Име за второ дете момченце с баща португалец

  • 4 633
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Мами ,в голяма дилема сме с мъжа ми за името на второто ни дете, което пак ще е момченце. Имаме син ,който кръстихме Марио и двамата бяхме единодушни за името и още повече, че и в двете фамилии го имахме баща ми и дядо му. Сега обаче с очакване на второто не можем да дойдем много до консенсус. Мъжа ми е от Португалия, но живеем в бг в момента. Предлага много имена, които за Португалия са ок ,но не и много за тук. Фамилията му е Ферейра и трябва да е име с което си отива. Засега имаме две имена, които ни харесват горе долу и на двамата Рафаел и Мигел. Аз бях за Даниел, но той не го харесва много и предлага и Бернардо, което за бг хич не ми звучи. Ще се радвам да споделите кои смятате, че са подходящи .

# 1
  • Мнения: 1 112
Филип, Валентин, Матео, Александър, Антон(ио), Емил(ио).

# 2
  • Мнения: 13
Цитат на: Alyssa [url
[/url]link=topic=1325157.msg42664460#msg42664460 date=1618213744]
Филип, Валентин, Матео, Александър, Антон(ио), Емил(ио).

Благодаря, но тези ги предлагах всичките и не ги одобри ,засега Рафаел или Мигел са фаворитите.

# 3
# 4
# 5
  • Мнения: 1 112
От Рафаел и Мигел - Рафаел.

# 6
  • Мнения: 3 922
Александър, Ангел, Давид, Кристиан(о), Габриел, Томас, Емилио, Ерик

# 7
  • Мнения: 500
От двете Рафаел

Предлагам Луис, Мануел, Лукас

# 8
  • Мнения: 1 580
Рафаел.
Аз много харесвам и Marcelo Grinning

# 9
  • Мнения: 13
Рафаел.
Аз много харесвам и Marcelo Grinning
И ние го харесваме това име, той не толкова като другите две но ни е вариант, на мен Марио и Марсело за двамата ми звучат добре  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3 922
Марио и Марсело? Това все едно да си кръстиш децата Иван и Йоан. Чак пък толкова да нямате въображение. Вечно ще ги бъркат кой кой е.

# 11
  • Мнения: 12 766
Мигел ми харесва. Рафаело по-малко, може би заради бонбоните ми е сладникаво Wink

# 12
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Рафаел
Много дълго ми беше фаворит за име за сина ми, но накрая се спряхме на друго.

# 13
  • Мнения: 13
Марио и Марсело? Това все едно да си кръстиш децата Иван и Йоан. Чак пък толкова да нямате въображение. Вечно ще ги бъркат кой кой е.

Въображение си имаме и то много ,не ни мислете. Въпроса не е в това, от 100 имена предложени за 3 имаме консенсус засега, а все пак двама ги решаваме. Когато са две националности  и трябва и на двете места да звучи добре е по трудно и аз съм изключила типично българските имена, които с тази фамилия биха звучали абсурдно .

# 14
  • Мнения: 12 003
Аз бих търсила име, което да е в съзвучие с фамилията, в случая Ферейра.
Антонио, Луис/ Луиш, Паоло,

# 15
  • София
  • Мнения: 1 132
Рафаел ще звучи по-добре в България, има и галени имена (Рафи, Рафа), които биха звучали съвсем добре; самото име е познато и не би било странен избор, дори двамата родители да са българи - ще се възприема нормално в България, ако възнамерявате да живеете тук.
Мигел не се сещам с какво галено име може да се ползва в България (Мигелито не ми звучи добре за галено по нашите ширини), звучи си изцяло като име на чужденец; името е много разпространено в испаноезичната част от света, но няма ни най-малка връзка с България и с факта, че единият родител е българин. Би звучало като избрано от латино сериал, когато детето се представя само с малко име в България.

# 16
  • Мнения: 1 367
Емануел, Габриел, Емилиано, Валерио, Алберто, Роберто, Рикардо...

Рафаел, Луис, Бернардо и Марсело също много ми харесват. Марио и Марсело са много добре комбинация за двама братя и значението на тези имена не е еднакво. Бернардо би се възприемало нормално в България. Означава "смел като мечка". Дъщерята на кака Лара и Владо Береану се казва Бернарда, кръстена на дядо си Бернард.

Успех!

# 17
  • Мнения: 1 048
Първото, което ми хрумна е Карлос. Simple Smile От българските Ивайло Ферейра не звучи зле.

# 18
  • Мнения: 783
С риск да обидя вкуса ви нито едно от двете не ми допада. Възнамерявате ли в дългосрочен план да живеете в България /доколкото може да се планува
Подобно нещо/.просто и двете имена, дори и знаейки че таткото е чужденец, не ми допадат. Даниел /което сте предложили вие/ е супер. Аз съм фен на интернациооналниге имена. Ако ви харесва някое от посочените от съпруга ви - чудесно, но ако имате някакви колебания помислете наистина за интернационално име Simple Smile

# 19
  • Мнения: 12 003
Рафаел ми харесва на мен.
Мигел е българският Михаил. Покрай футбола изобщо няма да се възприеме като странно, особено с фамилията. Странно би звучало Христо/ Димитър / Живко Ферейра.
Виктор не ви ли харесва с таткото?

# 20
  • Мнения: 3 729
Моите предложения са Мануел и Виктор. И двете ми звучат добре с фамилията на бащата и са достатъчно популярни в България.

# 21
  • Мнения: 13
Моите предложения са Мануел и Виктор. И двете ми звучат добре с фамилията на бащата и са достатъчно популярни в България.

Мануел аз го предложих ,но не го харесва, Виктор харесваме и двамата, но на наши близки приятели сина е Виктор и не искаме да се повтаряме и като се съберем да се чудят кой викаме.

# 22
  • Мнения: 8 578
Рафаел/Рафаил, Микаел, Антоан, Габриел

# 23
  • САЩ
  • Мнения: 471
Фабиан

# 24
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Рафаел е много хубаво име.Мигел също не е лошо,но Рафаел ми харесва повече.
Харесвам също Мануел ,Филип,Леон,Леонардо,Себастиан.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 977
Андрей, мисля, че има Andrey в Португалия?
Alex или португалския еквивалент на Александър и да мунвикате Алекс?
Stephan-Стефан мисля, че и те го имат или се бъркам?

# 26
  • Мнения: 6 764
Ново име няма да предлагам, защото вероятно ще е вече обсъдено и отхвърлено. От двете, на които сте се спрели, Рафаел би било по-лесно за запомняне и обръщение в България. Мигел си е типично за испанско говорящи и тук биха го свързвали по-скоро с майка запалена по латино сериали. 🙂

# 27
  • Мнения: 13
Андрей, мисля, че има Andrey в Португалия?
Alex или португалския еквивалент на Александър и да мунвикате Алекс?
Stephan-Стефан мисля, че и те го имат или се бъркам?

Имат André в Португалия вместо Андрей, Alexandre за Алекс, но имаме много деца на приятели с това име и ми е много тривиално и Estêvão вместо Стефан, общо взето португалските форми са малко странни като цяло завършват много на ш ,имат щ,ж.Зясега се въртим около Рафаел, Мигел и Фернандо или Леонардо на мен ми харесва и на мъжа ми горе долу.

# 28
  • Мнения: 1 048
От тези определено Фернандо!

# 29
  • Мнения: 1 367
Предлагам още имената:

Фредерико (означава "миролюбив владетел")

Игнасио (огнен) - в България Игнатий

Лоренцо (лавров) - в България Лаврентий

Феликс (щастлив)

Едуардо

Последна редакция: ср, 14 апр 2021, 21:16 от Radilena

# 30
  • София
  • Мнения: 9 294
Николас
Самуел
Валентин
Елиас
Мануел
Ерик
Марко

# 31
  • Мнения: 1 580
Лоренцо си е много хубаво име, но за България.... 🙈
Аз все правя асоциация със сина на Софи Маринова и Лоренцо Ламас с опашка на мотор. Имаше такъв сериал по мое време 😂

# 32
  • Мнения: 1 367
Детето ще носи португалска фамилия. Лоренцо Ферейра звучи прекрасно. Когато бащата е с чуждестранен произход, по-добре е името да си подхожда с фамилията.

Имам съсед българин с името Лоренцо и никой не го възприема като странно.

# 33
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Пабло
Флавио
Aнтонио
Лукас
Гилберто
Густаво
изписани така изглеждат странно, но в комбинация с фамилията, са съвсем намясто.

Имаме приятели Флавио и Педро (Бразилия)

# 34
  • Мнения: 1 241
Допада ми Антонио, в България ще му казват Антон, Тони и изобщо няма да се отличава, а и подхожда с фамилията.

# 35
  • София
  • Мнения: 619
Мартин и Виктор звучат нормално и на двата езика. Видях, че за Виктор ви спира името на приятелско дете - според мен това е странна причина да се откажете от името.

# 36
  • Мнения: 894
[

Мануел аз го предложих ,но не го харесва, Виктор харесваме и двамата, но на наши близки приятели сина е Виктор и не искаме да се повтаряме и като се съберем да се чудят кой викаме.
Помислете отново върху този аргумент. За мен не е оправдано. Колко пък ще се събирате? В семейства където се дублира името с баща/баба и т.н.не се объркват, пък вие за приятелско дете. Освен това галени имена/обръщения са различни Виктор/Вик/Вики/Вито...Ако името ви харесва и на двамата, а е и интернационално, това не бива да ви спира.

# 37
  • Мнения: 6 764
Името е за цял живот, не само за детските години. Аз от тинейджърските си години не съм се засичала и не държа връзка с децата на приятелски семейства на родителите ми. Да, като малки ни събираха, вече са само далечен спомен. Ако не е близък роднина примерно племенник, не виждам пречка.

# 38
  • Мнения: 1 459
Рафаело, Марсело, предлагам още Матиас и Виторио като вариант на Виктор.

# 39
  • Мнения: 8 230
Давид, Диего, Мануел, Кристиано, Фабиан
Фамилията е много звучна и много имена добре ще си паснат с нея. Дори и типично португалско име да изберете пак ще се възприеме нормално в България като си е с португалската фамилия.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Ерик, Никола/о Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 1 483
Сигурно много ще ме  оплюете, но се сетих за едно много българско име, което се използва в ибероамериканския свят, Бразилия, а може би и в Португалия - Иван. Иван Ферейра на мен ми звучи добре.

От вашите два фаворита Рафаел ми харесва, без да завършва на "о".

# 42
  • Мнения: 772
И на мен ми харесва Матео. Марио и Матео. Добре звучи. Иначе и Рафаел ми харесва, както и Данило.

# 43
  • Мнения: 192
Някой спомена по- горе Ерик....
Ерик Ферейра.
Тони Ферейра
От Рафаел - Рафи Ферейра.

# 44
  • Мнения: 2 039
Спрете се на интернационално име
Александър Ферейра
Филип Ферейра
Рафаел също е добър избор.

# 45
  • Мнения: X
Алек или Алекс Ферейра звучи добре. Давид също е чудесно и подхожда на фамилията. И аз съм за интернационалните имена, но, моля не ме подигравайте, на мен пък Игор Ферейра също ми звучи чудесно макар и на пръв поглед като смесица от две коренно различни националности, но е екзотично и благозвучно. Иначе на ваше място бих избрала Алекс като най-разумно.

# 46
  • Мнения: 312
Емануел / Емануил / Емилиян / Елизар / Елиас Ферейра

Габриел Ферейра

Адриан / Адриян / Антонио / Антон / Антоан / Анжело / Алекс / Алек / Ален  Ферейра

Матиас / Матей / Максим / Максимилиян / Мариан / Марк Ферейра
 
Давид / Делян / Дамян / Дариан / Деян /Диян ( + различните изписване на това име) Ферейра

Николас / Николай Ферейра

Филип / Флориан / Фабиан Ферейра

Вилиян / Велиян / Валентин / Велизар /  Владимир Ферейра

Боян / Борян / Бориян Ферейра

Гордън Ферейра

Илиян Ферейра

Стелиян / Стилиян / Себастиан Ферейра

Калоян / Кристиан Ферейра

Огнян Ферейра

Пресиян / Персиян / Петър - Йоан Ферейра

Томас Ферейра

Юлиян Ферейра

# 47
  • Мнения: X
Дамян Ферейра е право в десетката! Познато е и у нас и сред испаноезичните, а и звучи добре. Само дето англоговорящите постоянно ще го четат Деймиън. Кристиян Ферейра също е чудесно попадение. Адриан Ферейра също звучи чудесно, изобщо Захарен памук е дала страхотни предложения.

# 48
  • Мнения: 1 580
Аз се запознах с едно момченце с името Маtè.
Майка му е унгарка, но много ми хареса името и ми звучи интернационално.

# 49
  • София
  • Мнения: 44 101
Рафаел е прекрасно❤️

Общи условия

Активация на акаунт