Според мен по-лошият вариант е вода НАД електричество. Но пък съдомиялната работи с вода и електричество, нали?
Моята фурна е в колона, т.е. на височина над долния ред шкафове. Не смятам, че съм кой знае колко висока (само 170 см.), но  ми е супер удобна. По-лесно ми е да пренеса горещата и тежка тава на същото ниво, отколкото да се навеждам/клякам с нея. А парата винаги те удря в лицето ако на внимаваш, независимо на каква височина е фурната Wink

В резюме: за мен фурна над съдомиялна не е невъзможен вариант.

# 719
  • Мнения: 351
Според мен по-лошият вариант е вода НАД електричество. Но пък съдомиялната работи с вода и електричество, нали?
Моята фурна е в колона, т.е. на височина над долния ред шкафове. Не смятам, че съм кой знае колко висока (само 170 см.), но  ми е супер удобна. По-лесно ми е да пренеса горещата и тежка тава на същото ниво, отколкото да се навеждам/клякам с нея. А парата винаги те удря в лицето ако на внимаваш, независимо на каква височина е фурната Wink

В резюме: за мен фурна над съдомиялна не е невъзможен вариант.

Аз съм на същото мнение. Моята фурна също е на плота и ми е супер удобна особено за пълни тави, т.к. не се налага да клякаш и да се опитваш да не я изсипеш, а само надигаш от плота и хоп във фурната. Този вариант е най удачен при липса на място отколкото съдомиялната да е на високо (разбира се ако разположението позволява и фурната е за вграждане).

Общи условия

Активация на акаунт