Литературен клуб

  • 6 538
  • 174
  •   1
Отговори
# 90
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
А, мисля, че това го написа просто да се ориентираме, не че го предложи. Поне аз не го разбрах така.  newsm78 Нека влезе и да пише и се мятаме.  Wink

# 91
  • Мнения: 3 352
Ами хайде всеки, който иска, да предложи по една книга - каквато му хрумне, която например му се иска да прочете в момента. Да се съберат 8-10 заглавия и после ще гласуваме.

# 92
  • Мнения: 7 837
А може ли да има обсъждане и на книги с изследоватеска, историческа, психологическа тематика, за да мога и аз да се включа, защото предимно това чета  Laughing

"Пътят на България" - много хубава книга  Simple Smile

# 93
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Ако ще е Джейн Остин и "Гордост и предразсъдъци" имам готови въпроси върху книгата.

Бих предложила и тази: , но не знам дали е преведена на български. На еврейска тематика е, което ме спираше да  я прочета в началото. След това много ми хареса.

Предлагам да се редуват класика и по-модерни. И най-добре да се започне с 1 на месец, защото ме съмнява, че много хора могат да издържат на темпото 2 на месец.

# 94
  • Мнения: 3 352
А може ли да има обсъждане и на книги с изследоватеска, историческа, психологическа тематика, за да мога и аз да се включа, защото предимно това чета  Laughing

"Пътят на България" - много хубава книга  Simple Smile

Всичко може. Поне според мен всичко трябва да може Blush
Да приемем ли, че Кейси предлага "Пътят на България"?
Кейси, казвай - автор, кога е издадена, тематика и т.н.

Други предложения?

# 95
  • Мнения: 779
Аз мисля, че няма особен смисъл от подобна тема  Peace. Ако 10 човека прочетат 1 книга, то ще има 10 мнения и виждания за нея. Смятам, че книгите ( или по- точно личният прочит) е  като да изживееш един друг живот, една друга реалност - прекалено лична и прекалено индивидуална.
Спомням си, че доста често спорех с учителката си по литература, която се опитваше да ни натрапи своето мнение под предтекста "Какво е искал да каже авторът".
И въпреки това , си признавам, че ще хвърлям по едно оченце тук.

# 96
  • Мнения: 3 352
Аз мисля, че няма особен смисъл от подобна тема  Peace. Ако 10 човека прочетат 1 книга, то ще има 10 мнения и виждания за нея. Смятам, че книгите ( или по- точно личният прочит) е  като да изживееш един друг живот, една друга реалност - прекалено лична и прекалено индивидуална.
Спомням си, че доста често спорех с учителката си по литература, която се опитваше да ни натрапи своето мнение под предтекста "Какво е искал да каже авторът".
И въпреки това , си признавам, че ще хвърлям по едно оченце тук.

Малчо, именно. Личният прочит на всекиго от нас на определена книга, личното мнение и виждане за тази книга ще обогатят тези на останалите, ще им помогнат да погледнат на същата тази книга от различна гледна точка. А и тук никой няма да се опитва да натрапи своето мнение на другиго.

# 97
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Др. вариант е да предложим тема и всеки да прочете различна книга и после да обсъдим както беше по-рано предложено.

# 98
  • Мнения: 1 072
Докато ровичках да намеря книгата, която ще допадне на всички, намерих това - ИЗКУСТВОТО ДА БЪДЕШ РОДИТЕЛ-
Д-р Фицхю Додсън


Малък откъс от увода.
Съвременното общество не предлага практически никакво обучение за професията родител. Никому няма да хрумне да си назначи секретарка, която не владее машинопис и стено¬графия, като само й каже: „Вие сте секретарка, действайте!" Когато обаче една жена стане майка, обществото сякаш из¬веднъж й заявява: „От днес нататък сте родител. Не сме ви научили кой знае колко на този занаят, но опитайте, поста¬райте се!"

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
"Кабулският книжар" на Сьоренсен(малкото име не се сещам) .

# 100
  • Мнения: 1 072


Цитат
Кабулският книжар е издадена в 47 държави в тираж над 12 милиона екземпляра. Книгата е уникален бестселър - задържа се повече от година в класациите за най-продавани документални книги на "Ню Йорк Таймс", "Букселър" и "Сънди Таймс". Осне Сейерстад е носител на Европейската награда за най-добър телевизионен журналист за 2003 г., наградата на списание ЕЛ за писател на годината за 2003 г., наградата "Фри Спийч", наградата на френските книготърговци и още 17 престижни отличия.

Цитат
Читателски коментари:

Име: Лили
Дата: 12.01.2006
Коментар: Страхотна книга! Четох я на английски в Кабул - много истинска, увлекателна, написана е страхотно! Много се радвам, че е преведена на български. Това са истинските истории на членовете на едно афганистанско семейство, описани като роман. Кабулският книжар още продава книги, там където авторката го е срещнала. И е горд, че е герой в книга. Препоръчвам я горещо на всеки, който иска да научи нещо за едно общество, много различно от нашето.

# 101
  • Добрич
  • Мнения: 1 720


Цитат
Кабулският книжар е издадена в 47 държави в тираж над 12 милиона екземпляра. Книгата е уникален бестселър - задържа се повече от година в класациите за най-продавани документални книги на "Ню Йорк Таймс", "Букселър" и "Сънди Таймс". Осне Сейерстад е носител на Европейската награда за най-добър телевизионен журналист за 2003 г., наградата на списание ЕЛ за писател на годината за 2003 г., наградата "Фри Спийч", наградата на френските книготърговци и още 17 престижни отличия.

Цитат
Читателски коментари:

Име: Лили
Дата: 12.01.2006
Коментар: Страхотна книга! Четох я на английски в Кабул - много истинска, увлекателна, написана е страхотно! Много се радвам, че е преведена на български. Това са истинските истории на членовете на едно афганистанско семейство, описани като роман. Кабулският книжар още продава книги, там където авторката го е срещнала. И е горд, че е герой в книга. Препоръчвам я горещо на всеки, който иска да научи нещо за едно общество, много различно от нашето.


Я, това ми изглежда интересно.   Peace Peace Peace

# 102
  • Мнения: 3 352
И на мен "Кабулският книжар" ми допада като идея. Да ходя ли да я търся в книжарницата?

# 103
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Дали я няма он-лайн? Ще се поразтършувам.
  Wink

# 104
  • Мнения: 1 072
Добро предложение е. Третира съвременни наболяли проблеми. Малко разбираме онази част на света. Още по-малко знаем за нравите им. Помните, вярвам, какви разгорещени спорове се водят във форума относно житейските им порядки. Дано да е достатъчно задълбочен погледа на автора, за да вникнем поне малко в битието на обикновенния човек от Авганистан.

Дали я няма он-лайн? Ще се поразтършувам.
  Wink

Тц. Аз не успях да я намеря. Дано ти имаш повече успех.

Общи условия

Активация на акаунт