за сушилните

  • 12 142
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 479
Да ви питам и аз нещо: Какво сушите в сушилните? Всичко ли? Аз имам сушилня от скоро и тя има доста програми. Суша обаче само чаршафи, хавлии, покривки, дънки. На повечето дрехи пише, че не са подходящи за сушилня и мен ме е страх да ги пусна, за да не се скапят. Кажете приблизително на какви програми пускате тениски, бельо, трико, памучни блузи, чорапи?

# 16
  • Мнения: 10 758
Моята сушилня е отделно.На Горение е.Някой ми беше казал, че комбинираните давали дефекти newsm78
Суша всичко, даже и маратонки и гуменки.Знам, че на повечето дрехи пише, че не трябва да се сушат, но аз не им обръщам внимание Mr. Green

# 17
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И аз така. Всичко суша, не обръщам внимание на етикетите на старите дрехи, но ако купувам тепърва нови, гледам и ако не е подходящо- не купувам. Simple Smile

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Всичко суша, каквото се скапе - скапе се, негов проблем. Не обичам дрехи, които не могат да се перат в пералня или сушат в сушилня. Моята е Миеле на 20 години, подарък ми е. Всяка нощ суши поне по една пералня, а някои нощи и по 3 перални. Понеже ми е голям барабана суша наведнъж цялата ми 6килограмова пералня (моята е от големите 6кг перални). Общо взето ползвам само някои програми - къса интензивно сушене, дълга интензивно, дълга деликатно пране и ако има нещо мокро изостанало само него на 15 минути топло.

# 19
  • Мнения: 3 611
Да ви питам и аз нещо: Какво сушите в сушилните? Всичко ли? Аз имам сушилня от скоро и тя има доста програми. Суша обаче само чаршафи, хавлии, покривки, дънки. На повечето дрехи пише, че не са подходящи за сушилня и мен ме е страх да ги пусна, за да не се скапят. Кажете приблизително на какви програми пускате тениски, бельо, трико, памучни блузи, чорапи?


Абсолютно всичко суша в сушилнята. Дори одеалата и олекотените zавивки.
Единственото, което прави иzключение са вълнените неща, но пък пералнята ми ги иzкарва иzключително центруфугирани, та не им трябва повече от ден да иzсъхнат.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
arrows , аз и тях ги суша, на деликатна програма - ниско температурна, бавно въртене. Пробвай, може да останеш приятно изненадана Grinning

# 21
  • Мнения: 3 611
arrows , аз и тях ги суша, на деликатна програма - ниско температурна, бавно въртене. Пробвай, може да останеш приятно изненадана Grinning

хехе, може, може... стига да се престраша...
а родопско одеало мога ли да мушна? Не ми се ще да го прецаквам и беz тва ми е само едно...

# 22
  • Мнения: 2 039
Имам комбинирана и съм си много доволна даже,заема малко място  newsm10

# 23
  • Мнения: 11 315
Ароус, не знам дали родопското одеало няма да сте степа вътре. Ако пробваш на вълнената програма (или тази за смесени тъкани) с шонганг (щадяща) може и да стане.
Аз лично също суша пуловери вътре.

Надя79, аз имам АЕГ, но е нов модел (от 2 г я имам). Вади ги огладени. Много съм доволна.

Галче, аз суша всичко да пробвам дали става за сушилня. Има някои материи, които много се свиват вътре. Такива дрехи като ги усетя, следващия път ги отделям и ги пускам на по-кратка програма и след това ги окачвам на закачалки, изпъвам ги и ги оставям да доизсъхнат.
За дънки и дрехи за гладене - пускам ги на програма за вадене леко сухи и директно на дъската за гладене. Няма гънки, не е нужно дори пара да ползвам след това при гладенето.

# 24
  • София
  • Мнения: 392
Зависи много от марката дали ще са намачкани.
Моята ги вади огладени. Имат програми - можеш да ги вадиш по-влажни, ако държиш някои неща да са огладени. Самите машини си имат сензор за това колко са пълни, колко е влажно прането и тн. За да не ви горят много ток, можете да ползвате по високи обороти или да ги вадите по-рано - като за гладене например (особено за модели, които мачкат дрехите).
Извинявай, кой модел точно е твоята AEG сушилня ?

# 25
  • Мнения: 1 311
Моята е Горение, самостоятелна. За мен беше важно да са отделни, за да могат да работят и двете едновременно и ако не дай боже едното се развали, поне другото да работи  Laughing Освен това на комбинираните обикновено капацитета за сушене е по-малък от капацитета за пране, т.е. като свърши пералнята трябва да извадиш част от дрехите и да ги сушиш по-късно. Мястото, което заема не ми е проблем - стои на балкона.
Не мисля, че е много шумна, но ако дрехите имат повече копчета, ципчета и т.н. тогава дрънка невероятно.
Всичко, което извадя от пералнята отива в сушилнята - бельо, чорапи, чаршафи, хавлии, дънки, пуловери, якета, завивки, покривки, дори ризите на мъжа ми. Ако нещо не оцелее - негов си проблем. Досега нямам издънки, де.

# 26
  • Мнения: 47
Аз лично още нямам,но твърдо съм решила да си взема някога като забогатея Laughing. Работя в магазин за такива електроуреди и съм питала консултантите. Всеки до един ми казва, че е най-добре да бъдат отделно, защото може да изпереш повече в пералнята а в сушилната трябва да бъдат по-малко като килограми.  Не знам дали са прави,но това е техният съвет и аз ти го казвам най-добронамерено пък ти си реши. Успех при избора дано бъде правилният. Sunglasses

# 27
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Моята пък е отделна, не заема място, защото съм я качила върху пералнята, но така гълта ток - не е истина. Иначе е супер!

Колко харчи?

# 28
  • Мнения: 4 546
имам комбинирана канди и съм много доволна. пералнята е клас А за енергията, а сушилнята - Смисля  newsm78
дънки вече ен суша - мъжо реши, че от сушилнята му станали на черти едни дънки, аз с моите проблем не съм имала, обаче  Thinking бельо, тениски, чорапи, чаршафи - всичко суша. не суша някои неща, които са с подплата от вата и някои блузи, които са с апликации
родопското одеало не тежи ли много като се намокри  newsm78 мен ме е страх да го пускам в пералнята, да не скапя барабана

# 29
  • Мнения: 953
Отделни уреди.
Моята е Електролукс и изобщо не мачка дрехите, прави ги по-меки отколкото ако ги оставя на простора.
Друго което харесвам, е че всички финни власинки и мъхчета от дрехите остават във филтъра на машината.

Общи условия

Активация на акаунт