Бебешката количка - цяла наука за второ висше №47

  • 72 077
  • 833
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 133
Момичета някой може ли да изрази мнение за Cybex Balios S -имате ли проблем с предните гуми при гладка повърхност? При завиване или стъпване върху такава,доста трудно тръгват напред. Някак си застават  “на чорчик” : ))) Нещо в моята количка ли не е в ред или просто си е недостатък на модела на количката?
Аз съм с такава вече 10 месеца и не съм обърнала внимание да има такъв проблем. Simple Smile

# 241
  • Мнения: 261
Привет, мами! Супер полезна тема 🥰 Някоя от вас ползвала ли е Uppababy Cruz V2, Cybex Mios или Bugaboo Fox?

Опитваме се да намерим количка за нашето бъдещо октомврийче, но ми се иска нещо, което да се бута лекичко и лесно (че съм бая дребна и винаги с 5 по физическо 😂) и да има кош за новородено, в който да ѝ е добре на бебка 🤷♀💗

# 242
  • Мнения: 327
Мнения за количките на Cosatto?
Срещам както добри, така и лоши отзиви, и не мога да се ориентирам Simple Smile

Имам комбинирана количка, триколка Cosatto Giggle 3. Купих я импулсивно, изключително ми харесаха свежите им дизайни. Нямам база за сравнение, поради което не мога да определя дали е лека или тежка, но на мен ми е удобна за бутане.

За мен голям минус на количката е прекалено плиткия сенник. Това е единственото нещо, което ме дразни в нея, съответно ползвам допълнителен универсален.

Като цяло съм ок с количката си, харесва ми, взехме я на промоция за около 1000 лв. Имам приятелка с Peg Perego - има някои улеснения и по-добри решения (например някои неща се правят само с една ръка, кошчето за колата ми изглежда по-удобно и качествено, летният кош има допълнителна тапицерия и обхваща раменцата на бебето, за да не се килва наляво или надясно), но е почти двойно по-скъпа, така че не ми се струва уместно да ги равнопоставям и сравнявам.

Последна редакция: ср, 02 юни 2021, 20:37 от SilviaP

# 243
  • Мнения: 5 013
В www.babypark.nl има намаление на Bugaboo ant. Доставят до Германия. Не е огромно, но Бугабу рядко ги намаляват.

# 244
  • Мнения: 609
Момичета някой може ли да изрази мнение за Cybex Balios S -имате ли проблем с предните гуми при гладка повърхност? При завиване или стъпване върху такава,доста трудно тръгват напред. Някак си застават  “на чорчик” : ))) Нещо в моята количка ли не е в ред или просто си е недостатък на модела на количката?
Не съм имала такъв проблем, особено по равна настилка. Запецва ми само по ,,равните” ни тротоари, в по-дълбоките и широки фуги на плочки/павета и разни дупки, ама то коя количка не засяда с тези офроуд терени.. Все пак пробвали ли сте да заключите и отключите предните гуми с механизма им? Не знам до колко би било полезно.

# 245
  • Мнения: 282
Да споделя един сайт, в който в момента има доста намаления на колички и столчета за кола. Синът и снахата взеха от там количка Easywalker Rudey. Има още време докато я тестват, защото бебето го чакаме през октомври, така че мнение за количката не мога да дам Simple Smile
https://bebino-bg.com/search.html?phrase=easywalker+rudey

# 246
  • Мнения: X
Искам да питам дамите ползвали Cybex Priam , Вчера пак я гледах на живо на коша ми се струва адски ниско сложен . Има ли тук жени с ръст от 170 на горе които да са я ползвали и как ви се е сторили , все пак и говоря за активно ползване , разходки по цял ден Итн Simple Smile На мен ми се вижда ниска за ръста а вече бях почти сигурна че ще е тя , и май ще минавам към газела или предишния си избор Uppababy

# 247
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Ние отскоро сме с Приам. Аз съм 1,65, ММ е 1,85. Като височина на дръжката е супер и за двама ни. Седалката би могла и да е по-високо, за нас също би било добре, но те май сравнително малко модели са такива... Ама пък е удобна и практична количка, вече се убедих тотално, има много неща които си струват в нея. Не е никак лека, но за момента ни е супер. Търсехме нещо значително по-леко, но пък всички други предимства на модела надделяха. Когато и бебка натежи, а тя сега е 6+ кг на 4+ месеца, тогава вече ще сменим с Eezy S twist + 2. Балиос тотално го отхвърлихме като възможност.
Да отбележа, че наши познати ни я продадоха на изключително разумна цена в перфектно състояние, заедно със столче Cloud Q. То също е страхотно. Друго което ми хареса е, че много лесно махнахме всичко, за да го изперем. Определено съм доволна от избора ни.

Последна редакция: сб, 05 юни 2021, 20:00 от * SUPERMAMА *

# 248
  • Мнения: X
много смесени чувства имам , вчера ми казаха че трябва да се чака и 2 месеца да поръчката . И малко се притеснявам точно че седалката е малко ниско . Защото другата Uppababy по качество не отстъпка но е по висока доста , тук идва и проблема че тя също ще е внов от америка и не знам какво ще стане в крайна сметка , но има и функцията да става двойна , ние още не знаем кога ще направим втория трансфер на второто бебче . Така че имам огромна дилема , единственното което ме спира в прайма е височината на коша ( и седалката ) и малко странните цветове  за чисто нова количка за 2300 .

# 249
  • Мнения: 250
Здравейте ,записвам се в темата ,а и искам да питам за мнение.Имам бебе на месец и половина ,но е доста едричко такяхсе роди и продължавапда големее.Търся количка с по голям кош за новородено ,тъй като този който имаме ,вече му е малък ,а сега идва лято и жеги.Може липдарми препоръчате марка колички с по голям кош ,може и комбинирани .Благодаря предварително.

# 250
  • Мнения: 5 013
Аз съм 175 см висока и сме с Приам, удобна ми е и съм доволна от избора.

# 251
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Мара, аз мисля, че ако летния кош от комплекта с настоящата ви количка има абсолютно пълно легнало положение, бихте могли да го преместите бебчето. Но може би и все пак след консултация с физиотерапевт или ортопед. Времето наистина все повече ще се затопля. И мисля, че и на малките човеци им е по-добре с повече пространство около тях, както и на нас големите.
Ние така направихме с нашата госпожица и от началото на 3 месец ни разрешиха да я преместим. Тогава бяхме с друга количка, която както и сегашната има пълно легнало положение. Когато започна да оглежда повече неща около себе си, да има повече въздух, детенцето ни осезаемо стана по-доволно, спокойно навън и разходките с нея навън много по-приятни. А не само нервност и мрънкане.

# 252
  • Мнения: X
По висока сте от мен значи може и да ми е ок , аз просто като застана до нея и се нагъна до коша направо се сгъвам на Зю а съм 170 нали не съм нещо 186 см да кажеш .
Аз съм 175 см висока и сме с Приам, удобна ми е и съм доволна от избора.

# 253
  • Мнения: 5 013
Аз нямам база за сравнение, друга количка не ми се е случвало да бутам, но не ми е било неудобно никога. Доволни сме много иначе, снощи се развявахме с нея офроуд по по-равна горска пътека, чудесно се държа.

 Купих си така желаната Бугабу Ант за пътешествия, много съм щастлива, за мен е перфектната количка за транспорт по самолет, круиз, ваканция. Колебаех се до последно за Babyzen yoyo, но надделя това, че Ант си има легнало положение. Сега дебна на добра цена аксесоари към нея, но не ми се дават 220 лв за оригиналния зимен чувал и 100 лв за оригинално чадърче. Имате ли препоръка за универсално зимно чувалче и чадър, които да могат да се видят на живо и пробват с бебето?

# 254
  • Мнения: 30
Здравейте,
Чакам първата си рожба живот и здраве декември 2021г.
Тепърва се ориентирам в този свят за бебешки продукти, какво ми трябва и какво не. Кое е полезно.
Имам 2 висши, а тук прегледах темите за колички и ми се зави свят. 🤣🤣 почти 50 теми с толкова много марки, цени и разнообразни мнения.
Бихте ли ме ориентирали или препоръчали бюджетна количка 2 или 3 в 1.
Или поне кои са най-важните неща, които трябва да гледам и търся в една количка.

Общи условия

Активация на акаунт