Медицинско за побой

  • 16 184
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте,

Не можах да разбера какво се случва с насилника след изваждсне на медицинско свидетелство?
Ще ми помогне ли то при по-нататъшни съдебни дела за родителски орава с мъжа ми?
Много глупаво разсъждение сигурно , но се притеснявам, че ако сега си направя медицинсконо той разбере, ще реши да прсви сечено и няма да ме пуска да излузам с детето в чужбина. (не че съм тръгнала в близко време, но е важно за мен това). Четой, че насилника влиза в някаква прогвама, но не ми е достатъчна информация.

Благодаря!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Доколкото знам, само ваденето на медицинско нищо не прави. Трябва да го използвате при жалба, дело или нещо такова. Оттам нататък - каквото реши съда. Ако има запознати, да пишат.

# 2
  • Мнения: 2 625
Извади си медицинско, и отиди в полицията, за да подадеш жалба! Съответно поискай защита,докато излезе становище от съда, и си извади ограничителна заповед.
Как така мислиш за понататъчни случки? Или взимай мерки сега, или после може да е късно.

# 3
  • Мнения: 6 764
Когато отидеш в спешното и установят побой, самите лакари са длъжни да уведомят полицията, защото това е престъпление. Идва полицай, разпитва те и трябва да подадеш жалба. Разбира се, че за бъдещи дела ще ти е от полза. Иначе е твоята дума срещу неговата. Ти казваш бие ме, той казва тя лъже.
Вече ти си решаваш кое ти е по-важно да криеш побоя и да ходиш в чужбина и т. Н. Той ако реши да ти прави "сечено", това че му правиш услуга като го прикриваш и си мълчиш ще е само в негова полза.
По-горе има съвети за ограничителна заповед, потърсете си адвокат и вземете мерки.

# 4
  • Мнения: 4 208
След изваждане на медицинско не се случва нищо, особено ако го прибереш в чекмеджето...
В спешното оказват мед. помощ, но медицинско се вади от съдебен лекар.

# 5
  • Мнения: 1 005
Извади си медицинско , подай жалба в полицията , може и в прокуратурата . Може да поискаш и незабавна защита от съда и ограничителна заповед. Подай молба за развод , адвоката знае най - добре как да използва всичко това по време на делото. Успех , помни , че ти и детето ти сте най - важни и какви последици би имало едно дете като живее с баща насилник.

# 6
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Точно както са писали по- нагоре. Той няма как да разбере, че си вадила медицинско, ако не го приложиш към жалба в полицията.
Полицията няма да дойде да ви разпитва без жалба, не получават сведения от съдебния лекар.
Но за напускане на малолетно дете в чужбина се иска съгласието на двамата родители, така че на един етап ако все още и двамата имате родителски права, със сигурност той може да попречи на това

# 7
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 880
Медицинското на първо място ти е доказателство. Можеш веднага да му заведеш дело по Закона за защита от домашното насилие. Можеш едновременно да заведеш дело за развод, ако имате сключен брак или дело за родителски права, лични отношения и издръжка, ако нямате брак. В това дело можеш да поискаш от съда заместващо съгласие да извеждаш детето в чужбина.
На първо време задължително си намери адвокат. Той ще те посъветва кое е най-доброто за момента. Но щом си извадила медицинско и има насилие, не оставяй нещата така.

# 8
  • Мнения: X
Ти не беше ли дето се чудеше дали да прави аборт с второто дете заради токсичните отношения с половинът? Значи ли това че все пак си го направила?
Иначе постът на Аида ти дава точен и изчерпателен отговор.

# 9
  • Мнения: 677
Ти не беше ли дето се чудеше дали да прави аборт с второто дете заради токсичните отношения с половинът? Значи ли това че все пак си го направила?
Иначе постът на Аида ти дава точен и изчерпателен отговор.

Тя е, да. Прочетох й публикациите.

# 10
  • Мнения: 923
В провинцията на моя позната, полицията и обясняваше да си помисли много добре дали иска ограничителна заповед,защото често побойника става още по-агресивен,а те нямат капацитета да я пазят.Предложиха и първо да го извикат за разговор и ако се повтори тогава да иска ограничение.Тя се беше изнесла,а той я тормозеше след това.

# 11
  • София
  • Мнения: 19 249
Излизането с дете в чужбина винаги е с пълномощно, ако е само с единия родител. Дори да са женени.

# 12
  • Мнения: 1
има ли срок в който да се направи медицинско след нанесен побой и валидно ли  е пред съда ако се направи 24 часа след побоя

# 13
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 880
има ли срок в който да се направи медицинско след нанесен побой и валидно ли  е пред съда ако се направи 24 часа след побоя

Стига да могат да се установят уврежданията.

# 14
  • Мнения: 413
Здравейте,

Не можах да разбера какво се случва с насилника след изваждсне на медицинско свидетелство?
Ще ми помогне ли то при по-нататъшни съдебни дела за родителски орава с мъжа ми?
Много глупаво разсъждение сигурно , но се притеснявам, че ако сега си направя медицинсконо той разбере, ще реши да прсви сечено и няма да ме пуска да излузам с детето в чужбина. (не че съм тръгнала в близко време, но е важно за мен това). Четой, че насилника влиза в някаква прогвама, но не ми е достатъчна информация.

Благодаря!

Изваждането на медицинско свидетелство ти позволява да докажеш, че той е проявявал насилие над теб. Свидетелство се вади не по- късно от месец след случилото се, иначе губи давност.
Благодарение на него можеш да се свържеш с адвокат и да изискаш ограничителна заповед, да повдигнеш обвинение или да го съдиш.
Ако живееш на един адрес с насилника, заповедта не може да бъде извадена по разбираеми причини.
Полицията не съдейства ако е по- малко от средна телесна повреда. С други думи - ако не те е потрошил, на униформените не им дреме на шапките.

Ако е замесено и дете не знам какво чакаш.
Единствено знам, че никакви  записи, аудио или видео, не се зачитат като доказателство. За детето трябва работа с психолог за да докаже той, че има травма. Иначе законите в любимата ни родина не са приели видео и фото материалите като доказателство за престъпление. Може да го снимаш как те убива, родният съд не може да направи нищо.

Общи условия

Активация на акаунт