сокчета, откога?

  • 1 507
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 54
Ние сме вече на 3 месеца и от 2 седмици му давам сокчета от ябълки и миркови и според мен доста добре му се отразяват. LaughingЗапочнахме с 1-2 лъжички, и сега вече по цяла ябълка, но му го даваме с лъжичка, за да се научи да яде с лъжичка. feeding feeding feeding

# 31
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Темата ми е интересна и ме вълнува, но тия спорове ужасно изнервят. Искам да попитам Блонди, макар че може да и се стори глупаво. Защо дава пасирани плодове, а сокче не може. Нали съдържанието е едно и също?

# 32
  • Мнения: 46 572
Темата ми е интересна и ме вълнува, но тия спорове ужасно изнервят. Искам да попитам Блонди, макар че може да и се стори глупаво. Защо дава пасирани плодове, а сокче не може. Нали съдържанието е едно и също?


Цитат
Сокчетата са прекалено агресивни за бебешкото стомахче. Плодови киселини, лишени от своята целулозна обвивка, дразнят и предизвикват още колики, газове и тн. При смачкването на плода се задействат естествените процеси на саморазграждане на клетката, освен това витамините много бързо се окисляват. С други думи - до детето достигат - голям процент вода, плодови киселини и захари. Нищо кой знае колко полезно. Поради тази причина се препоръчва да се ядат цели плодове, когато детето е на възраст да ги дъвче, за да си приеме витамините неокислени, и по най-естествения начин.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Когато стана на 3 месеца започнах да давам  Peace

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 561
Откaкто навърши 2 месеца давам сок от ябълка и морков- и началото по лъжичка, вече по 30мл на ден

Общи условия

Активация на акаунт