Закуска на дете

  • 7 978
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 427
Абе аз не казвам че горкото ще го лишавам от конфитюр или мед(като поотрасне),или пък че няма да му купувам шоколад за мазане на филиики,ама да ядеш основно сладки не ми се струва целесъобразно newsm78.То естественно е и въпрос на вкус,ма тоя вкус се придобива.
Примерно тук хлапетата ядат почти винаги БРИОШ или МЕРЕНДИНЕ както им викат още.Това са разни сладки от рода на сухите пасти,кроасани,разни мъфини и прочие теста със захари,които са толкова наблъскани с подобрители,оцветители и консерванти,че чак свят да ти се завие #Crazy.Не искам да му давам подобни гадории всеки ден.Е, не  смятам да го храня с овесени ядки цял живот ,но нещо по-така човешко.Примерно моя мъж Фло,ако щете вярвайте направо ми накъсва нервичките,всеки път когато закусваме заедно и аз съм си направила примерно тост със сирене.Не престава да изразява непрекъснато недоумение и да прави гримаси"как съм можела да ям солено!".Не обичам да закуся с кроасан сутрин,защото след това ми стърже стомаха чак до обед.+това съм забелязала че сладкото не ме засища достатъчно и все имам чувството че съм гладна.
Аз като малка редовно ядях палачинки,питки с мед или сиренце,кисело млекце,чай,попарки и пр.Не се оплаквам от стомах или корем,докато Фло е с напълно разбито храносмилане.Не знам дали има връзка newsm78.

# 16
  • Мнения: 2 427
Чумби...охххх,аз да те посъветвам ,ма на твоето французче дали ще се понравят здрави български закуски Laughing.Че с тези нашите деца наполвина такива,наполвина онакива е доста трудничко Rolling Eyes.
Можеш да пробваш да му направиш принцеси с кайма!Или топъл сандвич с яйце и фета сирене на фурна,или топъл сандвич с кашкавал,салам или шунка!Също така филийка с масло и натърган кашкавал или фета(студени),или пастет,както някои каза.Майка ми  правеше попарка сутрин от мляко,хляб,захар и какао,обожавах я,заради какаото.Пробвай така.
Сладки макарони на фурна,солени макаронки с масълце и фета...
Палачинка с мед и орехи!
Оооо,забравих,казсическите пържени филийки с яйце!!!Как им се викаше,Джиджипапа ли бяха Crazy?!

# 17
  • Мнения: 1 909
Амимоми, твоите предложения ми харесват като за мен за закуска, но  детенце трудно може да се заинтересува. Като беше в България май най-много баница са успявали да го убедят да хапне. Но тук баницата не върви на закуска, за съжаление.

# 18
  • Мнения: 3 491
Амимоми, твоите предложения ми харесват като за мен за закуска, но  детенце трудно може да се заинтересува. Като беше в България май най-много баница са успявали да го убедят да хапне. Но тук баницата не върви на закуска, за съжаление.
Защо? Моите и тук хапват баница.  newsm78

# 19
  • Мнения: 2 427
Чумби,не се и съмнявам мила,това са неща които не всички деца ядат... Laughing Peace

# 20
  • Мнения: 1 455
Моят син много обича кус-кус със сирене и захар. Почти всяка сутрин това закусва.А също и ювка.

# 21
  • Мнения: 295
Поляците по принцип закусват подобно на нас - в слисъл солени неща (е, няма да видиш палачинки, макарони, юфка сутрин за закуска - най-много със солени сосове за обяд). На сина, който е на годинка и два месеца му давам солени неща да закусва (но той ще е май от тия, дето предпочитат киселите краставици вместо шоколада). Та ядем - попара, макарони със сирене и масло, царевична каша с масло и сирене или с мляко, филийка с шунка. Понякога бъркани яйца (естествено, не ги пържа - правя ги без масло и най-много веднъж седмично). Старая се винаги да му давам мляко, но не винаги го пие.
сладкиши почти не му давам.
На мен обаче ми е по-проблено на вечеря какво да му измислям.

# 22
  • Мнения: 5 183
Нямаме проблеми със закуската. Томи хапва с кеф попара със сирене, сандви4 с колбас и кашкавал на фурна, пала4инки, пържени филийки /обожава/, бухти, мекици, сандви4и най-разнообразни топли и студени, мюсли с мляко, овесени ядки, баница със сирене, баница с тиква, баница със спанак, грис, макарони със сирене и масло /никога сладки/, кисело мляко с бисквити, кекс, филия с пастет от яйце, сирене и мляко /сварено яйце нама4квам с малко кисело мляко и сирене/. Обожава вси4ки мле4ни продукти, сирене и кашкавал може да яде по всяко време на деня, както и мляко.

# 23
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Закуската... Thinking
При нас може да се каже,4е закуската е два вида. Тази, през седмицата,когато се ходи на детска градина и закуската през уикенда,когато вси4ки сме си у дома.
През седмицата,когато се става рано и се бърза за детската градина и за работа дъЩеря ми обикновенно си изпива прясното мляко и яде по една суха паста,сладка,но това е единственото,което може да и се предложи и което тя изяжда сравнително бързо. За съжаление понякога аз излизам първа,когато тя и баЩа и оЩе спят и ги оставям сами да се оправят и водят на градина. От мъжа си знам,4е тогава детето дори не иска да яде а си пие само млякото. Какво да се прави,може да не е най_здравословната храна,нонямам друг избор освен да приема неЩата такива,каквито са. Confused
През уикенда,когато не бързаме за никъде Джулия понякога яде сириъл,правим пала4инки ( определено ги предпо4ита сладки),но понякога иска и сандви4 със салам или Шунка,като обикновенно изяжда само мръвката  Mr. Green
За оби4аите тук,определено по_голяма 4аст от италианците предпо4итат сладките неЩа,докато в планинските зони и Тирол например се хапват и солени4ко. Освен това по хотелите обикновенно се предлага и едното и другото.  Wink Разни хора,разни вкусове  Peace
Амимами,не се зари4ай отсега.  Stop Като порастне Теодор4о живот и здраве той Ще реШи какво му харесва пове4е. И аз едно време си казвах " Ааааа моето дете Ще бъде такова и такова.Ааааа моето дете Ще хапва и това и онова като българските деца." Е,да,ама не,както казва Петко Бо4аров.  Wink

# 24
  • Мнения: 1 909
тук баницата не върви на закуска, за съжаление.
Защо? Моите и тук хапват баница.  newsm78
Аз опитах, но на закуска не я иска - иначе си хапва на обяд или на вечеря. Явно е и заради навиците на таткото Sad

# 25
  • Мнения: 147
За мен няма значение как е общото прието хранене,тъй като въобще не съм фен на традициите които ни носят само болести и лошо настроение!Аз закусвам само плодове до обяд а през паузите изпивам чаша чай с мед.Смятам и бъдещето си дете да храня здравословно, защото е много важно какво слагаме в устата си за да ни е мирна главата после Wink!Това с закуската-"колкото е по солидна толкова по добре ,а обяда раздели с приятел и вечерята дай на врага си" въобще не ми се вписва с здравословния начин на живот,ако въобще иска някой да го практикува де Thinking!Поне като гледам френските мами как си хранят децата въобще не ми се нрави че детето яде претоплени "консерви" в пластмасови чинийки  Sickна чийто етикети пише че е бъкано с витамини,които реално не съществуват Naughty.Но всичко е по скоро на малко четене и търсене на информация от колкото на личен избор на практично и евтино,тъй като той не ни дава в никакъв случай здраве и добро настроени а само удоволствието за да напълним търбуха си! А не и ли здравето ни и това на децата ни, по важно от всичко,даващо ни живот!?Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 1 909
Хе-хе, ще си приказваме пак когато имаш дете на 3-4 години как ще го убедиш да яде само това, което е здравословно.
Що се отнася до въпросните пластмасови чинийки, макар да не ги използувам често, са много практични за из път или за спасяване на положението в някои случаи.

# 27
  • Мнения: 3 098
Гледам да е разнообразна.
Най-4есто:пала4инки,попара,кус кус,мляко с бисквити,гофрети,филии с масло и мед,лютеница,препе4ени филии.
Следобед съЩо закусва,но по_малко,отколкото сутрин.
За детската градина слагам предимно плод или някаква много малка закуска.Това го правя,заЩото тя закусва в 7.30,а тукашните деца го правят в 10.00 и то в градината.
Не съм фен на испанския на4ин на хранене и съм предупредила у4ителката й заЩо й е такава закуската.

# 28
  • Мнения: 4 390
Палачинки, гофрети, мекици, пържени филий - всичките ги яде с мед или сладко някакво.
Принцеса с кайма
Принцеса с кашкавал и яйце
Принцеса със сирене и яйце
Зърнена закуска на Нестле
Кроасани /понякога домашни, понякога купени/
Кифлички със сирене
Баница
Филия с лютеница
Кус-кус
сухи пасти /обича и понякога й разрешавам да ги яде/
понякога 2-3 сварени яйца закусва /без жълтъците/
кекс /домашен/
плодове - много по всяко време на деня
понякога хрупа моркови
Със закуската приема сок - прясно изцеден или нектар, кисело мляко, айран или детско кафе.

# 29
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
моите и двете на мен са се метнали, не им се яде сутрин.  голямата до скоро си ядеше, ама последно време отказва категорично, малката пък неще и неще от сега!
а аз не искам да ядат какво да е, също съм противник на сладките неща. за училище им слагам половин тост/ банан/ сериал/ две-три бисквити/ или сок/ плодово мляко за пиене според зависи...
в почивните дни предпочитат корнфлейкс, аз предлагам в зависимост от времето, в което ставам от сън - по-рано ако е не мога да приготвя почти нищо Blush
след 10 предлага ресторанта на мама - бърза баница или тутманик, пържени филии с мед, юфка-бг, много хубава Grinning, макарони, трахана, мекици със сирене и така Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт