още бременна но изоставане на бебето

  • 2 525
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
бебето от сега ли изостава или така си вървеше? Водите как са- намалели или нормални?

Щом се следиш стриктно, едва ли ще има проблеми, все пак не всички деца се раждат по калъп 3500 Peace

# 16
  • Мнения: 1 321
PolarFox да за сега ме следят и казват че водите са нормални,плацентата също кръвоснабдяването е добро но нямат обяснение защо не нараства  newsm78 за мен това взе да става странно и аз за това съм притеснена.
Преди около месец изоставаше с около 2 седмици а сега с 3 седмици даже и малко отгоре. Tired
Не знам просто гледам да се успокоявам някак си и ще чакам да видим пък каквото дойде. Thinking

# 17
  • Мнения: 7 640
това, че не нараства, не значи, че ще е с проблеми. Гледам, че си 37г.с., със сигурност няма да има проблеми със зрелостта, може би с адаптацията.

В тази връзка, ако си решила да раждаш в Правителствена, премисли пак.

Нали не пушиш?

# 18
  • Мнения: 1 321
Не разбира се не пуша.А по отношение на болницата от лекарите които ме гледат казват че били доста добри а и мецду другото са много внимателни и отзивчиви,не мога да си кривя душата. Flutter

# 19
  • Мнения: 8 917
mira sm, това т.нар. "измерване" е доста относително, така че моят съвет, както и на останалите момичета е не се притеснявай за нещо, което никой не може да твърди със сигурност. Още повече, че има доста случаи в които се готвят за малко бебче и отложат секцио например, а то се появи "великанче" Hug Peace

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 526
Здравей Mira Sm:)) Знам какво ти е, защото и аз бях с абсолютно същия проблем и знам по себе си колко съм се притеснявала и колко рев съм изревала. Само спокойно! При мен бебето също изоставяше с 3, по едно време и с 4 седмици. До 6-я месец всичко беше наред и после започна това изоставане в растежа. Направиха ми всички изследвания, нито съм била хипертоничка, нито съм имала проблеми с бъбреците, никога не съм пушила, не съм приемала хапчета, нищо. Лекарите също се чудеха, а относно термина при мен беше ясно, защото знаех кога сме направили бебо. Преди да родя, (трябваше да е в края на ноември, а Криси се роди 3 седмици по-рано) ме приеха в болница за наблюдение. Когато бебето изостава наистина най-добре е да се извади със секцио, защото навън наддава и се развива по-добре. Това беше мнението на всички лекари, а повярвай ми колко са ме гледали през цялото време....И така щяха да ме оставят най-много 1 седмица, но Криси се роди на 5.10 - беше 2100 и 46 см. Всичко й беше наред, само че беше по-мъничка и трябваше 1/2 дни да стои в кувьоз, за да й бъде по-топло (поддържат по-висока Т). След това седяхме 2 седмици в болницата, за да наддаде достатъчно и от тук натаък всичко си е ОК:)) Относно въпроса защо така се е случило, ми казаха, че чак като са ме оперирали са видяли, че плацентата не ми е била съвсем ОК (все едно съм прекарала някаква вътрешна инфекция), но това няма как да се види на УЗВ-ка. Лекарите дори не ми казаха от какво може да е това... Нещо от сорта - заради околната среда, замърсяването, на молекулярна основа, дрън, дрън...Така че изобщо не се ядосвай, не се тормози, защото поне при мен нямаше никакъв смисъл. Важното е, че в началто всичко е било ОК, а сега само бебето може да е по-мъничко на тегло, както беше при мен...+ това не е ясно дали не са ти объркали термина, както казват другите майки. Само ще се притесняваш излишно, а бебето си е съвсем добре. Когато родиш, ще се успокоиш! Стискам ти палци всичко да бъде наред, а щом вече си в 9-я месец - няма страшно! Още един път - дан овсичко мина успешно !!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 526
Сори за техническата грешка, Криси се роди не на 5.10, а на 5.11:))

# 22
  • Мнения: 583
и моето към 6-тия месец започна да изостава и така в седмия, осмия-с 3 седмици. също се бях шашнала. приеха ме в болница под наблюдение, две седмици преди термина-секцио. лекарите твърдяха, че ще е около 2кг, а тя се роди/и за тяхно учудване/ цели 3.200. така, че не се притеснявай! Hug

# 23
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Аз лежах за задържане заедно с момиче с твоя проблем. Не се безпокой, щом лекарите те наблюдават. Може би наистина ще се наложи да родиш малко по-рано от термина, както вече ти е казала Tsenka, но всичко ще е наред.

# 24
  • Мнения: 502
   Здравей миличка,недей да се притесняваш излишно-всичко ще е наред.Доколкото разбирам си много строгоследена и не би трябвало да има място за притеснения.Щом няма никакви индикации с бебчо нещо да не е наред-дишай спокойно.Ако искаш за твое успокоение мога да ти дам телефона на един доктор,който е специалист по феталана медицина,много добър човек и специалист е.По право няма много свободни часове,но като му кажеш за проблема ,и че си притеснена-ще те вмести между другите.Само за сведение:прегледът е 30 лв,казва се д-р Марков и ет М.Д.,телефонът,ако го искаш ми пиши на лични.
   Горе главата,просто бебчето ще е по-малко и това е.
   Успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт