Любители на кучета - 117

  • 24 424
  • 741
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 18 442
Иланг, има, обаче те са по месеци, а той за един месец е станал от 4 на 12 кг. Като го взимахме, развъдчикът ни посъветва да го мерим от време на време и да му регулираме храната спрямо теглото.

Иначе сутрин му даваме BARF, на обяд и вечер - гранула. От развъдника му взехме и двете, с което го храниха тогава, като чувалът свършва (Dr. Clauders) и ще му вземем по-висок клас и без зърно, защото тази е с царевица.
 
В развъдника смесваха на кученцата барф с гранули, което обаче според вет не е ок и ни посъветва да ги разделим на отделни хранения ако държим да даваме и двете. Не държа, обаче за почивките ни няма как да му носим замразена храна за 2 седмици, особено като порасне, та решихме да си продължим и с гранулите. Като мине на хранене веднъж на ден ще го мислим пак.

# 601
  • Мнения: 2 907
Много хубави, бели зъбки! Как ги поддържате толкова чисти? При нас не се получава нито с четка, нито с дентастикс.

Нищо специално не правим. Дентални стикс от време на време, кокали и други подобни от пресована кожа пак от дъжд на вятър. Четка има и паста, ама са единични случаите да мия зъбите. Като цяло си имат вече наслагвания, но не са чак толкова видими. Храната му е основно гранула и от тук насетне (на 6 год. е) предполагам, че все повече ще потъмняват зъбите и ще събират зъбен камък, ама като цяло исках да кажа, че нищо конкретно не правя или давам, а по-скоро е все още в графа "младо" куче.

Хибискус нямам впечатления от никакви хотели за кучета, но дано тези които са ползвали да се включат с насоки и мнения.

# 602
  • Пловдив
  • Мнения: 2 418
Иланг, има, обаче те са по месеци, а той за един месец е станал от 4 на 12 кг. Като го взимахме, развъдчикът ни посъветва да го мерим от време на време и да му регулираме храната спрямо теглото.

Иначе сутрин му даваме BARF, на обяд и вечер - гранула. От развъдника му взехме и двете, с което го храниха тогава, като чувалът свършва (Dr. Clauders) и ще му вземем по-висок клас и без зърно, защото тази е с царевица.
 
В развъдника смесваха на кученцата барф с гранули, което обаче според вет не е ок и ни посъветва да ги разделим на отделни хранения ако държим да даваме и двете. Не държа, обаче за почивките ни няма как да му носим замразена храна за 2 седмици, особено като порасне, та решихме да си продължим и с гранулите. Като мине на хранене веднъж на ден ще го мислим пак.
да, много специалисти съветват, че не е добре да се смесват различните типове храни.

ето за такава таблица говорих - тази е на Dr.Clauder's Junior Large Breed

на 3 м. куче, което евентуално ще тежи 40 кг следва да яде дневна доза - 425 гр.
като стане на 4месеца количеството се променя- 485 гр.
и така...

# 603
  • Мнения: 2 405
За Хъба хъба в София, ако е, съм писала няколко мнения, но отдавна.
Накратко. Щяхме да заминаваме, свързахме се с тях. Със собственика течеше комуникацията. Иска ваксина за кашлица. Разпитва подробно, всичко за кучето. Тъй като искахме престой от 1 седмица за Бейли, а реално той не е ходил там, решихме да походи целодневно преди самото заминаване. Не се получи. Комуникархме и с гледачите по вайбър. Любезни са. Имаше през цялото време обратна връзка. Мястото е хубаво, с голям двор, пускат ги да тичат.
Може би нашия беше много малък, не знам. Не успя да се впише в обстановката. Било го е и много страх от самите гледачи. Не си е играл, а и много е скимтял. Специфично,, цвъркане", ако мога така да кажа, което е проблем, защото е вдигал много шум. Та при нас не се получи, не исках да го мъчим. План Б при нас беше брат ми, и така. За минахме, а Бейли беше у дома и брат ми го разхождаше 3 пъти дневно.

# 604
  • Sofia
  • Мнения: 632
Хибискус,Бела съм я оставяла в Грижовници и съм доволна. Двор и къща само за кучетата,Грижовникова е страхотна жена и ги гледа,праща постоянно клипчета. Иска само паспорт,храна/купичка и легло.Когато е малка групата ги разхождат и извън къщата.

И за Рошко в Панчарево съм чувала хубави отзиви,но бяха ваканция,когато ми трябваше.

# 605
  • тук-там
  • Мнения: 5 691
Иланг, има, обаче те са по месеци, а той за един месец е станал от 4 на 12 кг. Като го взимахме, развъдчикът ни посъветва да го мерим от време на време и да му регулираме храната спрямо теглото.

Иначе сутрин му даваме BARF, на обяд и вечер - гранула. От развъдника му взехме и двете, с което го храниха тогава, като чувалът свършва (Dr. Clauders) и ще му вземем по-висок клас и без зърно, защото тази е с царевица.
 
В развъдника смесваха на кученцата барф с гранули, което обаче според вет не е ок и ни посъветва да ги разделим на отделни хранения ако държим да даваме и двете. Не държа, обаче за почивките ни няма как да му носим замразена храна за 2 седмици, особено като порасне, та решихме да си продължим и с гранулите. Като мине на хранене веднъж на ден ще го мислим пак.
Не е ок да давата БАРФ и гранула, дори и на отделни хранения. Затруднявате храносмилането и подавате различни сигнали на организма. Давайте си БАРФ и ако пътувате, заместете с гранула. Аз така правя и така ме е посъветвал спец по храненето. Барф в тази възраст следва да е 4% от теглото на кучето на дневна база, ако е активно. Ако не е, 3%. Говорим за дневна база. Т.е. Ако кучето е 10 кг и под годинка, следва да му давате 400 гр на ден. Суровото хранене е специфично и смесването с обработена храна не работи добре и обърква храносмилането.
Хибискус, аз ти препоръчвам Хотел и обучение на кучета "Champion“. Той е дресьор на кучета, от най-добрите. Тя е ветеринарен лекар.
Ето и от мен едни офис кучета:

Последна редакция: сб, 08 май 2021, 18:20 от mtz

# 606
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Нъки започва да надминава Мокка Simple Smile Послушковци!

# 607
  • София
  • Мнения: 13 661
Нъки е все ухилен.❤

# 608
  • София/Перник
  • Мнения: 983

Чакам си двамата разбойника и моят тати, мамо! Кога ще дойдат? М? М? Хайде, ти ме изведи тогава!!!

# 609
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 275
кой каза че е рано за сън, а? как и е удобно така, не знам Stuck Out Tongue Winking Eye

# 610
  • София
  • Мнения: 2 958
Много се радвам, Маги е по-добре! Надявам се скоро и Джаки да се похвали с подобрението на Кара!

Мама Мартина Heart

Хибискус, февруари оставихме Бека в Доглендс за две нощи. Беше сериозно прехранена. Обясних точно и ясно каква ѝ е дозата, а тя е много лакома и не мога си обясня какво количество храна е изяла, но три дни след като се прибрахме ака по 5-6 пъти на ден ( без да е разхлабена). Иначе си беше весела и активна!

Чета ви редовно и гледам снимки. Действат ми като антидепресант Heart

# 611
  • тук-там
  • Мнения: 5 691
Така е, благодаря! :

# 612
  • Мнения: 2 887
Тези двамата позират, готови професионалисти 😍

# 613
  • sf
  • Мнения: 10 143
Резултатът след няколкочасово ядене на агне, мезета и игра с три броя хлапета между 1 и 6 годишна възраст. 🤣 Накрая се чудеше къде да се скрие.

# 614
  • София
  • Мнения: 13 661
Много се радвам, Маги е по-добре! Надявам се скоро и Джаки да се похвали с подобрението на Кара!

Мама Мартина Heart

Хибискус, февруари оставихме Бека в Доглендс за две нощи. Беше сериозно прехранена. Обясних точно и ясно каква ѝ е дозата, а тя е много лакома и не мога си обясня какво количество храна е изяла, но три дни след като се прибрахме ака по 5-6 пъти на ден ( без да е разхлабена). Иначе си беше весела и активна!

Чета ви редовно и гледам снимки. Действат ми като антидепресант Heart

А може ли просто да е стискало кученцето. Случвало ми се е. Куче в апартамент гледано и като отидохме за първи път на вилата не искаше да ака в двора. Не бяхме забелязали, защото дворът беше огромен. Като го разходихме на третия ден  и беше като самосвал. Тогава се усетихме.

Общи условия

Активация на акаунт