Всякакви въпроси относно пералнята - тема 10

  • 23 888
  • 745
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 40 905
Виж разликата между 1400 и 1600 се усеща трудно на пипане, но ако се мери времето за сушене се вижда, че има такава. Или ако се претегли на кантар прането.

# 241
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Джорджия, никой не е съгласен с това твърдение.

# 242
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 684
niljaniljo, всички препарати, които използвам са на Миле. Супер доволна съм от течния им за цветно и праха за бяло, затова купих и омекотителя им.
Пуснах почистване и ще заредя препаратите, ще споделя след първо пране!

# 243
  • Мнения: 744
Здравейте, имам нужда отр съвет. Как сама в домашни условия да разбера дали пералнята успява да вдигне температура при пране 90 или 60 градуса, които съм задала? Имам съмнение, че нагревателят не работи, а искам да съм сигурна преди да викна майстор. Мерси.

# 244
  • Мнения: 2 961
Просто пипни стъклото

# 245
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Дай модел и марка на пералнята. В повечето случаи,  ако се повреди нагревател, спира да работи

# 246
  • Мнения: 744
Марката е Indesit , а моделът е старичък. Мисля W43T.

# 247
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Значи, попринцип, ако е нагревател, ще забие в момента на нагряване. Ако е термостат може да забие но и да не нагрява. Останалата възможност е наистина да е изгорял нагревателя.
  Вие защо мислите че не работи добре.

# 248
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 684
Обещах да споделя, след първо пране.
В контейнер 1 сложих течния за цветно, а в контейнер 2, омекотителя. Преди това промих системата и накрая и едно почистване на пералнята. Днес пуснах пералня и наистина на програмата за цветно си светеха 1 и 2 на Туиндоса. Има възможност да се изключи омекотителя, ако не желаеш така, че всичко е наред.
Доволна съм!

# 249
  • Мнения: 744
Значи, попринцип, ако е нагревател, ще забие в момента на нагряване. Ако е термостат може да забие но и да не нагрява. Останалата възможност е наистина да е изгорял нагревателя.
  Вие защо мислите че не работи добре.
Защото при пране после по дрехите се забелязват едни черни люспички. Пробвах във времето много неща -  дезинфектант за перални, препарат за почистване, белина, лимонтозу, оцет и сода. Всичко на 90 градуса и най- дълъг цикъл и пак си се появяват тези люспички. Все си мисля, че с толкова неща през времето и висок градус ще се промие и изчезне.

# 250
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Ами, при Канди, когато кръстачката започне да се чупи или рони, пуска такива неща. Рядко се случва при Индезит. По скоро има много кал вътре. Обаче частта със кръстачката също е възможна.

# 251
  • UK
  • Мнения: 2 837
В процес сме на търсене на нова пералня, прави ми впечатление, че на всички времето за пране на програма 60С е около 3 часа. така ли е вече с всички или просто все такива модели харесвам?
 По принцип ползвам програма за памук на 60С, такава на 90С и за цветни дрехи 40С, сегашната ми пералня само програмата на 90С е 2.20 ч., другите са 2ч. това е поносимо за мен, ама ако пере по 3 часа на пералня, то тогава няма да и стига цяла неделя за да изпера.

# 252
  • Мнения: 1 090
Повечето имат съкращаване на времето и от 3-4 часа пада на 2 часа, а може да падне и до 1 час.
Miele, Bosch, AEG.

# 253
  • UK
  • Мнения: 2 837
Чета че имат такава функция, но това как би се отразило на качеството на изпиране, а може ли да се ползва в пълен капацитет на преланята?

# 254
  • Мнения: 40 905
Те и трите часа не са три, а максимум три. Моята поне след като я пусна си ги намалява, явно според теглото и други показатели. Цветното много го намалява, за разлика от чаршафите.

Общи условия

Активация на акаунт