Махане на памперс през нощта

  • 6 222
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 682
 FlutterИнтересна тема. На моят син му махнах нощния памперс в началото на лятото /той тогава беше на 3г. и половина/ и го вдигах да се изпишква някъде около един час примерно след като е заспал /всмисъл не да го будя, а само го изправях той продължаваше да си спи/ и го изпишквах в гърненце. После на сутринта ми беше сух. Сега вечер като го сложа сутринта много рядко се изпуска преди да е станал, обикновенно тича до тоалетната. Някой път даже не само че не тича ами минава и известно време след като съм го облякла и чак тогава ходи.
Не насилвай детето за каквото и да е за всяко нещо си има време. Ти най добре ще разбереш кога е то. Но си мисляче сега не е време ти да го оттучваш и да го оставяш без памперс. Зима иде. Ами ако се напикае и ти не си се събудила да го преоблечеш  и детато вземе че се отвие, ще настине и ще стане по-голяма беля. Можеш да го пробваш като се затопли времето. Желая ти успех! Peace

# 16
  • Мнения: 105
Ние вече сме на 3 години, но вечер още и слагам памперс, вече по на често се случва да е сух сутрин, а следобед спи без памперс от миналото лято. Постояно и обясняваме ,че се напишкват само бебетата, че вечер не се пие вода,защото ще се напишка и ще спи в мокро легло (събужда се вечер да пие),макар че се е напишквала и изобщо не се събужда и си спи, а не иска да и слагам памперс и винаги я чакам да заспи и тогава. Не знам до кога ще е така, но се надявам да е скоро.

# 17
  • Мнения: 8 917
И пред нас съвсем скоро ще стои подобна задача, но все ми се струва, че самата тя ще покаже кога е готова.

# 18
  • Мнения: 397
Самото дете ще си покаже - всичко е много индивидуално!
При нас - първо махнахме следобедния памперс след като вече беше тръгнал на градина и там спяха по гащи.
После от известно време забелязах, че всяка сутрин памперса му от вечерта е сух и когато се събуди си казва, че има пиш и чака да го сложа на гърнето, без да се изпуска в памперса - та постепенно махнахме и вечерния! Сега сме без памперси, вечерно време преди лягане се изпишква в гърнето, гледам да не пие много вода преди сън и на сутринта е сух, става от леглото и отива на гърнето! Някой път през нощта ме е събуждал да ми каже, че му се пишка - което ме радва, че започва сам да се контролира!

# 19
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Не бързай да го махаш, щом е пълен. На едното дете го махнах нощем след 2,5-3г, като видях, че се буди винаги суха. Сина ми на обед спи без, но вечер още не смея да махам, въпреки, че често се буди сух.
Пиенето на течности вечер има голямо значение.

# 20
  • Мнения: 3 042
Детето ми е на 2 год. и се чудя време ли е вече да му махам памперса докато спи.Сутринта винаги е пълен.Слетобед като спи пак пишка.Моля ви кажете ми как да го отуча от памперса на пълно.През деня го оставям без памперс.

А през деня като е без памперс има ли инциденти?

Моята дъщеря сама се отказа от памперса на 2,5г. През деня започна да не ползва памперс и го махнахме. След това много бързо започна да се събужда сутрин със сух памперс. След няколко такива сутрини махнах и нощният памперс и инциденти не е имало.

Малкият от няколко месеца ползва гърнето през деня, но не винаги. За това и ходи през деня с памперс. Като спи на обяд и нощем се събужда с пълен памперс. Още не е готов да махна нито дневният нито нощният памперс.
Когато ми изкара няколко дни / нощи със сух памперс ще махна съответно дневният/ нощният памперс.

Другата есен мисля да го давам на градина, а там трябва да е без памперс. Дано до тогава се откаже от него. Praynig Иначе незнам какво ще правя. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт