Юлски бебета 2020, тема 3

  • 14 464
  • 473
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 204
Момичета, ако няма проблем, дайте линк на фейсбук групата наистина.

# 436
  • София
  • Мнения: 265
И моя седи на гърнето, но нищо не прави. Иначе по другите теми - 16 зъба и много думи, някои по бебешки, други нормално ги изговаря, на пример на масата казва мааза 😄

Който има линк за фейсбук групата, да го прати насам.

# 437
  • Мнения: 230
Здравейте, явно се измести всичко към фейсбук....
А тук замлъкнахте, няма лошо, може да дадете линк и на мен към темата във фейсбук. Благодаря.
Започна градинка юлчето днес. Бурята от емоции ме завзе и него и мен. Големи тревоги.
Същевременно се почва и работа. И всичко влиза в ритъм.
Не по основната теме, обаче ако има някой наблюдения за мултикукър или ерфеайр добро съотношение качество цена, ще съм благодарна да сподели.
Лека полека порастват малките рачовци и ние с тях.

# 438
  • Мнения: 416
Растат децата, бързо-бързо...
И ние тръгваме на ясла другата седмица.
По темата за мултикукъра - ние сме с Instant pot Duo crisp, който е мултикукър и еърфрайър в едно. Много сме доволни.

# 439
  • Мнения: 204
Здравейте милички.И нашето момче от 1-ви е на половин ден,но на частна, не ни приеха в държавна ясла.За два дни- и двата дни го вземах със сълзички в очите.Сега като минахме от там започна да мрънка, но няма накъде ,трябва да свикне,защото с градината по цял ден там как ще я кара.Много ми е криво, защото е по- дръпнат, а и още не говори.Казва повече думички вече иначе.А за гърнето не ми се и говори....Там абсолютен неуспех.А за Фейсбук групата нещо не им се дава линк на мамите. Само да са ни живи и здрави дечицата, др. ще се нареди.

# 440
  • Мнения: 766
Ако групата във фейсбук е юлски бебета 2020, мен ме махнаха, защото моето се роди юни. Какво да направя, че подрани с 3 седмици. Така че явно само определени майки приемат.. Както и е, жалко, че тук вече много радко се пише, а беше толкова приятно да си споделяме емоции, вълнения, преживявания…

# 441
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 264
Причината за махането е била друга, има доста майки, на които децата се родиха юни, че дори и по-рано.

Ние се мъчим с ясла. Пуснах го една седмица до обяд, в началото беше ок, но започна да плаче за мен и да не иска да влиза. Започна да ака в гащите, а иначе у нас сам ходи на гърне.
Не знам дали са настоявам да ходи. Не е наложително.

# 442
  • Мнения: 766
Това е единствената причина. Преди да ме махнат имаше пост, че групата била прекалено голяма, имало много които се присъединили по-късно, пък бебетата им не били юлски и тн. Нито съм писала коментари някакви преди това или постове, за да съм подразнила някого.. Все тая, живи и здрави!
 
Колкото до яслата не съм го пускала още, но пък за гърнето бързо се научи за около седмица, а имах страшни притеснения, че няма да се справя. Така че някой път ни изненадват приятно нашите пораснали дечица.


Причината за махането е била друга, има доста майки, на които децата се родиха юни, че дори и по-рано.

Ние се мъчим с ясла. Пуснах го една седмица до обяд, в началото беше ок, но започна да плаче за мен и да не иска да влиза. Започна да ака в гащите, а иначе у нас сам ходи на гърне.
Не знам дали са настоявам да ходи. Не е наложително.

# 443
  • Мнения: 4 144
Момичета, радвам се, че пак се възроди темата. Онзи ден си мислих да пиша да ви “чуя”как сте.
Аз не съм във ФБ група и не знам какво се случва там. Ама и не искам да знам.
Моята лъвица вече месец и половина ходи на частна ясла. Скоро ще я запиша в държавната, че тъкмо я приеха. Аз от толкова време съм на работа. Още не мога да свикна и детето страшно много ми липсва. Буквално броя всеки час без нея.

# 444
  • Мнения: 343
Здравейте,ние нямаме успех с гърнето. Месец и малко го бях махнала напълно (слагах само за сън),и си пишка и ака в гащите и това е. Върнах го памперса,явно не е готов. Иначе Монче си ходи на ясла от април месец,до преди 2 седмици ревеше всяка сутрин,после вътре се успокоява. Скри ми шапката в един прекрасен ден влезна с усмивка и ми каза лека работа мамо,та имайте търпение. Иначе много приказка,прави словосъчетания и заради това е любимец на госпожите на цялата ясла 😄

# 445
  • Мнения: 204
И моето дете днес е трети ден и днес се разплака.Предполагам знаете как съм се почувствала.Той е на половин ден ,частна ясла- пуснах го за да свикне с децата, без мен, да се адаптира общо взето и да е подготвен за градина.Какво ще стане, незнам.Още си казва. само отделни думички, не се е разприказвал.А разболяха ли се децата ви първите дни на ясла, или по- късно?Знам, че не е задължително, но да чуя мнения.
И аз мн. се радвам, че темичката се раздвижи.Но така е- децата пораснаха, станаха самостоятелни и ние имаме време да цъкаме по телефоните🤣.

Последна редакция: пн, 05 сеп 2022, 09:51 от eliza_3m

# 446
  • Мнения: 2 876
Ходи на ясла от края на април. Преди това го пуснах за няколко дни декември, но много плачеше и боледуваше, така че го спрях. Вече е напълно адаптиран. В началото боледуваше, макар че само веднъж беше по-тежка инфекция. Последните седмици е добре, но може би заради топлото време.
С гърнето са почнали в яслата отскоро. Имат една година да свикнат.
Говори много на български, на втория език - по-скоро отделни думи, не съм чувала да прави цели изречения, но и го слуша отскоро.

# 447
  • Мнения: 204
Звездичка, благодаря за отговора и се радвам за вас и адаптацията.Пожелавам на всички здрави деца.

# 448
  • Мнения: 343
Моя син не е от най-боледуващите (да чукам на дърво). От както е тръгнал се е разболявал 3 или 4 пъти. Като боледуване то му е 3 дни много висока Т (смятате 39-39,7),и това е. Веднъж имаше сополи,ама това беше настинка даже знам къде настина (не е от яслата). Така че всяко дете е индивидуално. Пожелавам по малко боледуващи дечица.

# 449
  • Мнения: 4 144
Определено зависи от детето много. Някои за цял месец имат общо 6 дни присъствени, на други им минава за по 2 дни и са редовни на ясла.

В нашите държавни ясли положението е критично. Децата от сега вече са по стаите, без да ги пуснат навън, защото било хладно. На 24градуса. 😒
Как е при вас?

Общи условия

Активация на акаунт