Име за второ дете момченце с баща португалец

  • 4 636
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 143
Рафаел ще звучи по-добре в България, има и галени имена (Рафи, Рафа), които биха звучали съвсем добре; самото име е познато и не би било странен избор, дори двамата родители да са българи - ще се възприема нормално в България, ако възнамерявате да живеете тук.
Мигел не се сещам с какво галено име може да се ползва в България (Мигелито не ми звучи добре за галено по нашите ширини), звучи си изцяло като име на чужденец; името е много разпространено в испаноезичната част от света, но няма ни най-малка връзка с България и с факта, че единият родител е българин. Би звучало като избрано от латино сериал, когато детето се представя само с малко име в България.

# 16
  • Мнения: 1 393
Емануел, Габриел, Емилиано, Валерио, Алберто, Роберто, Рикардо...

Рафаел, Луис, Бернардо и Марсело също много ми харесват. Марио и Марсело са много добре комбинация за двама братя и значението на тези имена не е еднакво. Бернардо би се възприемало нормално в България. Означава "смел като мечка". Дъщерята на кака Лара и Владо Береану се казва Бернарда, кръстена на дядо си Бернард.

Успех!

# 17
  • Мнения: 1 056
Първото, което ми хрумна е Карлос. Simple Smile От българските Ивайло Ферейра не звучи зле.

# 18
  • Мнения: 789
С риск да обидя вкуса ви нито едно от двете не ми допада. Възнамерявате ли в дългосрочен план да живеете в България /доколкото може да се планува
Подобно нещо/.просто и двете имена, дори и знаейки че таткото е чужденец, не ми допадат. Даниел /което сте предложили вие/ е супер. Аз съм фен на интернациооналниге имена. Ако ви харесва някое от посочените от съпруга ви - чудесно, но ако имате някакви колебания помислете наистина за интернационално име Simple Smile

# 19
  • Мнения: 12 192
Рафаел ми харесва на мен.
Мигел е българският Михаил. Покрай футбола изобщо няма да се възприеме като странно, особено с фамилията. Странно би звучало Христо/ Димитър / Живко Ферейра.
Виктор не ви ли харесва с таткото?

# 20
  • Мнения: 3 733
Моите предложения са Мануел и Виктор. И двете ми звучат добре с фамилията на бащата и са достатъчно популярни в България.

# 21
  • Мнения: 13
Моите предложения са Мануел и Виктор. И двете ми звучат добре с фамилията на бащата и са достатъчно популярни в България.

Мануел аз го предложих ,но не го харесва, Виктор харесваме и двамата, но на наши близки приятели сина е Виктор и не искаме да се повтаряме и като се съберем да се чудят кой викаме.

# 22
  • Мнения: 8 578
Рафаел/Рафаил, Микаел, Антоан, Габриел

# 23
  • САЩ
  • Мнения: 471
Фабиан

# 24
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 292
Рафаел е много хубаво име.Мигел също не е лошо,но Рафаел ми харесва повече.
Харесвам също Мануел ,Филип,Леон,Леонардо,Себастиан.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 977
Андрей, мисля, че има Andrey в Португалия?
Alex или португалския еквивалент на Александър и да мунвикате Алекс?
Stephan-Стефан мисля, че и те го имат или се бъркам?

# 26
  • Мнения: 6 769
Ново име няма да предлагам, защото вероятно ще е вече обсъдено и отхвърлено. От двете, на които сте се спрели, Рафаел би било по-лесно за запомняне и обръщение в България. Мигел си е типично за испанско говорящи и тук биха го свързвали по-скоро с майка запалена по латино сериали. 🙂

# 27
  • Мнения: 13
Андрей, мисля, че има Andrey в Португалия?
Alex или португалския еквивалент на Александър и да мунвикате Алекс?
Stephan-Стефан мисля, че и те го имат или се бъркам?

Имат André в Португалия вместо Андрей, Alexandre за Алекс, но имаме много деца на приятели с това име и ми е много тривиално и Estêvão вместо Стефан, общо взето португалските форми са малко странни като цяло завършват много на ш ,имат щ,ж.Зясега се въртим около Рафаел, Мигел и Фернандо или Леонардо на мен ми харесва и на мъжа ми горе долу.

# 28
  • Мнения: 1 056
От тези определено Фернандо!

# 29
  • Мнения: 1 393
Предлагам още имената:

Фредерико (означава "миролюбив владетел")

Игнасио (огнен) - в България Игнатий

Лоренцо (лавров) - в България Лаврентий

Феликс (щастлив)

Едуардо

Последна редакция: ср, 14 апр 2021, 21:16 от Radilena

Общи условия

Активация на акаунт