Модни консултации - 54

  • 48 323
  • 752
  •   1
Отговори
  • Бостън
  • Мнения: 13 468

КАКВО ОБСЪЖДАМЕ ТУК
Скрит текст:
Колко пъти сте имали нужда някой да ви каже откровено дали дадена дреха ви стои добре?

Колко пъти сте си купували импулсивно дреха или аксесоар (ей така за спорта, от моментна еуфория, защото някой ви е вбесил и искате да си оправите настроението...), които после се чудите защо сте купили и само събират прах из гардеробите, чакайки реда си да бъдат съчетани и разходени подобаващо?

Качвайте изображения, за да е нагледно и да може да се реагира по-лесно. Само с примерно описание "имам една лилава блузка..." става сложно, предвид нюансите на лилаво, които съществуват.  newsm47 Едва ли има някой с гадателски способности, който да предвиди кое би стояло най-добре на вашето тяло или да знае кои цветове харесвате...
НАКРАТКО - колкото повече информация има в запитването, толкова по-подробни ще са и отговорите.
ПОЛЕЗНИ БЛОГОВЕ


   
  

 






ВЪПРОС НА ТЕМАТА
Покажете/опишете ТИПОВЕТЕ чанти, които бихте включили в своя капсулен гардероб от чанти?

Последна редакция: пт, 09 апр 2021, 17:14 от Agent Provocateur

# 1
  • Мнения: 31 112
Благодаря за новата тема!
Чантите са ми любим аксесоар и купувам много. Нося малки и средни чанти предимно на Фурла. Харесвам и Coccinelle. Имам и клътчове, но сега няма къде да се носят.

# 2
  • Мнения: 420
Благодаря за новата тема Hug
Моята страст са чантите.
Няма категория дрехи или аксесоари ( може би до някаква степен и обувките), които да ми носят токова удоволствие и да им обръщам толкова много внимание.
Може да се каже че вече имам колекция. А имам и доста голям wishlist. За мен това е най-важния аксесоар. Чанта и обувки, могат да направят и от бялата тениска и черни дънки уау визия.  Много държа на качеството на чантите, изработката, кожата и тн. Инвестирам в класически модели, рядко нещо актуално в момента ме грабва достатъчно, че да го прибавя.
90% от моделите обаче са по-малки от лист А4. Но независимо с каква чанта съм вътре има - телефон, кардхолдър или компактно портмоне, ключове, червило, дъвки и малко дезинфектантче ( ако чантата позволява и калъфче за слънчевите очила )Никога не съм изпитвала нуждата да нося 2-3 червила, гримове и дори не мога да се сетя какво още бих могла да сложа, колкото и място да имам.
По- въпроса капсулен гардероб и видове чанти. За мен есенциално е да имам малка вечерна чантичка или клъч, чанта за всеки ден ( според ежедневието и навиците, моите ежедневни са малки ) и една голяма чанта.
Цветово, ако трябва да имам само 2-3 чанти, ще има задължително една черна. Другите цветове за капсула според мен са бяло, сиво, кафяво, нюд цветове.
Веднага вадя от списъка ми с желания три модела, които да отговарят на описанието.
Вечерна :

Ежедневна:


По-голям размер:

Част от моята колекция :

Последна редакция: пт, 09 апр 2021, 19:16 от Pinki

# 3
  • Мнения: 7 898
Aко имам неограничени ресурси, ето това биха били базовите ми чанти. Има и други, но все пак да не съм толкова алчна Simple Smile





# 4
  • Мнения: 3 640
Покажете/опишете ТИПОВЕТЕ чанти, които бихте включили в своя капсулен гардероб от чанти?
Чанти и капсулен гардероб в едно изречение ... мисия невъзможна. Обожавам чанти. Сменям си чантата всеки ден в зависимост от тоалета.
Нося три "типа" чанти.
1. Големи, с твърди стени, които побират А4 - нося ги предимно на работа и други проф.ангажименти.
2. Малки, кросбоди, които побират най-важното за мен (телефон, протмоне, два вида кърпички, ключ, червило, огледало, маска за лице .. и май е това; слънчевите ми очила са на лицето). Тях ги нося както в по-спортни неглиже визии, така и в момичешки кокетни визии с разли роклички, поли.
3. Кожени ранички в среден размер, които побират всичко необходимо, изброено по-горе, както и допълнителни неща - чадър, храна (ако ще излизам по-дълго и съм на строг режим по часове и грамажи на храната). Тях ги нося обикновено на разходки с кецове, дънково яке... не на "градски" (шега 😃) обиколки.

Последна редакция: пт, 09 апр 2021, 19:09 от Anastasiya.glam

# 5
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Агентче, bouquet!

Моите чанти, хм, дълга тема...
Споделяла съм и преди - за мен чантите са инвестиция (както и връхните дрехи, обувките). Предпочитам 10-тина качествени, които ползвам с години, пред множество "еднодневки", които да купувам сезонно.
Та, към момента, имам и ползвам редовно - 3 раници, 3 големи (събиращи А4), 2 кросбодита, 1 bucket bag, 1 голям клъч.
Плажните, спортните, пътните, претенциозните (минита за поводи) и пр. не ги броя, те не са ми в капсулната графа. Peace

# 6
  • Мнения: 4 999
Чанти имам по 1 от вид, покриват ми всички дрехи и поводи. Една в бежово или някакъв светъл цвят ми трябва само, че старата много се захаби.
  
Скрит текст:
Имам още 2 Фурли, но са ми писнали и останаха в старата къща. В момента нося малкото Лиу Джо, много ми е удобна и събира всичко нужно за навън.

# 7
  • Мнения: 1 125
За къде е капсулен гардероб без тези Heart Exl

# 8
  • FRANCE
  • Мнения: 2 221
А къде използвате тези червилца (та и по няколко)? 🤣 С тези маски... Днес си изрових едно ярко червено на Диор, купувано точно преди пандемията и си сложих червило в къщи. Девойките ме гледаха малко странно, ама ще вземе да се развали... Trollface

# 9
  • Мнения: 18 542
За капсул гардероб бих включила една малка крос боди чанта и една раница. Имам нужда ръцете да са ми свободни и ако нося нещо по-тежко да не ми виси цялата тежест на едно рамо. Ако съм с малка чанта, а се окажа с нещо по-обемно за носене към къщи, ползвам платнена торбичка за пазаруване. Общо взето в 99,9% от случаите тези три ми вършат идеална работа. За останалия 0,1% митрябва кола, не чанта Laughing

# 10
  • Мнения: 2 435
Любимите ми чанти са:
малки
Скрит текст:



средни
Скрит текст:


Моята е на Anna Luccihini ot fashion days

средно- големи
Скрит текст:

големи
Скрит текст:



раници
Скрит текст:

за кръста
Скрит текст:

следващата, още не съм избрала цвят
Скрит текст:

Иначе съм съгласна с Tyra, че "Споделяла съм и преди - за мен чантите са инвестиция (както и връхните дрехи, обувките)."

Последна редакция: пт, 09 апр 2021, 20:27 от goddess

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 13 461
Покажете/опишете ТИПОВЕТЕ чанти, които бихте включили в своя капсулен гардероб от чанти?
Много труден избор, защото обичам разнообразието, но примерно задължително бих осигурила налични такъв тип.








# 12
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 466
Благодаря за новата тема.

Нямам мания към чанти, за мен "it bag" е голям и черен tote.

За пръв път тази година си купих 3 малки чанти, никак не са ми удобни и скоро пак ще минавам на големи.

Ето ги :



Тази е разделена на две и отделенията са тесни. Ако сложа в едното портфейла, а в другото очила или ключове, не се затваря.



Тази е напълно в мой стил заради металните елементи и защото е черна.



Тази също ми хареса, но на живо златото по нея ми идва много и силно се съмнявам, че ще я нося. Още не съм я слагала.

Много ми харесаха чантите на Годес, макар да нямат никакво приложение към моя гардероб.

# 13
  • Мнения: 22 414
Аз не съм маниак на чанти, въпреки че имам такива купувани с идеята да се постигне точно определена визия и слагани по веднъж.
Скъпи чанти нямам, най скъпата ми е в порядъка 150-200лв.
Фурла и други известни марки, без спестяване конкретно за нея, не бих могла да си позволя... Но и не изпитвам нужда да имам такава.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 296
Агент, как ти отива да пишеш за излишества и да провокираш! Благодаря за новата тема Hug
Чантите.
Естествена кожа - разни размери, както и цветове. Не харесвам tote bags само. Едни такива работнически, ама с претенция за стил, са ми. Както и мини-миниатюрите, за които само са драли клетото животно... 
Никога няма да си взема чанта от изкуствена кожа (да, не ям месо, но изкуствената кожа не ме кефи),
НО...
Текстилни за пазар - закачливи, с дълги дръжки, по-големи - супер са!

Общи условия

Активация на акаунт