Какъв цвят на стаята за да се вързва с тъмно червени дивани?

  • 7 381
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте момичета!Скоро ни предстои обзавеждане на ново жилище и пада голямо чудене какъв цвят да боядисаме всекидневната, защото диваните ми са тъмно червени, нови са и не ми се претапицират.Стаята е голяма(30 кв.),В единия край на по късата страна смятам да разположа кухненското(и неговия цвят още не съм го измислила защото и той трябва да се връзва с цвета на диваните), следва масата за хранене и накрая в другия край на стаята меката мебел( голямо обяснение дадох , дано сте ме разбрали Embarassed)Та въпроса ми е кой цвят се вързва с тъмночервените дивани, освен мляко с кафе и другите разновидности на бежавото друго не ми идва на ума.Събирам всякакви идеи и предложения.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 918
Сиво, венге, нещо златисто newsm78

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
оранжево

# 3
  • Мнения: 8 505
Светло бежово.

# 4
  • Мнения: 824
 Аз как реших да боядисам:прасковено
И моят диван е червен и стана много хубаво

Последна редакция: вт, 10 окт 2006, 13:04 от bistra

# 5
  • Мнения: 6 164

Точно за това си мислех и аз! Peace

сЪщО И прасковено

# 6
  • Мнения: 6 164
     

от тоя сорт

Последна редакция: пн, 09 окт 2006, 21:42 от Misty

# 7
  • София
  • Мнения: 3 271
Бледо жълто може да е едната стена, а друга да е мек нюанс на оранжево. То много зависи какви ще са ти масата за хранене и столовете, оттам ще си измислиш и цвят за кухнята - например череша Thinking

# 8
  • Мнения: 6 155
Сиво или мляко с кафе  Peace

# 9
  • Мнения: 1 428
И моята холова е червена,а стените ми са светла праскова.Върза се страхотно и стана много приятно.

# 10
  • Мнения: 7 474
Пробвай цветовете тук http://www.orgachim.bg/virtual/

# 11
  • София
  • Мнения: 1 244
Жълто  Peace
Жълто и червено за дневна ми е мечтата... Laughing
В кухнята може да продължиш жълтото, но да комбинираш със синьо/тъмно синьо.
Освен това жълтото внася много светлина и ако апартаментът е тъмен, е перфектно. Ако е достатъчно светъл може да се заиграеш и с по-невзрачни цветове.

# 12
  • Мнения: 2 211
По - скоро екрю. А кухнята - венге и екрю. Поучава се стилна и изискана комбинация.
Ако си привърженик на контрастните съчетания - оранжево и патешко със акценти в сиво. Кухнята  - бордо и жълто.

# 13
  • Мнения: 4 965
Всякакви светли/бледи тонове, за да има контраст - от чисто бяло, през розово, бледо жълто, екрю, прасковено, светло синьо, светло зелено, до сиво и лилаво. Трябва да се търси контраст.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 177
Сивото вече го има като отговор, така че мога само да се присъединя. Ужсно хубава комбинация - червено и сиво....

# 15
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
    На сестра ми хола е със червени стени и зелени канапета и диванчета в комбинация с под от дървено дюшеме лакирано с "орех" и по-светли дървени плоскости на тавана.Звучи безумно,но е невероятно красиво и различно,а големите цветя-(палми,бенджамин,филадендрон) контастират убийствено на стените. Малко се отплеснах-идеята ми беше-тъмно червено+подходящо зелено. Това е подходящо само за много големи стаи,малките се "схлупват". Peace

# 16
  • Мнения: 1 737
Имахме тъмночервен диван, керемидено по-точно. Стени освен бели не признавам, килимите и плочките ни са сиви и към тях беше избран дивана.

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
може стените да са същия червен цвят, с оранжеви или жълти черти, отвесни..........

# 18
  • Мнения: 4 392
Пясъчно жълто. Peace

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
В природата цветовете се съчетават всякак и това не е грозно. Аз бих избрала бяло, за да не тръгна в плоскостта "Напасвам цветовете" и да почна да търся, например картина в тъмно-червено или килим в кафяво.

# 20
  • Мнения: 1 449
Сиво, венге, нещо златисто newsm78

Идеално!
Може да е стена с ефектен тапет да речем, а останалите стени да са си бели. В новия брой на "Идеален дом" пък гледах интересно изпълнение с червени дивани, и бяло с тъмно синьо райе.

# 21
  • Мнения: 4 473
Сиво или мляко с кафе  Peace

Това е и моят отговор.

# 22
  • Мнения: 75
Тъмно синьо и светло сиво Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 3 421
 Сестра ми сега правиха ремонт и сложиха керемидено-червени дивани и канапета, пясъчно жълти стени и мебели цвят венге. Много добре изглежда.

# 24
  • Мнения: 8 917
Бледо жълто, сиво, венге Peace

# 25
  • Мнения: 235
кафяво ама за някоя по малка стеничка, че да не стане много тъмно

# 26
  • Мнения: 3 268
Топло жълто,гълъбово сиво или шампанско

# 27
  • Мнения: 534
Светло сиво,бледо пясъчно жълто

# 28
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
моите дивани са тъмно червени - стаята ни е в жълтата гама. Има много нюанси на този цвят - ще си избереш

# 29
  • София
  • Мнения: 15 486
На тъмно червено върви цвят зелен лимон и маслено зелено. С трите цвята става много хубава комбинация.

# 30
  • Мнения: 1 006
Нюанси на жълто, кремаво към жълто - шампанско, бледа резеда клояща към жълто, бяло..............
Не мисля, че синьо ще се върже, но всичко зависи от червеното и от синьото - ако е по-убито, но топло може да стане чудесно
Снимки?

# 31
  • София
  • Мнения: 1 244
На тъмно червено върви цвят зелен лимон и маслено зелено. С трите цвята става много хубава комбинация.

 Peace

За това не се бях сетила. Ама масленото зелено (и въобще тъмните цветове) само на една стена. На всички - ако стаята е голяма и светла!

# 32
  • Мнения: 4 390
















Последна редакция: вт, 10 окт 2006, 20:55 от Дивиана

# 33
  • София
  • Мнения: 15 486
На тъмно червено върви цвят зелен лимон и маслено зелено. С трите цвята става много хубава комбинация.

 Peace

За това не се бях сетила. Ама масленото зелено (и въобще тъмните цветове) само на една стена. На всички - ако стаята е голяма и светла!
Всъщност стените трябва да са зелен лимон - той е светъл, диваните червени и пръснати тук -там  маслено зелени нещица - възглавнички, вазичка, свещ ... и т.н. Виждала съм такава комбинация и колкото и неестествено да ви се струва като го четете ,всъщност е много ,много красиво.

# 34
  • Мнения: 1 761
бледожълто, но зависи от натилкта ,пердетата Peace

# 35
Браво на Тайна- аз съм интериорен дизаинер-! Много правилна комбинация- свежа и интересна!

# 36
  • Мнения: 157
В нас диваните са червени,стените са ярко жълти,и стои страхотно!

# 37
  • София
  • Мнения: 11 767
Мисля,че цвят в бежовата гама би бил подходящ.

# 38
  • Мнения: 5 026
 Бледо жълто, бежово.

Общи условия

Активация на акаунт