Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Кредити-невъзможност за плащате

• 1 250
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
Банките не искат да обединяват бързи кредити,понеже говорят за лоша финансова култура,дори и да са обслужвани редовно...

Що се отнася до ЧСИ и колекторските фирми-там пак може да се направи договорка за разсрочено плащане-не е болка за умиране и по-лоши неща има на този свят ..кофтито,при тях е,че слагат гадни лихви и от кредит 1600лв през колекторска става 3800лв...същото важи и след тръжните цесии ,ЧСИ също има една камара таксички,това е неприятното..

Към момента бързите кредити са склонни на преструктуриране,увеличаване на периода и намаляне на вноската,пробвайте тези варианти,да не остава без плащане и малко по малко за 1г -1,5 г  би трябвало да ги погасите,като естествено през това време не теглите други .
Повечето са на най-дългия период,няма как да се удължи.Мисля си,че ако плащам по 50 лв всеки месец отново ще отида на ЧСИтака ще си давам парите на вятъра.Затова може би ще оставя 1 част които няма да обслужвам,а дружа част ще плащам редовно.Нямам избор просто.Могат ли да ме търсят постоянно на мястото където работя?

Последна редакция: нд, 18 апр 2021, 23:16 от Pepita10

# 16
Pepita, не съм компетентна за правната страна на въпроса.
Във фирмата, в която работя обаче, във времето сме имали много служители с необсужени кредити. Най-често, при нас пристигаше писмо от ЧСИ, за ежемесчни удръжки от заплатата.
Така, реално фирмата удържа от заплатата ти и превежда на съответното ЧСИ всеки месец, спрямо официалната сума, на която се осигуряваш. На теб ти се превежда остатъка.
Вече колко ще е удръжката, предполагам зависи от много неща.

ПС: Провери си пак хубаво нещата, защото мисля, че дори по 20лв. да влагаш на месец в един кредит, това се смята за доброволно погасяване (тоест ти имаш желание да го погасиш) и не знам, дали имат право да те съдят и дадат на ЧСИ.

# 17
Pepita, не съм компетентна за правната страна на въпроса.
Във фирмата, в която работя обаче, във времето сме имали много служители с необсужени кредити. Най-често, при нас пристигаше писмо от ЧСИ, за ежемесчни удръжки от заплатата.
Така, реално фирмата удържа от заплатата ти и превежда на съответното ЧСИ всеки месец, спрямо официалната сума, на която се осигуряваш. На теб ти се превежда остатъка.
Вече колко ще е удръжката, предполагам зависи от много неща.

ПС: Провери си пак хубаво нещата, защото мисля, че дори по 20лв. да влагаш на месец в един кредит, това се смята за доброволно погасяване (тоест ти имаш желание да го погасиш) и не знам, дали имат право да те съдят и дадат на ЧСИ.
Говорила съм с кредитори и казват,че дори да се плащат мшншмалнш суми ще се стигне до ЧСИ,защото броят на неплатените вноски расте.За отдържането от заплатата съм наясно,аз се осигурявам на минималната-толкова и получавам и то в брой,няма как да ми запорират заплатата.А дали имат право да ме търсят на работа незнам.

# 18
Добре е да се консултираш не само със самите кредитори, а и с адвокат или с някаква държавна институция, която да ти потвърди, че дори да плащаш минимално пак ще отидеш на ЧСИ.
Не знам какво визираш под "да те търсят на работа"?
Едва ли колектори ще идват лично, но както казах ако нещата стигнат до ЧСИ, най-вероятно от кантората му ще изпратят писмо до работодателя.
При нас общите работници също са на минимална запалата и паричките им ги даваме на ръка, но това няма значение. Щом са на трудов договор и официално са наши работници, значи ЧСИ знае, че им се плащат заплати и налага съответните удръжки.
Ако помня правилно удръжката на повечето работници беше 103.50лв., но не знам на каква база се смята.

ПС: Те няма как да ти запорират цялата заплата, защото имаше нещо, което се нарича "несеквестеруем минимум", ако не се лъжа, и това е някаква минимална сума, без която човек не може да преживее. Така че, дори да се стигне до удръжки, няма как да са за цялата заплата.
Но ако си на трудов договор, мисля, че работодателят е длъжен да изпълни искането на ЧСИ-то и да удържа определена сума.
Разбира се, пак уточнявам, че не съм юрист, а говоря от личен опит и от това, което се случва с мои колеги с просрочени кредити.

# 19
Добре е да се консултираш не само със самите кредитори, а и с адвокат или с някаква държавна институция, която да ти потвърди, че дори да плащаш минимално пак ще отидеш на ЧСИ.
Не знам какво визираш под "да те търсят на работа"?
Едва ли колектори ще идват лично, но както казах ако нещата стигнат до ЧСИ, най-вероятно от кантората му ще изпратят писмо до работодателя.
При нас общите работници също са на минимална запалата и паричките им ги даваме на ръка, но това няма значение. Щом са на трудов договор и официално са наши работници, значи ЧСИ знае, че им се плащат заплати и налага съответните удръжки.
Ако помня правилно удръжката на повечето работници беше 103.50лв., но не знам на каква база се смята.

ПС: Те няма как да ти запорират цялата заплата, защото имаше нещо, което се нарича "несеквестеруем минимум", ако не се лъжа, и това е някаква минимална сума, без която човек не може да преживее. Така че, дори да се стигне до удръжки, няма как да са за цялата заплата.
Но ако си на трудов договор, мисля, че работодателят е длъжен да изпълни искането на ЧСИ-то и да удържа определена сума.
Разбира се, пак уточнявам, че не съм юрист, а говоря от личен опит и от това, което се случва с мои колеги с просрочени кредити.
Точно така минималната заплата нямат право да я пипат,всякакъв друг доход над нея се взима от ЧСИ.Аз издържам и дете.

# 20
Щом издържате и дете, предполагам там съвсем по друг начин стоят нещата.
Вижте дали няма някоя организация или агенция, която може да ви консултира безплатно.
Трябва да си знаете опциите, защото е добре да предпазите и детето си от евентуално наследяване на вашите дългове.

Общи условия

Активация на акаунт