Ланолин от къде?

  • 15 869
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 506
Аз използвах Лансинох. Много съм доволна.  Peace
Леле,значи Лансинох го има и тука,така ли?А аз го поръчвах на сестра ми от Щатите да ми праща.  Embarassed

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хедра, аз си взех друга марка ултрапречистен медицински ланолин. Мулти-мам на някаква компания Биоклин, имат и други продукти за кръмачки, балсам за цици пак без отмиване и някакви подложки при рагади. ОБАЧЕ! 20лв за 30гр тубичка Money
А, има и на други фирми - тези, които изрично са за кърмачки, ползват ултрачистия медицински ланолин. Цената май е еднаква - Лансинох е към 13лв за малката тубичка и 20 и няколко за голямата (30гр). На мен малката ми вършеше работа повече от месец и даже ми остана, та го доизмазах на дребната по дупето при подсичане (страхотен ефект има).
Теди, поне от 2г го има в БГ - аз също го ползвах след като се роди дребната и бях супер щастлива, че го внасят Laughing

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Точно за кърмачки пише на листовчицата. Аз обясних в аптеката за кво го търся този лансинокс, та аптекарката ми препоръча това.

# 18
  • софия
  • Мнения: 30
Аз бих ти препоръчала да си вземеш кремчето на Авент,много е добро и много икономично.В момента ползвам Лансинох(подарак ми е),но сам по-недоволна от него.

# 19
  • Мнения: 206
Днес в поредната аптека, в която се опитах да си купя вече "пречистен медицински ланолин" , аптекарката направо ми предлижи да ми направи мехлемче-кремче. Равни части ланолин и вазелин и витамин А - специално за подготовка на гърдите. Имало и подобна смес -лекарите хомеопати я изписвали - за бебета, като медицинска бебешка козметика. Ама имало време като се почви бебето, ако съм искала, пък и доки сигурно щял да ми изпише такова нещо... Вазелинът помагал за по-лесното размазване и усвояване на чистия ланолина. Аз се опитах да възразя, в смисъл, че си искам ланолина, но тя с усмивка ми каза- Позволете ми да знам! 30 години се занимавам с това! Ако не сте доволна - няма да дойдете повече тук! Нямам изгода да сте недоволна.
От утре започвам с мазането с това нещо и ще пиша отзиви. Стискайте палци да е успешно и много подходящо за целта, а като цена 50гр - 6 лв. Laughing

# 20
  • Мнения: 2 724
Ако имаш позната лаборантка, може да ти даде малко ,те мажат с чист ланолин капаците на някои  стъклени съдове и така ги уплътняват .

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Днес в поредната аптека, в която се опитах да си купя вече "пречистен медицински ланолин" , аптекарката направо ми предлижи да ми направи мехлемче-кремче. Равни части ланолин и вазелин и витамин А - специално за подготовка на гърдите. Имало и подобна смес -лекарите хомеопати я изписвали - за бебета, като медицинска бебешка козметика. Ама имало време като се почви бебето, ако съм искала, пък и доки сигурно щял да ми изпише такова нещо... Вазелинът помагал за по-лесното размазване и усвояване на чистия ланолина. Аз се опитах да възразя, в смисъл, че си искам ланолина, но тя с усмивка ми каза- Позволете ми да знам! 30 години се занимавам с това! Ако не сте доволна - няма да дойдете повече тук! Нямам изгода да сте недоволна.
От утре започвам с мазането с това нещо и ще пиша отзиви. Стискайте палци да е успешно и много подходящо за целта, а като цена 50гр - 6 лв. Laughing


Това с витамин А не е добра идея.........според мен

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Определено не е добра идея да се мажат зърната с витамин А (нито с вит. Е, както човек също може да чуе от по-стари аптекари). Особено пък на по-късен етап, когато има бебе в играта - вит.А е силно токсичен в големи дози. Т.е. тогава би трябвало да се отмива, а така целия ефект се губи.

# 23
  • Мнения: 3 092
не пиша откъде съм взела обикновенния ланолин защото след постинга на Хедра където е обяснила много хубаво за двата  вида ланолин аз не знаех благодаря ти Хедра едва ли ще решиш да купуваш обикновен Stop
Аз се мазах обаче няколко пъти с такъв.Вече не ползвам де , но се постреснах да не съм навредила на бебка newsm78
Незнанието не е оправдано и теб щях да заблудя.Посипвам со главата с пясък! Tired

# 24
  • Мнения: 819
Ами аз ползвам Лансинох,ама е скъпичък.Но не съм правила никаква подготовка,а кърмя вече 1г.и9мес.

# 25
  • Мнения: 403
Аз си купих ланолин от аптека, в която приготвят лекарства като едно време (малко са останали такива), когато родих. Първо използвах тестерче на Авент и бях много доволна. После ланолина от аптеката ми се стори просто ужасен - не се размазва, един тежък-тежък, не се измива. Не се сетих да размеся с вазелин, може би ако имах нужда щях да направя нещо. Но тестерчето ми свърши основната работа в началото и повече не поисках да се мажа. Благодаря за труда на Хедра, защото сега съм щастлива, че не съм мазала много с чист ланолин.

Още нещо - при първото дете миех циците като луда, и то със сапун, после с дефламол, после пак мия - до безкрай. Затова и ме болеше. За второто, научих от старите кърмачки тук и от една приятелка, че не е нужно такова миене. Кърмя и слагам тампончето, после направо кърмя и пак тампонче (ползвах многократни подложки). Затова и едно тестерче ми стигна. Е, разбира се, бебо сучеше като по учебник и ми спести евентуални проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт