Минерална мазилка

  • 24 366
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 715
Според мен по-добър вариант е мазилката на Levi's-Sikkens - нанася се по подобен начин като минералната, с маламашка, много по-ефектна е, защото е съчетание между цветове и форми и се мие лесно. Супер гладка е и не задържа прах.

# 16
  • Мнения: 934
Ние си сложихме релефна мазилка в целия апартамент, Освен това има огромно цветово разнообразие.

Не я знам тази.  От латекс ли се прави?

# 17
  • Мнения: 2 724
За външна мазилка е добре, терасите ми са с такава ,но едната ми е затворена и отоплявана, почиствам я както стаите и вечно съм с издрани пръсти. Във всекидневната имам една мазилка ,която майсторът нарича циклена. Нанася се като шпакловка, след което се стърже с шпаклата, после се шлайфа с кече и накрая се нанася специален препарат, който позволява да се чисти с мокра кърпа .Мазилката изглежда като стъклена, но снимки не мога да пратя защото нямам цифров апарат, а с телефона не става нищо .

# 18
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Ние си сложихме релефна мазилка в целия апартамент, Освен това има огромно цветово разнообразие.

Не я знам тази.  От латекс ли се прави?
Не, не е латекс. Много по-гъсто е и се разрежда с вода в зависимост от това дали искаш по-висок и остър или по-гладък релеф. Нанася се със специален валяк за релефна мазилка и много добре покрива неравности, става много здраво и трайно. Нашите стени не бяха от най-гладките, а сега не им личи:) Фирмата, която я произвежда е "Акрол" ООД, във Варна, но сигурно и на други места я продават.

# 19
  • Мнения: 1 858
Мъжът ми е майстор и работи с минерална мазилка. Ефектна е, издръжлива, лесно се чисти. Колкото до това, че дращи ами до майстор си е да ти кажа! До колкото знам на квадратен метър майстора взима по 4 лв.
Имайте в предвид, че да стане минералната мазилка наистина хубава се иска много "заглаждане". Доста е трудоемка и за това майсторите взимат скъпо.

# 20
  • Мнения: 1 455
Мъжът ми е майстор и работи с минерална мазилка. Ефектна е, издръжлива, лесно се чисти. Колкото до това, че дращи ами до майстор си е да ти кажа! До колкото знам на квадратен метър майстора взима по 4 лв.
Имайте в предвид, че да стане минералната мазилка наистина хубава се иска много "заглаждане". Доста е трудоемка и за това майсторите взимат скъпо.
   И аз така съм чувала.Стените трябва да са перфектно изправени и по принцип се предпочита за външни стени.Въпрос на вкус най- вече! Wink

# 21
  • Мнения: 1 858
Много често на фукани майстори за да "спестят" пари на своите клиенти нанасят минералната мазилка върху не шпаклована стена- тогава дращи и не е красиво! За да бъде ефекта пълен трябва стените наистина да са добре изправени и да е направена хубава шпакловка. Другият момент е този на "заглаждането" - когато времето е много топло през лятото мъжа ми прави м.м. много рано сутрин защото от горещината м.м. се свлича. Веднъж нанесена м.м. трябва да се "издърпа" и "заглади" няколко пъти за да е гладка като стъкло.
На много хора не им харесва защото рядко може да се види някъде добре направена минерална мазилка. Да не говорим, и че много майстори я правят с обикновени инструменти а тогава хептен нищо не става.

# 22
  • Мнения: 507
Аз много я харесвам. Нашите кръсници си сложиха преди 3 години, не е мръднала. Чистят я с перяща прахосмукачка. И ние си сложихме сега в коридора. Ще снимам довечера и ще кача снимки, ако някой се интересува. Майстора ни взе 4,5 лв на квадрат за поставяне, а самата мазилка взехме за 38 лв бака- 25 кг.- покрива 8 кв.

# 23
  • Мнения: 2 724
Разбира се че трябва да се направи добра шпакловка и да се заглажда ,защото на определена светлина личат всички неравности. Но самата мазилка е съставена от ситни камъчета и малко или много е релефна .Лесно се почиства с четка и водна струя ,но навън .Пробвала съм с перяща прахосмукачка, но ми драска четката .Мисля че на пазара има по-. добри варианти за вътрешна мазилка , това си е до вкус  .

# 24
  • Мнения: 525
Имаме на едно стълбище минерална мазилка.Първо е шпакловано и после е нанесена.Аз не харесвам как ни я направи майстора.Нашата е светла и си личи "майсторлъка".Съветвам да избереш по-тъмна,при нея има по-малко рискове.Не събира прах,но дъщеря ми мина с един молив от горе до долу и той така се наби между зрънцата,че с каквото и да го чистих не излезе напълно.За едрината мисля,че по-едрата е за външна мазилка,а по-ситната за вътрешна.

# 25
  • Мнения: 934
Как ви се струва цена от 58 лв. за кофа минерална мазилка и цена за труд на майстора от 7-8 лв. за квадрат?
Имате ли представа тази кофа с мин. мазилка може ли да се купи от Практикер напр. (защото такива цени ни предлага фирмата) или не се предлага в строителните магазини (разбрах, че се доставя от Бургас)?

# 26
  • Мнения: 3 835
Харесва ми, имах такава в коридора в старото жилище. Има само един проблем. Никога не си взимай котка, ще й разкаже играта на минералната мазилка. Мнението на котката е, че това нещо е сложено там, специално за нея, да си остри ноктите, в резултат на което по-голямата част от мазилката е смъкната на земята. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт