Брак без интимност

  • 20 133
  • 258
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 599
Не бих си развалила семейството само заради единия секс.
Ако мъжът ти е добър съпруг и баща, ако се грижи за теб и те уважава, би могла да прглътнеш липсата на интимност, която сигурно е временна.
Не смятам, че е гей, нито че си има любовница.
Има много други фактори, които влияят на една връзка- стрес, рутина, деца...
Така че, не вземай прибързани решения.
Върни се на работа и ще видиш, че тогава ще имаш по-трезва преценка и поглед върху нещата.
А дотогава се грижи за себе си и за самочувствието ти.

# 226
  • Мнения: 12 846
Според мен Александра си мисли, че ако е достатъчно "безупречна" (спомена за ежедневен  грим, обезкосмяване, отново е в добра форма(поздравления), мие чинии след напрягащи посещения в ресторант итн), то човекът отсреща няма да има за какво да се хване, т.е. няма да има друг избор освен да я обича и желае, нейната стратегия е да обезоръжава. Той пък сигурно сам не стига до дъното на въпроса защо се държи така, но някак си усеща, че му става хубаво и го чувства правилно на нея да и е гадно и продължава с пълна сила. Поведението му изглежда отмъстително - жестовете говорят, че "не можеш да го накараш пък" - да те желае, да е ангажиран партньор,  баща, итн. Хората реагират така след компромис, който не са готови да преглътнат и да продължат напред- наказват емоционално и поведението само по себе си не е важно, то е просто целесъобразно. Иначе казано- ако Александра беше друг човек с други бутони, той щеше да прави други неща със същата цел - да се почувства тя също толкова неадекватно и зле. Не намеквам, че тя е виновна или го е предизвикала с нещо, а че поведението на един човек винаги е в контекст и винаги комуникира нещо.
Не мога да дам съвет, освен евентуално да му поиздърпа козовете  като спре да показва, че го желае или че очаква нещо от него. На него явно му прави удоволствие да и отказва с думи и действия, затова на първо време да му намалеят поне възможностите съзнателно да я разочарова. Това евентуално може да повъзстанови баланса  преди един по-сериозен разговор.
Малко встрани от темата: Ето това мнение на Обич Синеока ми помогна да осмисля един конфликт, в чийто епицентър се намирам някъде от две години. Съвсем друга е темата му, но причината - как единият прави компромис, нежелан и болезнен и след това наказва другия, даже без да си дава сметка защо става така - 1:1 е това, с което се сблъсквам. Благодаря на Обич за анализа! Компромисите не винаги са това, което са...

# 227
  • Мнения: 18 331
Сетих се за още една опция - има венерическа болест и не иска да зарази жена си. Relaxed
Абе, уважение в семейството да има... за какво е тоз секс, глупости разни... Sunglasses
JoyJoyJoy

# 228
  • София
  • Мнения: 12 807
Аз липсата на интимност не бих преглътнала за никакви облаги. Единствения въпрос би бил, дали да търся на друго място само нея, или и всичко останало.

# 229
  • Мнения: 18 331
Днес е Свети Валентин, да му подари картичка и вино, да го видим как ще се измъкне този път... Smiling Imp

# 230
  • София
  • Мнения: 13 373
Не мога да повярвам, че има жени, които са готови да изживеят с някого следващите 20-30 години с опцията да не правят секс, понеже човекът им давал пари!
И какво му е доброто на един съпруг, когато не показва любов, желание и привличане към съпругата си?
Трудно ми е да го разбера. За мен добрият съпруг/съпруга включва съвкупност от отношение, поведение, интимност, внимание и много неща, а не просто да не пие, да не бие и да дава пари.

# 231
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 995
Само сексът да беше...
Не я уважава, не я разбира, не правят нищо заедно.
Авторката е с него само заради детето, за да растяло с баща. То и за него кой знае колко се грижи...

Не им давам още много дълго време заедно.

# 232
  • Мнения: 12 846
Ако жената мрази секса, тогава й е дюшеш.

# 233
  • Мнения: 18 331
Пари без никакви усилия насреща, перфектно... Сигурно за някои ще е идеално.

# 234
  • Мнения: 14 928
Александра, според мен му подаваш сигнали, че ще го търпиш, затова си разиграва коня. Някак се усеща едно примирение у теб и, смея да твърдя, нежелание да предприемеш действия. Сякаш така ти е удобно - мъжът носи пари, изобщо не те уважава в никой смисъл на тази дума, изкарва те всякаква, детето не гледа, но ти все пак седиш и чат-пат даваш отчет в темата колко се е удължило безсексието и за какво сте се скарали. Защо?

# 235
  • Мнения: X
Не бих си развалила семейството само заради единия секс.
Там е работата, че любовта е тоталност. Това не ти е мешана скара, да я делиш - тук кюфтета, там пържени картофи.

# 236
  • Мнения: 6 683
Аз предлагам да спре да готви докато няма джиджи-биджи. Има сех-има манджа, няма сех - няма манджа. То иначе много лесно, хвърля парите и после като на гости. Я да се поизпоти малко, къв е тоя мързел.

# 237
  • Мнения: 18 331
Ох, не звучи лесно... Sweat
Не, не, притисни го днес, че празник, ако пак не ще - няма шанс вече, той се е отказал от брака... чака те да схванеш намека...

# 238
  • Мнения: X
Аз съм на 23 години и до февруари миналата година, бях девствен. Не е невъзможно мъж да не е правил секс 7 месеца, но е странно, когато е обвързан и не е интимен с половинката си.

Последна редакция: пн, 14 фев 2022, 14:57 от Анонимен

# 239
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Млади човече, тук казуса е друг.

Общи условия

Активация на акаунт