Раждане във II САГБАЛ Шейново (3 тема)

  • 46 731
  • 745
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 113
Здравейте,
В новата тема ще разкажа за моето раждане в Шейново, като се надявам мнението ми да е полезно за всички, на които им предстои и тепърва търсят информация.
Родих на 31.03. и раждането ми премина така, че оставам с много добри чувства и спомен.
Бременността ми следеше д-р Абаджиева в мед. център Феникс. Доволна съм много от нейнатата работа, внимание и отношение. Чувствах се сигурна и спокойна, информирана и осведомена.
За раждането от самото начало си бях решила, че ще съм с нея в Шейново, а като наближи, само я попитах дали да направя и допълнителен избор на акушерка, вземайки предвид множеството похвали и препоръки за Имир.
Тя одобри и също препоръча Имир за нормално раждане.
И така, с избор на екип - д-р Абаджиева и с избор на акушерка - Имир, на 31.03. имах нормално раждане. През цялото време (общо не повече от 3-4 часа) се чувствах спокойна, в сигурни ръце. В родилна зала ми беше удобно, а д-р Абаджиева и Имир бяха неотлъчно до мен. Можех да ставам и стоя както ми е удобно по време на контракциите, да седя на мед.топка, да пия вода, да си ползвам телефона...
Най-хубавото се случи с излизането на бебето,  когато веднага беше поставено върху мен, след като преди това някой (без да усетя дори) ми беше повдигнал нощницата и разголил корема. Усещането кожа в кожа с топлото мокро бебе е несравнимо! ❤
След това, бебето беше само забърсано и повито и в момента, в който бях готова с шевовете, ми го дадоха и ни оставиха насаме за 2 часа. Прекрасно време, в което имах възможност да сложа бебето на гърда, да говоря по телефона с близки,  да си направим първи селфита още на родилното легло.
След тези 2 часа, аз бях настанена в стаята си (ползвах самостоятелна вип стая, ако някои има нужда от подробности, ще дам), а бебето- в неонатология за миене, обличане... След 3 часа вече го взех при мен в стаята и се чувствах страхотно.

С 2 думи-силно препоръчвам д-р Абаджиева за наблюдение на бременност и водене на раждането, както и Имир, ако желаете и акушерка.
Те двете са страхотен екип, за който професионализъм, добро отношение и човечност към пациента са най-малкото, което може да се каже за тях.
За мен това е най - добрата комбинация за раждане в Шейново, а и изобщо! Страхотни са др Абаджиева и Имир. Имах най - страхотното раждане, благодарение на тях двете. Като четох разказа Ви, си спомних моето раждане и онази топлина и сигурност, която изпитвах с тях. И ми замириса на мъничко бебе, чак леко ми залипсва.... Дали да не се появя за трети път в Шейново? 🤩🤩🤩🤩

# 16
  • София
  • Мнения: 616
Desitka, благодаря за разказа! Много положително раждане си имала Simple Smile Можеш ли да ми кажеш дали Имир беше на смяна тогава или й звънна да дойде? Освен това ме интересува шевовете с местна упойка ли ги правиха и усети ли нещо? И изобщо слагаха ли ти окситоцин, имаше ли епизиотомия, кой ти направи клизмата? Благодаря предварително! Бъдете здрави с бебето ❤

# 17
  • Мнения: 368
Здравейте, ще споделя и моето раждане. Дано е от полза на някого.
Родих в края на март с избор на екип на д-р Вецев. Постъпих в петък сутринта с 6 см разкритие. Настаниха ме на 1 етаж в родилното отделение. Стаите са тройни и там са всички, които раждат или по някаква причина са под наблюдение.
В събота сутрин, към 6.30 ми направиха преглед за разкритие и бях на 8.5-9 см. Въведоха ме в родилната зала и ми включиха окситоцин към 7.30, тъй като не усещах никакви контракции. Спукаха мехура и започнаха контракциите. Не ми правиха клизма, нито имаше време за  упойка. Родих в 8.40 ч. Обстановката е много спокойна. Д-р Вецев присъстваше постоянно. Можех да ставам, да клякам, да седя на топка... Качиха ме на магарето само за изгонването. С 4 напъна родих. Имах епизиотомия която не усетих, въпреки че бях без упойка. За шевовете ми сложиха местна.
В моя случай не ми дадоха бебето заради усложнения в раждането, кръвоизлив. Трябваше да ме приспят.
По късно ме настаниха в двойна стая на 2 етаж. Стаите са удобни, баните чисти. Вярно е че не дават много информация относно кърменето и възстановяването, но ако попиташ няма да откажат.
Отначало е малко хаос докато хванеш графика за взимане и връщане на бебето, визитации и тн. Но ако другите майки те въвеждат.
Нощниците им са много удобни за кърмачки. Можеш да поискаш чисти от акушерките.
Ние постояхме повече заради жълтеница и на 3 ден се преместих във вип стая на 4 етаж. Стаята беше супер, със споделена баня за 2 стаи.
Идват да помагат в кърмене ако имаш нужда. Успокояваха ме, че се бях стресирала дали ми се получават нещата, даже си поплаках с една от докторките на смяна.
Д-р Вецев ме посещаваше всеки ден и ми звънеше по телефона да пита как съм.
От неонатология дават информация за бебето всеки ден и са отзивчиви, обясняват ако имаш въпроси.
Ако имаш багаж, ти го качват до стаята. Ако можеш да ходиш спокойно, можеш да слезеш до двора да се видиш с таткото.
Доволна съм от грижите на всички, от 1 до 4 етаж 😅
Имайки предвид, че е държавна болница и нивото на натоварване, не мога да бъда по доволна. Разбира се имаше и някои по дръпнати, но го отдавам на стреса и не обръщам внимание.
Използвам, да изразя възхищение и благодарност към д-р Вецев и отдадеността му към професията си!
Прикачвам снимки на стаите. Извинявам се за качеството, но само тези намерих в галерията.

Стая родилно отделение


Обща стая 2 етаж(само тази имам 😅)


Вип стая

# 18
  • София
  • Мнения: 595
Desitka, благодаря за разказа! Много положително раждане си имала Simple Smile Можеш ли да ми кажеш дали Имир беше на смяна тогава или й звънна да дойде? Освен това ме интересува шевовете с местна упойка ли ги правиха и усети ли нещо? И изобщо слагаха ли ти окситоцин, имаше ли епизиотомия, кой ти направи клизмата? Благодаря предварително! Бъдете здрави с бебето ❤

Не знам дали Имир е била по график тогава, аз си платих за избор на акушерка, за да присъства на моето раждане (250лв.).
Имах окситоцин, да. Раждането ми беше индуцирано и контролирано, заради високо кръвно, което не се повлияваше от терапията...Вече имах предпоставки за раждане, влизах в 39 г.с., бебето беше над 3500 и нямаше смисъл да се чака още няколко дни с риск за още по-високо кръвно.
Не са ми слагали местна упойка, имах епидурална и беше достатъчна за шевовете. Усещах докосвания/допир при зашиването, но не и болка.
Клизмата ми я прави Имир, макар че ми бяха предписали Мелилакс да си я направя сама вкъщи преди да ида в болницата. Но не ми се получи у дома, нямах никакъв ефект и там ми направи Имир.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 746
Момичета,знам,че има (предполагам много пъти писано),но мг успявам да намеря,а страница по страница не ми се търси. Може ли някой да ми даде номера на Имир Ибраим?
Вече съм в 8мми смятам да и се обадя след почивните дни,тя ще е моят избор.
Благодаря предварително ❤️

# 20
  • Мнения: 96
ще ви изпратя номера на лично съобщение

# 21
  • Варна
  • Мнения: 746
Много благодаря на двете дами,които ми писаха ❤️

# 22
  • Мнения: 676
Момичета, за бебето освен памперси и мокри кърпички, носите ли нещо друго - дрехи, шапки, ръкавички, залъгалки?

# 23
  • София
  • Мнения: 647
Тидо,аз си бях взела и платнени кърпички,които подпъхвам над дрешката докато хапва,залъгалки и чифт ръкавички /малчо си беше одрал целите бузки/. И еднократни чаршафчета си взех,върху които му сменях памперса и кремче за дупето.


Момичета, за бебето освен памперси и мокри кърпички, носите ли нещо друго - дрехи, шапки, ръкавички, залъгалки?

# 24
  • Мнения: 770
Момичета, за бебето освен памперси и мокри кърпички, носите ли нещо друго - дрехи, шапки, ръкавички, залъгалки?
Дрешки обличат там на бебето чисти и хубави.
Памперси му слагат от тях  но може и ти да си вземеш.
Биберон не ни е трябвало.
Ръкавички е хубаво да си носиш защото моя син се роди със големи нокти и понадран.

# 25
  • Мнения: 368
Добавям и тензух/ муселин ако върне да се забърше. За памперсите, ако нямаш можеш да ходиш да си взимаш от неонатология, но ми се вижда неудобно. Затова един пакет в стаята е полезен. Мокри кърпички. Не е за бебето, но също подплънки за кърма.
Добавям и възглавница за кърмене или просто малка възглавничка. Моите ръце бяха целите в абокати и нямаше как да хвана бебето без да я наранявам с абоката, а пък е и по удобно имайки предвид, че след раждане всяко движение и наместване си е трудно 😅

# 26
  • Мнения: 492
Пелена, върху която да слагаш бебето, крем против подсичане, олио за тяло - раждат се повечето с доста сухи кожа.

Момичета, за бебето освен памперси и мокри кърпички, носите ли нещо друго - дрехи, шапки, ръкавички, залъгалки?
Дрешки обличат там на бебето чисти и хубави.
Памперси му слагат от тях  но може и ти да си вземеш.
Биберон не ни е трябвало.
Ръкавички е хубаво да си носиш защото моя син се роди със големи нокти и понадран.

# 27
  • Мнения: 572
Здравейте,

Има ли някой с впечатления от раждане при др. Иван Димитров? Той сподели, че прави секцио там, но никъде не намирам информация.

# 28
  • Мнения: 21
Който преглежда в МЦ Люлин Мед?

Здравейте,

Има ли някой с впечатления от раждане при др. Иван Димитров? Той сподели, че прави секцио там, но никъде не намирам информация.

# 29
  • Мнения: 572
Да, същият.

Който преглежда в МЦ Люлин Мед?

Здравейте,

Има ли някой с впечатления от раждане при др. Иван Димитров? Той сподели, че прави секцио там, но никъде не намирам информация.

Общи условия

Активация на акаунт