Естетична хирургия на гърди / Мамопластика - 15

  • 53 423
  • 732
  •   3
Отговори
# 495
  • Бургас
  • Мнения: 959
В вдна от старите теми две момичета бяха писали, че високият профил на анатомичните им импланти ментор нямат плътност в горната част. Някой може ли да обясни защо и как по-точно стоят този вид ?
Или ако има някой, който има представа как стоят анатомични ментор, висок профил, висока проекция. Дори ще ми е от полза и някоя снимка.
Анатомичните са висока проекция, а не висок профил. Т.е колко са изпъкнали напред в средната част.
Кръглите са с висок профил.
Ще ти пусна после снимка, ако искаш / анатомични висока порекция/

# 496
  • Мнения: 416
Благодаря ! Снимката ще ми бъде много полезна, особено ако е около 380 сс, колкото ще бъдат моите Ментор, модел 333.

# 497
  • Мнения: 43
Момичета , след две години мотане днес мина операцията ми при доц. Романски - мотива кръгли , 320 сс, среден профил с обиране на кожа тип раунд блок, за резултата ще пиша после, защото нз какъв е, но болницата е много хубава, персонала е мил, в цената влизат издледванията и сутиена, доцентът е много обяснителен, имам дренажи, което е гадно , но няма как. Засега болката се търпи, довечера ще ми сложат обезболяващо, като се пооправя ще се снимам.

# 498
  • Мнения: 416
Към оперираните през лятото:
Ходехте ли на плаж през първия месец ? Ясно ми е, че белезите не трябва да се излагат на слънце. И понеже няма как да се маха следоперативният сутиен за толкова дълго време на плажа, явно трябва да се стои с потник или нещо подобно…
Интересува ме и като цяло как преминава възстановителният процес на топло време.
Благодаря !

# 499
  • София
  • Мнения: 4 884
Току-що се обадих да си запазя час при др Иванов от Токуда за ехография, нали за него казваха, че бил много добър при импланти... Бил починал март месец...

# 500
  • Мнения: 247
Към оперираните през лятото:
Ходехте ли на плаж през първия месец ? Ясно ми е, че белезите не трябва да се излагат на слънце. И понеже няма как да се маха следоперативният сутиен за толкова дълго време на плажа, явно трябва да се стои с потник или нещо подобно…
Интересува ме и като цяло как преминава възстановителният процес на топло време.
Благодаря !
Мисля, че може да изчакаш 1 месец с плажа. То и без това всеки ден вали 😁
Ако толкова нямаш търпение, може да пробваш за няколко часа да си с бански 🤷‍♀️ Аз лично чак след 3-4ти месец бих ходила на плаж.

# 501
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета.
Бих искала да получа мнение от вас какъв вид имплант да избера, както и размера.
Мерките ми са следните - Гръдна обиколка-83, Подгръдна обиколка-72. Основата ми е 15см.
Препоръката на д-р Моллов е задължително кръгли импланти Ментор SHPX-535CC.
Имам гърди, но увиснали, след 5г. непрекъснато кърмене. Нужно е да се запълни доста височината.
Според д-р Моллов не е нужно повдигане. Импланта ще обере птозата.
Д-р Енчев беше категоричен, че е задължително повдигането и анатомични Ментор 490CC, решено без никакви измервания.

Аз сякаж искам да сложа Мотива висок профил, но според таблицата трябва да си сложа доста голям кубик.

Моля за мнение. 🙂

# 502
  • Мнения: 416
Здравейте, момичета.
Бих искала да получа мнение от вас какъв вид имплант да избера, както и размера.
Мерките ми са следните - Гръдна обиколка-83, Подгръдна обиколка-72. Основата ми е 15см.
Препоръката на д-р Моллов е задължително кръгли импланти Ментор SHPX-535CC.
Имам гърди, но увиснали, след 5г. непрекъснато кърмене. Нужно е да се запълни доста височината.
Според д-р Моллов не е нужно повдигане. Импланта ще обере птозата.
Д-р Енчев беше категоричен, че е задължително повдигането и анатомични Ментор 490CC, решено без никакви измервания.

Аз сякаж искам да сложа Мотива висок профил, но според таблицата трябва да си сложа доста голям кубик.

Моля за мнение. 🙂

Каква е степента на увисване, казаха ли Ви ?
Според мен трябва да решите какъв тип бюст искате, защото без повдигане гърдите ще станат доста големи и най-вероятно поотпуснати и сигурно не след дълго, ще трябва да правите пак корекция. А с повдигане можете да постигнете по-“спортен” вид. Това са моите наблюдения от всички коментсри и снимки тук в групата.
Аз бих направила консултация с още един лекар.

# 503
  • Мнения: 58
Подкрепям мнението на vivt . Трябва да знаете какъв бюст искате. Аз бях като вашия случай (85 гръдна и 73 подгръдна). Сложих импланти без повдигане и сгреших . Ако мога да избирам сега ,бих напрвила първо повдигане ,и след това импланти до 375сс. Сега бюста ми е все още нагоре,но се опасявам ,че след време птозата от преди ще надвие,и ще имам едни големи гърди ниско долу.

# 504
  • Мнения: 14
В инстаграма на д-р Хатър има доста снимки преди и след, повечето са с този профил на Мотива. Тя слага почти само през ареолите, явно предпочита така. Белегът е тънък и едва си личи, тъй като следва очертанията на ареолите.


А дали този достъп е предпоставка за по-болезнен възстановителен период?

# 505
  • Мнения: X
Подкрепям мнението на vivt . Трябва да знаете какъв бюст искате. Аз бях като вашия случай (85 гръдна и 73 подгръдна). Сложих импланти без повдигане и сгреших . Ако мога да избирам сега ,бих напрвила първо повдигане ,и след това импланти до 375сс. Сега бюста ми е все още нагоре,но се опасявам ,че след време птозата от преди ще надвие,и ще имам едни големи гърди ниско долу.

Твоите импланти колко кубика са? Може ли да споделиш снимка. И аз имам птоза и се интересувам какъв резултат може да се постигне само с импланти. И предполагам, че ако искам по-малък размер, ще трябва да се направи повдигане.

# 506
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, моля ви споделете при кого сте ходили на ехограф на млечната жлеза в София при наличието вече на импланти? Както писах по горе, докторът, при който бях решила да ходя, е починал, и въобще нямам идея за други имена! Моля, споделете!

# 507
  • Мнения: 57
Момичета, моля ви споделете при кого сте ходили на ехограф на млечната жлеза в София при наличието вече на импланти? Както писах по горе, докторът, при който бях решила да ходя, е починал, и въобще нямам идея за други имена! Моля, споделете!
Защо просто не питаш доктора,който те е оперирал?

# 508
  • София
  • Мнения: 1 600
В инстаграма на д-р Хатър има доста снимки преди и след, повечето са с този профил на Мотива. Тя слага почти само през ареолите, явно предпочита така. Белегът е тънък и едва си личи, тъй като следва очертанията на ареолите.


А дали този достъп е предпоставка за по-болезнен възстановителен период?
Не виждам логична причина този достъп да направи възстановителния период по-болезнен … Така или иначе възстановяването е няколко дена, които човек може да изтърпи  с помощта на болкоуспокояващи. Не е някаква нечовешка болка, за мен е по-важен дългосрочният резултат. Белезите ми почти не си личат и не съжалявам изобщо за достъпа през ареолата. Пак този бих избрала, ако можех да върна времето назад. Така или иначе е важно и лекарят какво ще прецени.

# 509
  • Мнения: 1 005
Проф. Йорданов - завеждащ на отделението по гръдна хирургия във ВМА
Момичета, моля ви споделете при кого сте ходили на ехограф на млечната жлеза в София при наличието вече на импланти? Както писах по горе, докторът, при който бях решила да ходя, е починал, и въобще нямам идея за други имена! Моля, споделете!

Общи условия

Активация на акаунт