Риск от Даун при Биохимичен скрининг

  • 7 679
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 29
Направих биохимичен скрининг и ме притесняват резултатите за риск от Даун.Според вас има ли място за притеснение?Моля дайте съвет!

Последна редакция: пт, 16 апр 2021, 20:29 от FBID1093050801

# 1
  • Мнения: X
Това изследване е вероятност ,не е диагноза. Аз мисля че не трябва да се притесняваш. Когато бях бременна го правих ,но ако сега отново забременея ще го откажа !

# 2
  • Мнения: 201
Фетална морфология правихте ли си? Там също се вижда дали има повишен риск. Има и генетични изследвания, които са още по-точни.

# 3
  • Мнения: 880
И при мен имаше риск от синдром на Даун и гинеколога ми препоръча амниоцентеза. Мина добре и не съжалявам, беше ми по-спокойно след това, дори тогава научих пола на детето.

# 4
  • Мнения: 29
Фетална морфология не съм правила,чудя се за генетичен тест...

# 5
# 6
  • Мнения: 29
А от изследването кое се взема предвид,защото има биохимичен риск,възрастов риск и само риск от Даун.И защо има такава разлика между стойностите?

# 7
  • Мнения: 1 333
Направете фетална морфология - много е важна и може да ви насочи към това дали има защо да се притеснявате или не.. има си определени маркери (напр. нухална транслуценция, носна кост), които сигнализират дали има проблем. Ако и след феталната има съмнения, може да направите пренатест - дава надежден резултат и е неинванзивен. Гледа се стойността на изчисления риск.

# 8
  • Мнения: 10 877
Аз правих генетичен тест. На феталната морфология всичко беше ок, но на БХС имаше риск, не беше висок, ама имаше. И като се загнезди това съмнение... Решихме да си спестим мъката да го мислим.

# 9
  • Мнения: 4 852
Нали ви правиха и преглед с ехограф, там какво казаха? Нещо притеснително видяха ли? Като гледам има измерена НТ, която е добре.
Иначе при тези резултати, бих направила Пренатест или амниоцентеза. Висок риск се води 1:150, ако не греша.

# 10
  • Мнения: X
Горе пише, че рискът ви е повишен - 1:97. При 1:250 ме посъветваха да направя амниоцентеза, така и направих и не съжалявам. На тази възраст рискът ви трябва да е по-нисък. Направете изследвания за ваше спокойствие.

# 11
  • Мнения: 29
Интересно ми защо при биохимичния риск е 1:243,при възрастовия 1:369,но цялостния риск горе е 1.97?!На какво се дължи тази разлика?

# 12
  • Мнения: 1 459
Направете пренатален, ходете си на всички фетални морфологии и не се тревожете излишно.

# 13
  • Мнения: 29
Направете пренатален, ходете си на всички фетални морфологии и не се тревожете излишно.

Благодаря Ви!

# 14
  • Мнения: 91
Дадения риск е статистическа вероятност. Тоест, имайте предвид резултата, но не се притеснявайте твърде много.
Феталната морфология е по- инфпрмативна, а ако е направена при добър специалист, бихте получили добри препоръки за вашия случай. Ако нещо не е наред, ще ви насочи към амниоцентеза.

# 15
  • Мнения: 80
Аз бих ви препоръчала да си направите феталните. Оскъпяват бюджета, но пък получавате добра информация. Моят риск след фетална и БХС беше 1:700, заради възрастта ми. Правих ги при доктор Чачева и тя смяташе, че няма нужда от Прентален тест, но ако настоявам да си направя. За собствено успокоение го направих, струва около 630 лв. (Това е цената само за Даун).

# 16
  • Мнения: 29
Резултатите от пренатеста са добри Simple Smile.Живот и здраве дано всичко е наред,благодаря ви за полезните мнения.Пожелавам ви здрави и прекрасни бебчета!

# 17
  • Мнения: 1 459
Поздравления, спомням си как бях една седмица на тръни докато получа резултатите. Сега една пухкава шушулка спи до мен. Лека и спокойна бременност! ❤️

# 18
  • Мнения: 29
Поздравления, спомням си как бях една седмица на тръни докато получа резултатите. Сега една пухкава шушулка спи до мен. Лека и спокойна бременност! ❤️
Благодаря ! Simple Smile

# 19
  • Мнения: 5
Здравейте, на 42г съм в 12седмица и 3 дни и вчера ми излязоха резултатите от БХС и са със завишен риск от Даун. Реших да си направя тест, но незная кой, този, който е само за Даун или по скъпия? Объркана и притеснена съм и моля за съвет!

# 20
  • Мнения: X
Бисквитка, според мен не са ти толкова лоши резултатите като за възрастта ти, те много се влияят от нея. Гледа се "резултат на бременната жена". За свое успокоение направи амниоцентеза или неинвазивен тест, а какво да включиш зависи от финансите ти и от това колко си тревожна. Изглежда рискът ти за Едуардс, Търнър и Патау е много нисък, вероятно само за Даун ще е е напълно достатъчно. Може да погледнеш и тези теми, обсъжда се същото:

https://www.bg-mamma.com/?topic=735663.1065

https://www.bg-mamma.com/?topic=1058213

Пожелавам ти успех и всичко да е ок.

# 21
  • Мнения: 29
Здравейте, на 42г съм в 12седмица и 3 дни и вчера ми излязоха резултатите от БХС и са със завишен риск от Даун. Реших да си направя тест, но незная кой, този, който е само за Даун или по скъпия? Объркана и притеснена съм и моля за съвет!

Аз направих пренатален тест в cellgenetics,само за Даун мисля,че няма.Най- малко 4 показателя.Вие си преценете,ако искате разгледайте сайта или се обадете на консултант.Не е евтино,обмислете и си решете.Ако желаете може да видите и други фирми,които предлагат само за Даун,както прецените.Желая ви всичко да е наред и да няма никакви проблеми.

# 22
  • Мнения: 5
Благодаря!

# 23
  • Мнения: 22
Здравейте,

Първа бременност. Бях на БХС в Понеделник и днес излязоха резултатите. Тъй като чак другия Понеделник ще имам възможност за среща с лекар за разчитане на резултатите ми е изключително притеснено. Някой, ако разбира би ли имал възможност за мнение да изкаже.

ДОРОДОВ БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ
 БХС 11-20 седмица
 *** ОБЩИ ДАННИ***
 * Възраст към термин * 28.5 години
 * Гестационна възраст * 13.2 седмици.дни
 * Метод на определяне на гестационната възраст * CRL
 БХС 11-14 седмица
 * РЕЗУЛТАТ ЗА БРЕМЕННАТА ЖЕНА *
 ВАШИЯТ КОМБИНИРАН РИСК за болест на ДАУН e 1 от 930 бременни 1)
 ВАШИЯТ РИСК за болест на ЕДУАРДС e 1 от 100000 бременни
 ВАШИЯТ РИСК за болест на ПАТАУ e 1 от 100000 бременни
 ВАШИЯТ РИСК за болест на ТЪРНЕР e 1 от 100000 бременни
 ВАШИЯТ РИСК за ТРИПЛОИДИЯ (немоларна) e 1 от 100000 бременни
 *ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОНСУЛТИРАЩИЯ
 Биохимичен риск за болест на ДАУН e 1 от 520 бременни
 Възрастовият риск за болест на ДАУН е 1 от 1100 бременни
 Възрастовият риск за болест на ЕДУАРДС е 1 от 10000 бременни
 Възрастовият риск за болест на ПАТАУ е 1 от 30000 бременни
 Възрастовият риск за болест на ТЪРНЕР е 1 от 6200 бременни
 Възрастовият риск за ТРИПЛОИДИЯ (немоларна) е 1 от 100000 бременни
 * Биохимични и УЗ показатели (11-14 г.с.) *
 PAPP-A (плацентарен протеин) MoM 0.64 част от медианата
 Free - bCG (бета-хорионгонадотропин) MoM 2.04 част от медианата
 NT (нухална транслусенция) =<3 2.14 mm
 NT (нухална транслусенция) MoM 1.27 част от медианата

Благодаря! Simple Smile

# 24
  • Мнения: 4 852
Според мен всичко ви е нисък риск. Успех!

# 25
  • Мнения: 24
Здравейте! Да помоля и аз за мнение относно резултатите, направих и пренатест, но чакам да излезе все още .

# 26
  • Мнения: 1 804
Хубави са резултатите.

# 27
  • Мнения: 1 027
БХС дава статистически вероятности на база на възраст на жената и т.н.. Феталната морфология е по-важна за мен поне, аз си направих една ранна и една в средата на бременността.

Общи условия

Активация на акаунт