216 кокетни противогазни костюми в НЕМСКАТА тема

  • 19 800
  • 751
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: X
Бибит, дано да няма проблем с наместването. По-скоро се чудя как ще паднат съответните млечни отгоре ако няма кой да ги подбутне, но пък може да стане от само себе си.
Преди 2-3 години нямах никакъв шанс да убедя зверчето да остане само в стая за рентгенова снимка. Сега вече предполагам, че няма да има проблем, особено след като вече има опит от миналата седмица. Grin

Аз очаквах, че млечните ще падат в реда, в който са се появили. При моето дете падна първо кучешки, а не предкътник.

pepelyashka, не чакай, отивай при някого. Юни е далече.

# 601
  • Мнения: X
Панда, виж за това не се бях сетила, но тук сме в малко градче и доста се познават, та незнам дали ще има толкова открити и крайни мнения...

Охо! Дай му на немец да оплюва и/или сравнява. Турска свекърва-клюкарка.

# 602
  • Мнения: 81
Ася, при моето дете сега завършва лечението и мисля, че диагнозата беше точно kreuzbiss. При смяната на горен преден зъб, постоянният горен израстна зад долните. Зъболекарката ни препоръча да го коригираме и ни препрати към ортодонт. Ходихме при двама, еднакво мнение дадоха, че може да се коригира, независимо че не са сменени всички млечни зъби. Цената по костен план почти еднаква. Избрах препоръчан от моя приятелка ортодонт.
Не знам каква точно ознчава мека и твърда шина. Детето носи 8-9 месеца скоба, като нашите апаратчета едно време, която се сваля за хранене. С това почти успя зъбът да мине пред долните. Сега от 2 месеца е с брекети на горните зъби, зъбът се намести, другите около него също и изглежда супер. Но при детето е само един зъб. Разходите се поемат от касата, получихме писмо с одобрената сума. 20% ни се връщат при завършване на лечението.

# 603
  • Немция
  • Мнения: 6 887
Бльо, ще видим как ще паднат млечните. Отделно се очертава да се вадят и зъби, за да съвпаднат горните с долните, ще се преподреждат. Определено няма да е лесно и не знам как младежът ще се навие на такива крайни процедури. Rolling Eyes
Добре е, че още е далеч този момент.. Втриса ме,като си го представя. Grin

Мими, и моят малък Бибитко имаше такова разместване на зъб. Горен зад долен.
Със скоба успяхме бързо и лесно да го коригираме.

Моята малка племенница е с  Kreuzbiss и от няколко години е все с нещо в устата. Първо беше шина, сега са брекети.
Но, да не забравя да подчертая, всеки случай е различен.

Последна редакция: пн, 10 май 2021, 22:18 от Бибит

# 604
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз също незнам как се казват точно, затова в кавички ги сложих. Първо нещо, което само нощем се слага, после шини, после фина корекция.

Чак толкова криви не са зъбите, че 4 години да ги наместват 🤷♀
 Моите са по-криви.

Скрит текст:



# 605
  • Немция
  • Мнения: 6 887
Ася, и на моята племенница не са видимо криви, но ето, че 4-та година ги намесват. Беше в края на 8-та година, когато почнаха.
Поетапно, както ти го описваш.
Може и да не е при всеки така.

# 606
  • Мнения: 6 454
От опита ми с моите деца и няколко ортодонта съм разбрала следното:
- най-бавно се коригира захапка и постановка на челюстта, не най-кривите на външен вид зъби. (детето ми с най-кривите зъби ги нареди идеално само за няколко месеца с брекети, а това с най-подредени зъби коригира захапка 4 години)
- зъболекарите наблягащи на екстри като цветове,  камъчета, невидими космически материали и подобни шикита-микита, обикновено са слаби специалисти.
- интензивно  ортодонтско лечение се започва при напълно сменени зъби
- много важна е поддръжката след приключване на лечението,  за да не се върнат нещата в изходна позиция.

Добрах се до заветния атест от ЛЛ, че съм трета приоритетна група. Във  Warteliste съм при него, ама редът ми ще дойде някъде в края на юли.  Пробвах да запазя час в Impfzentrum онлайн, ама искат някакъв номер, който на атеста ми не фигурира.  Много весело.

# 607
  • Мнения: 5 262
Оп. За 3 ти път съгласна с Мьос...  от началото на броенето.
Дам.
Може ли да попитам при вас каква беше поддръжката. Ние имаме корда и запази леките за нощес . Но поне 1 г. беше ките за нощно време и прозрачните кори.
 
Това достатъчно ли е за профилактика след ?
На нас ни казаха, че е супер ок . Той вече е на 15,5 и всичко е на мястото си.

И още нещо да кажа. Замислих се над изказването на Синьо за здравословното състояние и зъбите. ПРава е разбира се.

# 608
  • Мнения: 81
Бибит, и аз мислех, че ще успее само с апаратчето, но милиметри не успя. За мен беше изненада поставянето на брекетите, но само за няколко дни зъбът мина отпред.
При детето беше наложително, защото натискаше с долните зъби горния и още повече влошаваше нещата. Но всеки случай е индивидуален и второ, трето мнение не е излишно.

# 609
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Благодаря.

Мьос, какво имаш предвид под напълно сменени зъби? И кътните ли? 🤔

Ваксината на Дж и Дж също била без приоритет. Тя какви проблеми има?
Мъжът ми днес мърда 🤪

# 610
  • Немция
  • Мнения: 6 887
Мьос, какво разбираш под интензивно ортодонтско лечение?
Защото доста деца на 9-10-11-12 години в нашето обкръжение са на ортодонтско лечение и, както се предполага, не са с изцяло сменени зъби.

# 611
  • Germany
  • Мнения: 7 950
Мьос, като влезеш в сайта и си избереш ваксинационен център, трябва да натиснеш 'не нямам..' и сайта ще ти даде код, но само ако има свободен час. Ние 1во кликахме на 'да....', но големият говори с оператор и ни обясниха, че кода се генерира от сайта, като те пусне до термин. Тези дни явно няма свободни термини, защото учителите масово се реваксинират /поне при нас/.

# 612
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мони, добре, че спомена учители....

Днес имахме онлайн род.среща.
Класът не изостава с материала, всичко е 6! 😳
След ваканцията домашните са толкова малко, че като обем понякога са по-малко от домашните от преди Ковид. А сега учат през ден!!!
Родителите са доволни, защото децата сами се справяли 🙈
Детето по мате цяла седмица рисува очи на зарчета в двуизмерна форма 😐
Въобще, отчайвам се!

# 613
  • Немция
  • Мнения: 6 887
Ася, за щерката друго училище ще търсиш май, когато му дойде времето.
При основните училища има разлики в обема на материала за работа вкъщи.

# 614
  • Мнения: 6 454
Мони, значи ще дебна.

Бибит, имам предвид лечение, което наистина е ефективно.  Защото докато млечните се сменят, нещата в устата се променят драматично,  челюстта расте интензивно , зъбите се движат.
Ася, имам предвид всички млечни да са паднали.

Общи условия

Активация на акаунт