Главоболие

  • 1 931
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! Имам главоболие от вече 2 седмици. Първоначално беше в тилната област, при навеждане, кихане, кашляне. От 1 седмица болката се премести в лявата страна на главата ми. Болката не е ужасно силна и смазваща, по скоро силна към средна по сила и дразнеща. Нямам други симптоми. До сега съм нямал толкова продължително главоболие и не знам как да се справя с него. Ако има някой, който е минал през това или е запознат с темата - Моля за съвети!

# 1
  • Мнения: 2 039
Премерете си кръвното.Възможно е да е високо.Посъветвайте се с личния лекар.най вероятно ще ви прати на невролог.Не се самолекувайте,преди да са установили на какво се дължи.

# 2
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 801
Ковид изключихте ли?

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Един от симптомите на Ковид е продължителното главоболие

# 4
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 955
Иди поне при личния лекар да те насочи какво точно да провериш по-нататък. Имаш ли някакви нервозни преживявания напоследък, нещо да си в стрес, да ти е напрегнато учене, работа? Пиеш ли достатъчно вода през деня? Работиш ли целодневно с компютър и как си с очите?

# 5
  • Мнения: 3
Минах Ковид два пъти, последно го минах преди месец и половина! Ефибуш, работя на компютър, но след работа редовно излизам и извършвам физическа дейност, с очила съм от 10 години. Вода пия, да, необходимото количество.

# 6
  • Мнения: 2 486
Да не би да има промяна на диоптъра?

# 7
  • Мнения: 11 822
С изключение на тилната болка, това ми прилича на мигрена или  синузит. За тях е типична болка в една част на главата.
Аз съм с хроничен синузит и след Ковид ми се обостри и ме боля сигурно месец-два глава почти постоянно. Но най-добре както са казали невролог.

# 8
  • Мнения: 46 489
При мен се оказа плексит.
Намажи маркираната област от лявата страна с Диклак, Волтарен или нещо подобно + лек масаж и виж дали ще те отпусне.

# 9
  • Мнения: 12 473
Синузит имате. Правете гимнастика с очите и ще Ви олекне.

# 10
  • Мнения: 2 480
д-р Весела Хинкова

# 11
  • Мнения: X
И на мен ми прилича на синузит

# 12
  • Мнения: 1 656
Здравейте, да използвам темата... от около месец имам леки пронизващи болки в горната част на главата, обикновено след като пия вода. Колкото повече вода пия толкова по зле става. А не пия много максимум 4_5 чаши на ден. Идеи какво да правя или какъв лекар да посетя?
Също така имам повечето симптоми на пролетна умора, отпадналост, сънливост, очите и главата ми тежат.

Общи условия

Активация на акаунт