Детска академия-втори брой

  • 3 936
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 229
Поздрави!

Аз харесвам списанието, въпреки че цената му не е пренебрежителна и го купувах до шестия му брой, включително. Дъщеря ми - на 4 години, го харесваше също. Това беше в началото на годината, а сега за моя изненада започват от начало, нещо не мога да разбера защо. Честно казано на мен ми харесва повече "Бърборино", но малката си харесва "Детска академия".

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Щото Ники беше най-запленен от притурката - книжка за оцветяване Simple Smile Детето гледа в перспектива Laughing

# 17
  • Мнения: 479
що оцветяване... има и два козела за оцветяване, но май не са основното.

Има цяла книжка "Приказна книжка за оцветяване с лепенки". Теди хареса приказката, но принципно се отегчава да оцветява големи картинки (осван ако не е нещо малко, без указание за цветове, които да използва).

А що се отнася до списанието като цяло. Има някои не добре премислени неща:
1) упражнява се броене до 10. (адресирано вероятно към деца на 4 -5 г. Теди вече брои до 100, тъй или инак).
2) има също така и упражнение за писане на ръкописна буква "и" (определено смятам, че е занимание за деца поне на 5-6 г. Та нали затова в подготвителните групи не се учат да пишат още). Друг е въпросът защо точно "и".
3) Уж е предназначено за предучилищна подготовка, а думита на стр 11 ("Можеш ли да определиш коя рисунка на коя дема съответства") са написани с ръкописни букви.
Все ми се струва, че има недоизкусурени неща. Е, не може да се отрече, че има идеи за занимания. Но, примерно memory cards вече имаше в един от броевете на Бърборино.

А кое е издателството, което го издава? Май не открих инфо за това.

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
нас ни харесват и двата броя.
определено ще го купувам, сто пъти по-добре от Барби, Принцеса, Том и Джери и т.н.
Мечо Пух разбира се си остаза любим, но за Детската Академия - стараят се хората като се има предвид, че изобщо ама изобщо не е лесно сътворяването на нещо подобно.
А иначе дя се критикува - по-лесно няма Grinning
Парите определено си струват да се дадат, за нещо подобно ги давам с удоволствие Grinning

# 19
  • Мнения: 479
Liorena, то на мен критикуването ми е професионална дефорамация (какво очакваш от критика  Joy).
Съгласна съм, че не се прави лесно занимателна книжка, чиято цел е да обучава. Точно затова написах това по-горе.

А относно Барби, Принцеса, Том и Джери , смятам, че на тях просто форматът им е друг. Всъщност познавам само Том и Джери - списание с комикси. В него няма задачки, образователни игри и др. под. То е направено само да забавлява.

# 20
  • Мнения: 479
Koni,
не се сещам за списание, в което има повече от тези с цифрите, но пък на този адрес има какво да изпринтиш.
http://www.simonerossi.it/coloring/unisci_i_puntini/index.htm

Това и на Теди ще се хареса доста. Благодаря за линка   bouquet

# 21
  • Мнения: 3 034
Снощи правихме отпечатъци  Laughing беше много забавно, а най-интересното е, че преди 2 дни си мислех да и покажа как се правят отпечатъци и като купих списанието, направо се изненадах, че точно това го има...

# 22
  • Мнения: 5 877
Може, не споря, има кусури, разбира се. Аз просто се радвам да видя още едно списание освен Бърборино (да ме извинят феновете на Арти, още не съм го разгледала) в този формат. Горе-долу отговаря на възрастта и интересите на Ането (3 години и десет месеца), та затова му се радвам. Разни деца, разни приоритети  Hug

# 23
  • Мнения: 922
Ние (т.е. аз и детето) харесахме списанието. Тъкмо като за него е (все пак списанието е предназначено за деца на възраст 3-5 годинки)... Това, което учат в градината, го прилага в списанието. ТОва си е един вид изпит за детето - мога реално да видя какви са му познанията и да наваксваме пропуснатото...
 Grinning

# 24
  • Мнения: 479
Може, не споря, има кусури, разбира се. Аз просто се радвам да видя още едно списание освен Бърборино (да ме извинят феновете на Арти, още не съм го разгледала) в този формат. Горе-долу отговаря на възрастта и интересите на Ането (3 години и десет месеца), та затова му се радвам. Разни деца, разни приоритети  Hug

Анда, написаното от мен бяха само наблюденията ми за списанието. Не ги натрапвам, не критикувам, просто се аргументирах защо смятам, че е "средна хубост" (както бях написала в първия си пост) Детска академия.
Съжалявам, ако съм била много настоятелна. Не натрапвам мнението си никому. Просто го споделих.   bouquet

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Koni,
не се сещам за списание, в което има повече от тези с цифрите, но пък на този адрес има какво да изпринтиш.
http://www.simonerossi.it/coloring/unisci_i_puntini/index.htm

newsm51 Много благодаря SmaRt! Страхотни са! Днес видях постинга ти - то пък принтера е на ремонт  Close, но ще ги използваме като го поправят  Peace

# 26
  • Мнения: 581
И аз няма да го следя.

# 27
  • Мнения: 5 877
Може, не споря, има кусури, разбира се. Аз просто се радвам да видя още едно списание освен Бърборино (да ме извинят феновете на Арти, още не съм го разгледала) в този формат. Горе-долу отговаря на възрастта и интересите на Ането (3 години и десет месеца), та затова му се радвам. Разни деца, разни приоритети  Hug

Анда, написаното от мен бяха само наблюденията ми за списанието. Не ги натрапвам, не критикувам, просто се аргументирах защо смятам, че е "средна хубост" (както бях написала в първия си пост) Детска академия.
Съжалявам, ако съм била много настоятелна. Не натрапвам мнението си никому. Просто го споделих.   bouquet
Няма проблем, да не го издавам аз  Hug всичко е наред. Аз пък не му харесвам името, едно претенциозно такова, ама айде.

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
А я да използвам да попитам тези, които купуват 'Арти'.
За какво става въпрос? Какво има в него и т.н. На децата интересно ли им е?
за каква възраст е?
мерси предварително

# 29
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
На мен, и най-важното на Мия, ми хареса Детска академия. Дори се наложи да издирвам и първи брой, защото са го изтеглили от продажба.

Общи условия

Активация на акаунт