? за манту когато липсва белег от БЦЖ

  • 12 540
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 463
Сега погледнах пак в листчето 10 мм, а не 11,запомнила съм грешно Embarassed,но то май разликата не е голяма.Ами това е положението,излезе една лелка,гледа 2 минути зачервяването и отсече,че има имунитет.Аз лично друго не мога да направя,личната ни натискаше да ходим,ако реша да я запиша на ясла и от там ще ни натиснат,изобщо затворен кръг.Не съм медицинско лице и не мога да преценя,дали е правилно или не.Значи приемаме,че сме се отървали от втора,ненужна ваксинация и първата така или иначе е успешна.Така ли да го разбирам? newsm78Питам,защото не чета на английски и линкът горе не ми е от полза.

# 16
  • Мнения: 8 585
Да-и Манту-то изобщо не бива да правите!
Ако детето има записана една направена доза в картона му-това изчерпва въпроса.

Това е много, много важна тема.
Практиките, които ползват (по отношение БЦЖ) са недопустими за 21 век!!!

# 17
  • Мнения: 8 463
Да-и Манту-то изобщо не бива да правите!
Ако детето има записана една направена доза в картона му-това изчерпва въпроса.

Това е много, много важна тема.
Практиките, които ползват (по отношение БЦЖ) са недопустими за 21 век!!!
Навредило ли е това манту по някакъв начин????

# 18
  • Мнения: 8 585
Не-просто е излишно и болезнено.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Какво следва сега аз моята да не я водя при педиатърката така ли,
Аз си мисля, че тя си ги следи тези неща, но майка ми ме побърка с този белег.
Малката е със запушен нос така или иначе няма да я водя тези дни

# 20
  • Мнения: 8 585
Това е тема, която може да разискваме широко тук.
Пазете децата-не са нужни втори и т.н. ваксинации, ако има документирана една.

Не е нужно да правите ваксинации в родилният дом срещу БЦЖ. Защо? Защото голяма част от децата остават или без белег, или без запис на ваксинация. Какъв е смисъла да ваксинираме, щом може и да няма белег към една годинка (ако това изобщо може да е критерии за успеха на едно БЦЖ)-за да ги ваксинираме пак след годинка?? За да правим Манту-та безкрай??
И се започва големият хаос после...

Да се водят деца в туберкулозни диспансери за едно Манту е престъпление-децата влизат в контакт с вероятно болни или заразени хора! Манту се прави във всеки педиатричен кабинет.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 546
А ние като сме вече на 3. Нямаме белег и Манту не сме си правили??? newsm78 Нашата педиатърка лично е на мнение, че нямало нужда да бодем детето излишно ( нейните деца също нямали - поне това й беше обяснението) но аз лично съм притеснена от липсата на белег. Как мога да бъда сигурна, че имунизацията му е била успешна тогава? Какво ще предпази детето ми от разболяване  Praynig след като няма белег, който да удостовери една успешна имунизация??? newsm78

# 22
  • Мнения: 8 585
Много добре Ви е обяснила колежката.
Достатъчно е да имате документирана (ден, партида) една направена доза.
Белега не е показател за успешна имунизация.

# 23
  • Мнения: 3 042
Моят син е вече на 2г няма никакъв белег от ваксината БЦЖ, която му е бита в родилното и манту не му е правено. Ако не се иска за постъпване в децка градина /след 1г ще тръгне/ ще му го правят чак на 7г /според изискването на имунизационният календар/ .

Дъщеря ми също нямаше белег. Когато трябваше да тръгне на ясла на 2г8м и направиха манту /искаше се задължително при постъпването в ясла тогава/. Отчетоха положителен резултат. На 7г пак и правиха /според изискването на имунизационният календар/ и пак беше положително.

# 24
  • Мнения: 511
и ние нямахме според мен но като го измериха беше положително

# 25
  • Мнения: 953
"да, той е. до 10 месец трябва да се появи, ако не се прави манту и при отрицателно се бие нова ваксина. "
->Нищо подобно. Запис на една направена доза е достатъчно.


11мм? Няма практически начин да разберете това Манту на ваксината ли се дължи, или не. Манту-то не е, и никога не е било, критерии за успешна предшестваща ваксинация.

И ние нямаме белег ходихме кагато беше на 10 мес. и докторката в ТУБА каза, че щом има записване че е поставена в родилното няма проблем.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 122
ми на нас в епикризата от родилния дом не го пише, въпреки, че помня, че казаха, че са правели. Както и да е направихме мантуто, като гледам днес е зачервено, ако остане така май няма да има нужда от ваксина - а дано!
Колкото до това, че децата влизат в досег с вероятно болни не е така - там където се правят манту на децата е отделно помещение, влиза се от двора и реално няма връзка с останалата част на диспансера, така че освен с др бебета (то и такива нямаше) и с една сестра, която ги боцка с други не влиза в контакт детето.

# 27
  • Мнения: 8 585
Може би е така...
Но персонала, който работи там не е ли в повишен контакт с такива болни?
Нали една сграда обитават...

Не е редно това...

# 28
  • Мнения: 561
На моя син му изчезна всякакъв спомен от белези на възраст близо 6 месеца.... Манту не съм му правила, но не от информираност, а по-скоро ЛЛ нещо смутолеви, че помни белега, т.е. имал имунитет и за мен темата приключи, но си спомням, че на определена възраст 6 или 7 години се прави отново. Както разбирам тук това би било ненужно, е как да постъпим в такъв случай?

# 29
  • Мнения: 512
Ей, направо ми настръхнаха косите, като чета тия работи!!!
Моят син нямаше белег на ръчичката, вече не помня на колко месечна възраст и нащо джипи ни прати за въпросното манту - въпреки че си имахме вписано в картона. Направихме го и въобще не се зачилви ръчичката - ясно ни беше и без да сме доктори, че ще се имунизираме пак... Ревове, пищене - набодоха го. Всичко мина и замина, но и ДОСЕГА ТОЙ НЯМА БЕЛЕГ НА РЪЧИЧКАТА - все едно сме на старото положение. Неговата докторка обясни, че вече нищо не можем да направим и да чакаме да стане в училищна възраст за ново манту. Какво ще кажете?

Общи условия

Активация на акаунт