На пазар във Варна - тема 63

  • 31 334
  • 723
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 623
Споделете фирма за почистване на дом, от която сте доволни?

Фея 63 Simple Smile

# 481
  • Мнения: 1 006
Може ли препоръки за лятна занималня за дете след завършен първи клас ? Благодаря !

# 482
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Малко странен въпрос но от къде може да се купи наистина лют червен пипер?  Купих една торбичка от пазара,  но за да ми залюти както си трябва трябва да сложа чаена лъжичка на чиния. 
Преди време ми беше попаднал наистина лют червен пипер, от който се слага на върха на нож,  но уви свърши.
Някой ако е попадал на наистина лют червен пипер, много моля да сподели от къде се е сдобил с него!
Мелничките с лют пипер в Лидл са доста добри.

# 483
  • Варна
  • Мнения: 1 200
От Метро съпругът на приятелка купи по погрешка  500 гр.лют вместо сладък червен пипер и доста приятелки получихме по пликче подарък, защото те не обичат люто. Производство на Меркурий Габрово беше.

# 484
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Може ли препоръки за лятна занималня за дете след завършен първи клас ? Благодаря !

Доста търсех в последния месец за дете преди 1ви клас, но с идеята да ми хареса и там да си ходи докато има нужда от лятна занималня.
Ходих на среща на няколко места, доста са различни дори като дневна организация и това, което аз харесах и отговаряше на моите изисквания е Clever Kids(Stella academy) до Руското училище.
Живот и здраве юли месец започва.
Самото дете също остана доволно от срещата ни и на тръгване попита кога ще се върнем.
Стела е страхотна както и целия им екип.
Бяха ми препоръчани от майки на по-големи деца, които поредна година ще бъдат там.
Ако искаш пиши на ЛС да не разводняваме темата, ако мога да помогна.
Много зависи ти какво търсиш като занималня, какви изисквания и очаквания имаш.

# 485
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Това ли е детската академия, която предлага система на бързо четене и ментална математика за Варна? Ще се радвам, ако някой сподели впечатления за този начин на обучение и от полза ли е после в училище.

# 486
  • Мнения: 380
Ментална аритметика се предлага поне от две фирми във Варна. Моят син ходи две нива в Смарти кидс. Много съм доволна от филиала на площад Лаврентий. Съжалявам, че продължи второ ниво в Аспарухово. Нищо общо като организация на учебния процес и отношение. Синът ми почна да смята самостоятелно до 100, а е на 7 години. Свикна, че от него се изисква. Ползата е индивидуална. За бързото четене нямам впечатление.

# 487
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Здравейте!

Къде мога да намеря учител по математика ,който да работи допълнително с моя син?
Ако има тема ,моля да ми изпратите линк..

# 488
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Това ли е детската академия, която предлага система на бързо четене и ментална математика за Варна? Ще се радвам, ако някой сподели впечатления за този начин на обучение и от полза ли е после в училище.
Точно тя е.
От познатите ми всички са записали децата си на тези курсови.
Аз също мисля за бързото четене и таблицата, но след първи клас, а сега ще го пусна на "моята уникална памет"
Всичко се слува с игра, на децата им е приятно и наистина научават.

Ментална аритметика има на доста места вече.
Моето дете също ходи в Смарти кидс, но в Мама и Аз.

# 489
  • Където си поискам:)
  • Мнения: 218
Това ли е детската академия, която предлага система на бързо четене и ментална математика за Варна? Ще се радвам, ако някой сподели впечатления за този начин на обучение и от полза ли е после в училище.
Точно тя е.
От познатите ми всички са записали децата си на тези курсови.
Аз също мисля за бързото четене и таблицата, но след първи клас, а сега ще го пусна на "моята уникална памет"
Всичко се слува с игра, на децата им е приятно и наистина научават.

Ментална аритметика има на доста места вече.
Моето дете също ходи в Смарти кидс, но в Мама и Аз.

Какво представлява,, Моята уникална памет,,?

# 490
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Най-общо казано е игри, които "предизвикват" паметта на детето, въображението.
Задачи, които ги карат да правят причинно следствена връзка.
Методика, която е със строго определени задачи и цели изпълняваща се посредством игра и ангажираща определени части на мозъка.
Менталната аритметика е същото.
За конкретната школа курса бързо четене също.
На срещата ни ми показаха част от задачите, които изпълняват с децата на различните курсове.
Единствено за курса за таблицата не знам какво точно се прави, но на моето дете му е рано за него и не съм се интересувала още.
Предполагам, че в повечето школи, които предлагат такъв тип курсове и обучения принципа и целта са едни и същи.

# 491
  • Мнения: 175
Най-общо казано е игри, които "предизвикват" паметта на детето, въображението.
Задачи, които ги карат да правят причинно следствена връзка.
Методика, която е със строго определени задачи и цели изпълняваща се посредством игра и ангажираща определени части на мозъка.
Менталната аритметика е същото.
За конкретната школа курса бързо четене също.
На срещата ни ми показаха част от задачите, които изпълняват с децата на различните курсове.
Единствено за курса за таблицата не знам какво точно се прави, но на моето дете му е рано за него и не съм се интересувала още.
Предполагам, че в повечето школи, които предлагат такъв тип курсове и обучения принципа и целта са едни и същи.

Звучи много добре! Има ли възрастово ограничение, до каква възраст са децата в групите?

# 492
  • Мнения: 8 759
Препоръчайте ми препарат за миене на съдове ?
Омръзна ми от това Fairy, а Pur не харесвам...
На Лидл е приемлив, но пък бързо свършва...


А за душ кабина и по-точно - стъклата ?

# 493
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 752
Аз ползвам на медикс момина сълза. Понякога сменям с Фея магнолия. Доволна съм и от двата- български и качествени.

# 494
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
А за душ кабина и по-точно - стъклата ?

За стъклата на душкабината правя две неща, след ползване задължително ги минавам с уреда за стъкла, а при  чистенето на банята първо ги пръскам с оцет (някакъв прозрачен от Лидл или Била), минавам хубаво с гъба, после с уреда за стъкла, препарат и пак уреда за стъкла. Ползвала съм и един препарат на Веледа за душ кабини, който предпазва от образуване на капки, не е лош, но не е и вълшебен. Децата не подсушават хубаво душ кабината и за това се налага веднъж месечно да я минавам с оцет.

Общи условия

Активация на акаунт