Рак на белия дроб - тема 7

  • 39 701
  • 763
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 676
Аз утре отивам за консултация при Данаил Петров. Подготвена съм и за двата сценария от последните постове- да е човечен и груб Blush
Зиги ще стискам палци да чуеш утре само добри думи от доктора...
Ние днес бяхме на ортопеда 25 дена ще сме си така. По-лошо е от карантината, тогава поне кучето разхождахме. Дано минават по-бързо, той се успокой след сутрешния рев. Само като чу, че дните ще са повече и писна, така ни шашардиса, че неможахме да платим шината, която и миналата сряда не платихме, понеже пак плака. Сега е спокоен свикна с мисълта, ама като не мисли, а скача така ще е ...

# 631
  • Мнения: 10 604
Видях се днес с проф. Петров. Каза, че може да оперира голямата лезия в левия дроб и иска да му доведа пациента в четвъртък, за да се увери лично, че е в отлично състояние, както аз твърдя. Не гледа диска, а само разчитането и снимките от диска (в Дървеница дават цветни снимки на няколко среза от настоящия и предходния скенер). Аз очевидно се стъписах и той ме пита какво ме притеснява. Казах му, че ме притеснява, че операцията е тежка, че може да се наложи да отрежат голяма част от дроба, че ще е трудно възстановяване, ще й се влоши качеството на живот. Това са ми притесненията, който ми бяха изтъкнати 1;1 като аргументи и от Минчев в Токуда.
Минчев допълни, че с отрязването на едно няма да решим проблема с другото, което е в другия дроб долу.
Вече 4 часа мисля.  На майка не съм казала нищо.
Мисля да ида при Тимчева с документите и нейна снимка, и да я питам тя какво мисли за операция. Сигурна съм, че ще се сети коя е и при положение, че познава заболяването и лечението й от 2016 г. насам, бих се доверила на мнението й. Освен това се оказаха състуденти с проф. Петров. 

# 632
  • Мнения: 528
Норе4С  благодаря отново за информацията... Дано сме взели правилнато решение, но след като Тимчева и Койнов са на едно мнение - би трябвало пътя да е правилен...
6 месеца ходене по мъките докато стигнем до лечение!!!
Без вашата помощ тук нямаше да стигнем до никъде!!!!
Благодаря на всички и дай Боже само регресии от тук нататък за всички!

zigizagi  Аз съм с прекрасни впечатления от Тимчева! Прекрасен професионалист и най-вече - човек!!!!  Мисля, че е добра идея да се допитате за мнение.
На този човек, Петров, не бих имала доверие никакво. От всичко преживяно 6 месеца единственото , което не мога да си простя, че оставих татко в неговите ръце и докара на мама такъв стрес, че милата снощи се тресе цяла вечер от стрес, че днес трябва да отидат при Койнов за старт на лечението и, че понеже и той е лекар (както Петров) можело да и крещи ако попита нещо.
Тя вече е с психоза, че щом някой е лекар и тя пита въпроси - значи ще и се крещи!!!!
И днес Койнов не само , че и обяснил всичко подробно, ами накрая сложил приятелски ръка на рамото и казал "Спокойно, всичко ще е наред, очакваме добър отговор на лечението ''...и тя се разплакала заради прекрасното му отношение!

Ние днес започваме!

# 633
  • Мнения: 676
Норе4С  благодаря отново за информацията... Дано сме взели правилнато решение, но след като Тимчева и Койнов са на едно мнение - би трябвало пътя да е правилен...
6 месеца ходене по мъките докато стигнем до лечение!!!
Без вашата помощ тук нямаше да стигнем до никъде!!!!
Благодаря на всички и дай Боже само регресии от тук нататък за всички!

zigizagi  Аз съм с прекрасни впечатления от Тимчева! Прекрасен професионалист и най-вече - човек!!!!  Мисля, че е добра идея да се допитате за мнение.
На този човек, Петров, не бих имала доверие никакво. От всичко преживяно 6 месеца единственото , което не мога да си простя, че оставих татко в неговите ръце и докара на мама такъв стрес, че милата снощи се тресе цяла вечер от стрес, че днес трябва да отидат при Койнов за старт на лечението и, че понеже и той е лекар (както Петров) можело да и крещи ако попита нещо.
Тя вече е с психоза, че щом някой е лекар и тя пита въпроси - значи ще и се крещи!!!!
И днес Койнов не само , че и обяснил всичко подробно, ами накрая сложил приятелски ръка на рамото и казал "Спокойно, всичко ще е наред, очакваме добър отговор на лечението ''...и тя се разплакала заради прекрасното му отношение!

Ние днес започваме!


Зиги, изобщо не се доверявай на този щом е такъв с хората! Виж само какво е написала Калина-малина! Незнам как може да има такива хора, да крещи на така или иначе уплашена до смърт женичка....защо такива въобще стават лекари? 🤔
Калина успех с лечението💕

# 634
  • Мнения: 4 787
Калина, успех с лечението! Simple Smile

Зиги, не искам да те дообърквам, но решението за белодробна операция е сериозно. Аз бих питал още един торакален хирург - освен Минчев и Петров, само за Йорданов във ВМА се сещам. Бих се обърнал и към още един онколог.

Петров поне спомена ли какво точно мисли да прави? Лобектомия? Уедж резекция? ВАТС или операция от отворен тип?

# 635
  • Мнения: 10 604
Не, нищо не каза, беше много лаконичен, а аз нетипично ошашкана.
Сега се съсредоточаваме върху операция на хернията, която получи след първата операция на дебелото черво. Много се е влошила и трябва да се махне.
Надявам се другата седмица да се добера до Тимчева.

# 636
  • Мнения: 7
Здравейте на всички,

За първи път в бг мама и в някаква тема, за това моля за извинение, ако нещо не съм по правилата точно.

Но съм много притеснена и почти сигурна, че имам рак на белия дроб.

Накратко историята ми е такава - изкарах Ковид 19 в края на 10.2020 и след това продължаваха да ме болят гърдите и да кашля. Ходих на 2 прегледа в Токуда пулмолог, той направи и снимка и каза, че не вижда нищо обезпокоително. Имало остатъци от Ковида, но щели да се изчистят.

Лятото имах уроинфекция за която пих 3 антибиотика и през цялото това време ме боля гърлото. След като се върнах от морето ходих на УНГ и той не откри нищо за гърлото.

Сама реших да си направя всички кръвни изследвания и туморни маркери, защото продължават да ме болят гърдите и да кашля.

И положението е зле: CRP 23, CYE 53 и най- лошото Cyfra 21-1 маркера е 5.62 при норма 3.30 и общият маркер е висок.

Моля за вашето мнение - това рак ли е и какво да правя от сега на татък?

Много благодаря на всички предварително за помощта, имам нужда от нея!

# 637
  • Мнения: 14 830
Съпругът ми утре е на контролен скенер. Много, много ми е притеснено. Не съм обнадеждена. Кашля. Е не като преди но е на момент-ту се засили, ту намали.Влажна кашлица е, отхрачва
Като го питам твърди че е добре, единствено го болят ставите, но той е търпелив и не знам дали не крие виждайки че се притеснявам
А днес има и рожден ден и на мен ми е още по криво

Последна редакция: чт, 23 сеп 2021, 16:46 от djoleva

# 638
  • Мнения: 10 604
Джолева, като човек, който много пъти е бил на твое място (дори не искам да броя колко скенера имаме за тия 5.5 години), ще ти кажа, че и да се притесняваш, и да не се притесняваш, ще стане каквото е писано Hug
С годините съзнателно реших да не се притеснявам преди скенер, а след него - ако не е добър. Всяка лоша мисъл я гоня от главата си и се чувствам много по-добре! А и така вдъхвам повече увереност на майка. Може да пробваш и ти Hug
Както казваше Скарлет О'Хара - 'Утре ще мисля за това!'

# 639
  • Мнения: 4 787
Джолева, разбирам те.
Няма да ти казвам да не се притесняваш, защото и аз се притеснявам (много) преди образни изследвания на близки. Вметвания от типа “всичко ще е наред, не се притеснявай” хич не ми помагат.
Пожелавам всичко да е наред с резултатите и само здраве. А мъжът ти да посрещне още много рожденни дни.

# 640
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
Джолева,
както е писала Зиги ,няма смисъл да се притесняваш предварително.
Пожелвам добри резултати на скенера утре ,да ти е жив и здрав рожденника ,да посреща още много рожденни дни. Ставите го болят най-вероятно от имунотерапията. Може да пробва да взима някакви билкови добавки за ставни възпаления .Аз пия босвелия капсули на "Хималя",за прешлените - върши ми работа .


Mammami,
Успокоите се ,най--вероятно са последствия от изкарания Ковид, но
за всеки случай можете да направите САТ с контраст ,някъде където имат опит с образна диагностика на онкологични заболявания. Онкологичните лезии  имат специфично усилване при прилагане на контрастната материя ,и могат да бъдат различени по това от пост/възпалителни промени.
Маркерите пък въобще не са показателни .CYFRA-21-1 може да е висок и при бенигнени промени в белия дроб,ако не ме лъже паметта и при възпаление на бъбреците и урогениталните пътища.И може дори да е много висок при фиброзни измения в белия дроб - много характерни като пост-ковид изменения.Това е протеин който се отделя при лизиране на белодробни клетки (и не само).
На колко години сте ,ако не е тайна?пушач?От колко време и по колко цигари дневно ,ако сте/били пушач?     

Калина,
Браво за упоритостта и търпението !Успех в лечението ,пожелавам пълен отговор да постигне баща ви.

Госипс,
И на вас браво на мъжа ви упоритостта и стриктното спазване на диетата и постигнатия резултат. Сега да не се отпусне само.И повече движение.

Последна редакция: чт, 23 сеп 2021, 21:32 от whitefang

# 641
  • Мнения: 14 830
Благодаря ви.
Не ме притесняват ставите. Той си има болежки там от години, а сега вече е ясно че и от терапията
Притеснява ме кашлицата, храчки те. Не че преди не е прокашлял, но сега е повече

# 642
  • Мнения: 10 604
О, и аз пих босвелия, но ето тази и спряха да ме болят ставите (а не съм на никакви терапии все пак, само егн).

# 643
  • Мнения: 523
Джолева, да ти е жив и здрав и дано всичко е наред със скенера!

Mammami, най-вероятно се притеснявате излишно. Маркерът не е толкова висок, а и се повишава и от други процеси. Онколозите не разчитат на тези маркери при тумор на бял дроб, защото не са достатъчно надежден показател.

Щом нещо Ви притеснява, послушайте сигнала и си направете скенер, както Ви посъветваха по-горе. Много по-точна информация дава от рентгена.

Последна редакция: чт, 23 сеп 2021, 21:42 от Bojuri

# 644
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 668
djoleva, нека е честито твоето момче!
Аз му изпращам с бърза доставка най-желания подарък - пожелание за здраве от сърце!

Общи условия

Активация на акаунт