Рак на белия дроб - тема 7

  • 39 666
  • 763
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 523
Съболезнования, ifcho20. Да почива в мир майка ти!

# 676
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
 ifcho20,
Съжалявам за това развитие при вас.
Светла и памет на майка ти!

# 677
  • Мнения: 14 830
При съпругът ми излязоха резултатите от скенера и за съжаление не са много добре нещата. Няма метастази, но тумора е нараснал с около 1 см. А беше намалял на предния скенер.
Ще му приложат друго лечение-Docetaxel с Ramisirimab.
Предните химии ги понасяше много добре, сега не знам какво да очаквам
Много съм притеснена, много

# 678
  • Мнения: 4 787
Kalina, много благодаря за информацията. Относно БРАФ/МЕК инхибиторите - явно НЗОК все още убиват хора с отказ да финансират лечение.

Джолева, docetaxel и ramucirumab (Cyramza) е доста успешна комбинация. Може би най-смислената втора линия при НДБК. Нова комбинация е, но в болницата на татко има поне един случай на ремисия след нея (за който се сещам в момента). Стискам палци мъжът ти да се повлияе добре.

# 679
  • Мнения: 14 830
Kalina, много благодаря за информацията. Относно БРАФ/МЕК инхибиторите - явно НЗОК все още убиват хора с отказ да финансират лечение.

Джолева, docetaxel и ramucirumab (Cyramza) е доста успешна комбинация. Може би най-смислената втора линия при НДБК. Нова комбинация е, но в болницата на татко има поне един случай на ремисия след нея (за който се сещам в момента). Стискам палци мъжът ти да се повлияе добре.
Много, много благодаря. Дано. И дано я понесе добре. Притеснявам се от страничните ефекти. Явно ще спират и имунотерапията.

# 680
  • Мнения: 4 787
Таксаните като доцетаксел се понасят много различно. Баща ми беше на Таксол и нямаше никакъв проблем. Около него се запознахме с още няколко човека на същото - никой не се оплакваше от нетърпими странични ефекти. Най-забележимото е, че пада окосмяването - коса, мигли, косми по тялото, понякога и вежди. Това е в реда на нормалното. Може да се подстриже много късо преди това, за да не се травмира излишно впоследствие. Понякога хората усещат и изтръпване в пръстите на ръце/крака. Също е известен страничен ефект.

Сирамза (рамусирумаб) е вид моноколонално антитяло. Блокира формирането на кръвоносни съдове от тумора (т.е. да не може да се развива/храни).

Ще понесе терапията, вярвам го. Важното е да има добър ефект, което му пожелавам. Simple Smile

# 681
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
ramucirumab мисля ,че не е в положителния лекарствен списък- довечера ще проверя. И най-вероятно това ще е някакво клинично проучване. Дано има отговор при мъжа ви. ИТ ще я спрат,към нея на практика няма отговор,за съжаление.

# 682
  • Мнения: 4 787
ramucirumab мисля ,че не е в положителния лекарствен списък- довечера ще проверя. И най-вероятно това ще е някакво клинично проучване. Дано има отговор при мъжа ви. ИТ ще я спрат,към нея на практика няма отговор,за съжаление.


Сериозно ли? Бях останал с впечатление, че поне това са вкарали в него през 2020г.

# 683
  • Мнения: 528
Имам питане.
Някой може ли да ме каже дали при обикновена отворена торакотомия се използват ушиватели??
Аз продължавам да ровя, защото се оказа, че Данаил Петров не е направил на татко VATS, за какъвто мама плати за да е по-щадящо за татко, а торакотомия по стария начин! И за това татко е с натрошени ребра, а и мама е платила за тези ушиватели и искам да знам дали въобщи са нужни при стария тип операции?
Благодаря

# 684
  • Мнения: 14 830
ramucirumab мисля ,че не е в положителния лекарствен списък- довечера ще проверя. И най-вероятно това ще е някакво клинично проучване. Дано има отговор при мъжа ви. ИТ ще я спрат,към нея на практика няма отговор,за съжаление.

И ако е в проучване проблем ли е? Не знам, страшно съм объркана

# 685
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
ramucirumab мисля ,че не е в положителния лекарствен списък- довечера ще проверя. И най-вероятно това ще е някакво клинично проучване. Дано има отговор при мъжа ви. ИТ ще я спрат,към нея на практика няма отговор,за съжаление.


Сериозно ли? Бях останал с впечатление, че поне това са вкарали в него през 2020г.
Не съм сигурен.
Но списъка се  променя често. Сега отварям и последния е от днес (28.09.2021) в сила от 01.10.2021.
Сега ще го поровя да видя. Или ако на някой му се занимава:
https://www.nhif.bg/page/45

Редактирам се:
В тези списъци не го намирам,но намерих някакъв протокол от обществена поръчка от февруари 2020
в който в офертите на вносителите го има и в колона "В ПЛС" има "да":

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2020/02/27/proto … nal_zalicheno.pdf

Т.е. май се имбурсира в крайна сметка, но дали е за лечение на НДКБК ,защото той има одобрение по-отдавна за рак на стомаха и колоректален?!

Последна редакция: вт, 28 сеп 2021, 20:22 от whitefang

# 686
  • Мнения: 14 830
ramucirumab мисля ,че не е в положителния лекарствен списък- довечера ще проверя. И най-вероятно това ще е някакво клинично проучване. Дано има отговор при мъжа ви. ИТ ще я спрат,към нея на практика няма отговор,за съжаление.


Сериозно ли? Бях останал с впечатление, че поне това са вкарали в него през 2020г.
Не съм сигурен.
Но списъка се  променя често. Сега отварям и последния е от днес (28.09.2021) в сила от 01.10.2021.
Сега ще го поровя да видя. Или ако на някой му се занимава:
https://www.nhif.bg/page/45

Редактирам се:
В тези списъци не го намирам,но намерих някакъв протокол от обществена поръчка от февруари 2020
в който в офертите на вносителите го има и в колона "В ПЛС" има "да":

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2020/02/27/proto … nal_zalicheno.pdf

Т.е. май се имбурсира в крайна сметка, но дали е за лечение на НДКБК ,защото той има одобрение по-отдавна за рак на стомаха и колоректален?!
Ох не знам. Днес е минала онкомисията и това са назначили-Доцетаксел и Ramucirumab. На 08.10 е на вливка. Скенер след 4 терапии. Той го прие спокойно/поне така твърди/Аз се притеснявам как ще бъде, как ще я понася. Абе ошашавих се, това е

# 687
  • Мнения: 523
Djoleva, кураж, опитай се да вярваш в положителното развитие! Хубаво е, че няма разсейки. Дано тази линия се окаже ефективна!

Баща ми също беше на паклитаксел, както бащата на Hope. Кръвните му показатели не се разбутаха много и след края на терапията бързо се възстановиха. След вливане си шофираше и се прибираше сам. Косата опада, после за около два месеца се възстанови.

Знаеш ли колко вливания предвиждат?

Последна редакция: ср, 29 сеп 2021, 03:16 от Bojuri

# 688
  • Мнения: 10 601
Djoleva, a метаболитната активност как е в сравнение с предишния път?

# 689
  • Мнения: 14 830
Djoleva, кураж, опитай се да вярваш в положителното развитие! Хубаво е, че няма разсейки. Дано тази линия се окаже ефективна!

Баща ми също беше на палитаксел, както бащата на Hope. Кръвните му показатели не се разбутаха много и след края на терапията бързо се възстановиха. След вливане си шофираше и се прибираше сам. Косата опада, после за около два месеца се възстанови.

Знаеш ли колко вливания предвиждат?
За сега 4 през 21 дена и после скенер.
Djoleva, a метаболитната активност как е в сравнение с предишния път?
При него е скенер с контраст, а не ПЕТ

Общи условия

Активация на акаунт