енергоспестяващо устройство?

  • 13 011
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Oslo
  • Мнения: 659
Защо пък не публичен отговор, нали е законно? Моля те, казвай бързо!

# 16
# 17
  • Мнения: 928

Някой ползвал ли го е? Колко се спестява? Примерно, ако давам 300 лв. за ток с колко ще ми падне сметката?

# 18
  • Мнения: X
И аз това се питам и предлагам-там в коментарите има посочени мейли на хора, които искат да си го купят.Ще взема да питам човека!Ако е вярно 30% - то на 300 лв са 90 лв-никак не  е лошо!!!

# 19
  • Мнения: 928
И още нещо открих http://www.elektro.bgfree.com/ . Да се включи някой по-разбиращ и да обясни каква е разликата между тези горе и тези http://artemia.911.bg    bouquet

# 20
  • Мнения: 4 187
1.  Зная какво говоря.
2.  Теоретично е невъзможно да има такова устройство - "спестител на ток".
3.  Най-вероятно става дума за устройство, заблуждаващо електромера.  Сещате се, незаконно.  Кражба.

Човекът, който разясняваше принципа в предаването тогава каза, че е законно. Все едно да спираш и пускаш печката  (примерно) непрестанно, просто устройството го прави вместо теб.

# 21
# 22
trqbva da promeni6 kosinusa na elektromera  i si 4ista krajba da vnimava6 s tova

# 23
  • Мнения: 19 485
trqbva da promeni6 kosinusa na elektromera  i si 4ista krajba da vnimava6 s tova
Добре, но защо го обявяват за законно и даже в ТВ предаване говорят за него? Обявата седи в Интернет с координати и т.н. Малко ми  е странно...Освен това защо пишеш че е за старите електромери, какво означава "стар" електромер?

# 24
  • Мнения: 531
Ето ви инфо.Чакам отзиви.
http://tehnomag.net/eshop.php?body=shop&gr=8&pod=1&page=ELSAVER

Последна редакция: пн, 11 дек 2006, 11:02 от sof

# 25
Да кажа и аз като електротехник и електроинженер. Електромерите който са инсталирани по домовете измерват активна енергия. В предприятията където има машини и се консумира реактивната енергия елетрораспределитените дружества инсталират и отчитат реактивната енергия и "наказават" при консумация на такава повече от допустимото. Затова в предпирятията се инсталират кондезаторни батери за подобряване на косинус фи. Тази така наречена "вредна"енергия  натоварва електрпреносната мрежа и се води борба с нея, но да не се отклоняваме от темата: Устройството може да "подобри" и стабилизира напрежението, сигурно ще подобри косинус фи (макар че за едно домакинствто той е клони към 1), може да предпази електроуредите от вредни пикове и смущение в мрежата, но в НИКАКЪВ случай това няма да се отрази на месечната ви сметка. Просто "домашните" електромери измерват активната част от изразходената електроенергия и това не се влияе от нито от напрежението и нито от формата му.

Едно допълнение - цитат "Оптимизират се напрежението и големината на тока в електрическата мрежа" - не знам какео точно имат в пред вид авторите но законът на Ом за част от веригата гласи Токът е право пропорционален на напрежението и обратно пропорционален на съпротивлението. Обяснено по-просто ако един консуматор токът, преминаващ през един консуматор зависи от мощността му (респектовно от активното му съпротивление) и от големината на напрежението, което му се подава.

# 26
От Русе са някакви... самият уред не е българско производство; купих си 1 за проба пролетта, мисля че има ефект, 50 лв струва. Топля се на климатици; сметката ми наистина падна от 150 - 160 на 120 лв и нещо...
И аз моля за информация и координати на лични.

# 27
  • Мнения: 207
Вчера мина един мъж през ателието и ни предложи флаери с координатите на фирмата,но го забравих в ателието.Питах го колко струва устройството,каза ми,че към сто лева.Утре ще се включа пак.

# 28
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Ама нека се включи и някой, който е ползвал тази джаджа!

# 29
Ако устройството изобщо работи би следвало да прави 2 неща:
1. Да намали изоставането на тока от напрежението при индуктивни линейни товари, т.е. намалява реактивната мощност и повишава косинус фи.
2. При нелинейни товари с косинус фи = 1 т.е. с различен от синусоида /импулсни захранвания, електрожени, инверторни двигатели  и т.н./ ток на потребление. В този случай се подтискат нечетните хармоници/3 и нагоре/, които само загряват товара/за полезната  му работа  се ползва само 1 хармоник/.
3. При чисто активен товар - като печки, бойлери и т.н. - не прави абсолютно нищо.

Ето и как би "работило" нашето и колко би трябвало да "струва":
http://kutv.com/letbillbuyit/local_story_038185542.html

Общи условия

Активация на акаунт