Раждане във II САГБАЛ Шейново (3 тема)

  • 48 551
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 21
Той ми следеше бременността и като цяло съм доволна от него. За всичко каквото е било необходимо следеше стриктно, но честно казано за секциото някак не му се доверих ( тогава израждаше в клиниката на Мазнейкова) и при последният ми преглед ми каза, че е сключил договор с Шейново. Но така или иначе се бях спряла на друг лекар в Шейново и не съжалявам за избора си.

Да, същият.

Който преглежда в МЦ Люлин Мед?

Здравейте,

Има ли някой с впечатления от раждане при др. Иван Димитров? Той сподели, че прави секцио там, но никъде не намирам информация.

# 31
  • Мнения: 590
Благодаря ти, reni_ch.
Той е моят АГ доктор и ме преглежда от години, но някак сякаш не е лекар за женска консултация и раждане. Вярвам, че е голям специалист, но някак е насочен към хирургия и т.н. Сподели, че не води естествени раждания, а само секцио. При мен е възможно да се наложи секцио, но ако имам опция да родя естествено бих го направила. Просто нямам никой познат, който да е раждал при него :/

# 32
  • Мнения: 21
Определено, ако имате възможност за естествено раждане го направете Simple Smile
Благодаря ти, reni_ch.
Той е моят АГ доктор и ме преглежда от години, но някак сякаш не е лекар за женска консултация и раждане. Вярвам, че е голям специалист, но някак е насочен към хирургия и т.н. Сподели, че не води естествени раждания, а само секцио. При мен е възможно да се наложи секцио, но ако имам опция да родя естествено бих го направила. Просто нямам никой познат, който да е раждал при него :/

# 33
  • Мнения: 111
Момичета въпрос. При секцио в неделя кога е оптималния ден за изписване?

# 34
  • Мнения: 602
Момичета въпрос. При секцио в неделя кога е оптималния ден за изписване?

Най- рано в петък.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 686
Памперсите и мокрите кърпички, които са по списъка за болницата, на кого и кога се дават?

# 36
  • Мнения: 383
Когато ти дадат бебето за пръв път, после го връщаш и слагаш в количката памперсите и кърпичките. Те си ги прибират.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 686
Благодаря много! 🐥

# 38
  • София
  • Мнения: 272
Някой възползвал ли се е от контролния преглед до 30 дни след раждане? В какво се състои? Не знам дали ще съм спряла да тека до въпросния 30ти ден и питам, за да знам дали изобщо има смисъл да ходя.

Относно раждането ми в болницата - случи се в средата на април.С изключение на един млад лекар от неонатологията и др. Вецев, то всички останали бяха прекрасни. Бях без избор на екип след IVF първо раждане. В понеделника ме приеха с 4см разкритие, защото преносвах с 4 дни. Следях се на друго място, но избрах в Шейново да правя записите на тонове и съответно да родя. Двамата следящи ме ми потвърдиха, че е абсолютно възможно да родя нормално, а в последствие и на консултацията с др. Китанова и тя се съгласи. Винаги съм очаквала страшни болки свързани с контракциите и не можех да преценя от какво ме наболява. Вечерта дежурен беше др. Вецев, който ме прегледа за разкритие и като разбра, че бременността е след инвитро и е 6та логично почна да ме разпитва какви са причините. След като обясних ми каза, че отдавна е трябвало бебето да бъде извадено и кой е разрешил да се чака нормално раждане. Поиска ми документа от плегледа при др. Китанова да си го имали, защото "ако станело нещо" тя била отговорна и си позволи да ми каже, че той е дошъл тази вечер в много добро настроение на работа и така щял да си тръгне, но за мен не се знаело. Не искам да коментирам каква нощ и колко черни мисли ми вкараха тези  реплики в главата, защото сега ми е важно, че всичко е наред. В крайна сметка родих нормално за 4 часа с индукция в петък. При влизането ми в родилна зала на смяна беше др. Маринов, а след това дойде друг лекар, при който и родих и който вдъхваше вселенско спокойствие, което много ми помогна. Др. Китанова също беше на линия. Акушерките във всеки един момент от 9 дневния ми престой в болницата бяха на топ ниво.
Проблема ми с младия доктор от неонатологията беше антибиотика на бебето. В понеделник се приготвяхме за изписване, но още в неделя видях, че при бебчо се засилва жълтеницата и очаквах да постоим още. Да, но въпросния доктор каза, че детето има инфекция и ми "ПРЕДЛАГА" да го включат ва антибиотик. Така казано звучи все едно ноктите ще му режат. Съгласих се на 3 дневния прием, но вечерта видях, че CRP е 4.5. Под 5  няма инфекция, но за Шейново е под 3. На 3 тия ден crp беше 1.8 и отървахме антибиотика, като не знам до колко е бил слаган и предишните дни.

Последна редакция: пн, 10 май 2021, 15:48 от Др. Кой

# 39
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 001
Др.Кой браво за смелостта.Аз също съм след инвитро,5-та бременност ми е и в никакъв случай няма да рискувам да родя нормално,още повече че "нормалното"раждане на синът ми преди 13 години едва не струва животите и на двама ни.От 9 г.с.имам уговорка с Вецев по препоръка на Станулов за раждане секцио не по-късно от 38 г.с.(аз съм се настроила за 1.10 при термин около 18-20.10).

# 40
  • Мнения: X
Аз се следя при вецев и съм почти в 12 та седмица , инвитро 4 та бременност ( без живо раждане ) и чесно казано мисля че и мен ще ме моли да е секцио но не само заради всичко това а защото имам и тробофилия , и по конкретно Тафи който има риск от прееклампсия , въпреки че бих родила в вана при зебрите

# 41
  • София
  • Мнения: 272
Не ме разбирайте погрешно, че искам да нахраня др.Вецев. Не оспорвам уменията и познанията му. В случая споделям реплика, която смятам, че не беше на място, относно доброто му настроение и това, че мойто не се знае какво ще е. Не смятам, че е професионално да вкараш във филм бременна жена, особено когато всичко с бебето е наред и наистина може да се изчака.
Честно казано има някакъв професионален конфликт между него и др. Китанова и смятам, че това беше една от причините за отвошението му. Другата вероятно е, че бях без избор на екип, но това усещане дойде само от него.

Елислава, само един от тримата да ми беше казал, че има риск за бебето или за мен, нямаше да имам такава смелост. За щастие имах безпроблемна бременност и въпреки всички набодени инжекции клексан и прекарания в 8ми месец ковид ме уверяваха, че няма риск, а аз им се доверих и не съжалявам.
След всички ужасявящи разкази за раждане, чути от близки и познати, мога само да кажа, че час след като родих исках да го направя отново, на същото място и по същия начин.

Последна редакция: пн, 10 май 2021, 23:21 от Др. Кой

# 42
  • Мнения: 288
Момичета, някоя от вас скоро да е раждала при Др Велев, да е имало случаи в които да е обещал да ви поеме, а да не е спазил уговорката си, знам че е доста зает....... Интересува ме и секциото при него, вече няколко приятелки ми го препоръчват, та тук рядко в темата се споменава за него, явно не прави и толкова много операции вече.....

# 43
  • София
  • Мнения: 616
Избор на акушерка се плаща на регистратурата при изписване, нали, не е на ръка?
И на всяко ходене на тонове ли правят антигенен тест?
Благодаря!

# 44
  • Мнения: 2 236
Избор на акушерка се плаща на регистратурата при изписване, нали, не е на ръка?
И на всяко ходене на тонове ли правят антигенен тест?
Благодаря!

За акушерката не мога да помогна, но за антигенния тест ми казаха, че на всеки 7дни трябва да се прави. Аз имах тонове през 6дни и ми се размина, но следващия път пак ще ми правят тест.

Общи условия

Активация на акаунт