На море в България 2021 г.! - 2

  • 57 752
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 40 598
Юни...? За мен е прекалено студено. На времето ставаше, ама сега не.

# 16
  • София
  • Мнения: 23 036
На север не сме ходили никога...може ли препоръка? И кога е най-топла водата? Simple Smile
Албена. Ние там ходим в хотел Боряна на самия плаж, в началото на август. На северното черноморие най-рано сме ходили на 15 юли и времето беше разкошно, а водата - топла. Юни месец не е за ходене на нашето море, поне за онези, които искат да киснат нон стоп във водата.
Ние тази година ще сме в Турция, но тъй като няма 100 про гаранция, хвърлям по едно око и тук.

# 17
  • В.Търново
  • Мнения: 6 663
https://grifidhotels.com/index.php
Грифит хотелите са пуснали до 44% отстъпка за Великден и Майски празници и за лятото 36% с резервация до 30 април.

# 18
  • Мнения: 1 132
Ние сме от 17.07 в хотел Боряна на Албена, а после от 10.09 в Магнолиите Приморско.
И за двата хотела резервирах директно през сайтовете им и предплатих 20 %. Останалата сума на място.

# 19
  • Мнения: 956
В Ахтопол останахме доволни от Санта Мария. Нещо като апарт хотел е, защото си имахме спалня, хол, оборудвана кухня.
Скрит текст:
Много чисто и поддържано. Бях изумена да разбера, че е на няколко години, изобщо не личи, все едно е чисто нов. Ориентирам се по фугите в банята и чистотата на котлоните.
Минус е, че басейнът не се отоплява.

Другата седмица ще ходим пак, но в Ахтопол бийч. Подобен тип апартаменти под наем. Ще споделя, ако някой се интересува, макар че не са типичните хотели, за които обикновено се споделя тук. Просто този път искахме по-домашни условия, с идеята да останем по-дълго.
Илит, точно такъв тип почивка и хотели ме интересува. Санта Мария раглеждах миналото лято, но не се решихме. Щом не е от коментираните тук дестинации, може ли няколко въпроса на лични?

# 20
  • Мнения: 1
Ще пробваме Оазис дел Маре в Лозенец all inclusive

# 21
  • В.Търново
  • Мнения: 6 663
Не препоръчвам Боряна в Албена, тотален провал през сезон 2020г.

# 22
  • софия
  • Мнения: 2 897
Юни...? За мен е прекалено студено. На времето ставаше, ама сега не.

Всеки с предпочитанията си! И да, има хора, на които ни харесва през юни !

# 23
  • София
  • Мнения: 23 036
Русалка, не е зле и да се аргументираш след като правиш такъв негативен коментар.

# 24
  • Мнения: 572
Мнения за Arcutino Family Resort? Плажът май беше хубав там 🌄

# 25
  • Мнения: 2 807
Записвам се в темата.
Миналата година бяхме в Грифид Метропол в края на август, давам му 9 от 10 точки заради наливната бира, вино и вода - абсолютно не отговарят на претенциите, които имат. Храната беше чудна, обслужване и всичко. Водата по това време беше топла, но морето бурно. Единя ден въобще не влизахме, вълните бяха много големи. Иначе Златните бяха полупразни, доста тъжна гледка.

# 26
  • В.Търново
  • Мнения: 6 663
Русалка, не е зле и да се аргументираш след като правиш такъв негативен коментар.
Бях писала много дълъг пост след почивката ми там, дори наскоро в края на предната тема вметнах 2-3 изречения по темата отново. Доста хора, които следят всички теми знаят за какво става на въпрос. Не са едно, две нещата.

Коментар от 29 август.
Ами и цената на Боряна не е малко, но храната е под всякаква критика. Една грубичка жена, пълна, с тъмна коса, която предимно сипва салатите, та днес започва вечерята и няма кетчуп. Един от нашите хора я пита за кетчуп и тя му отговаря троснато " Другара година". Когаро румънци я попитаха и след малко изкараха в купа с лъжица. На вторият ни ден от пристигането една жена се оплакваше на рецепция от грубото отношение на една от служителките в ресторанта, най-вероятно за същата става въпрос.
Следобед днес дори гофрети нямаше. На сладоледа работят 2 момчета близнаци.Едното беше, когато с мръсни ръце щеше да ми дава сладолед в първите дни. Ами двамата плуваха в басейна. Заставам днес пред фризера и чакам някой да излезе от басейна да ми сложи сладолед. Излиза едното момче, отваря фризера. В същото време се стича вода от него  и му направих забележка да си умие ръцете. Казах му, че си има норми на обслужване и хигиена, и ще се оплача накрая. Засегна се и ми казва "Какво ви е виновен сладоледа? AnguishedRolling Eyes
Не му схванах мисълта. Той продължи да ми говори, че бил в почивка даже и си бил слагал ръкавици винаги. Тука ме излъга, защото всеки път е без ръкавици, иначе нямаше да му видя раните по ръцете. Викам, ами кой сипва тук сега, и той - аз. И аз казвам, ами тогава защо е в басейна. Сипа ми първия сладолед и изчезна, облече си тениска и се върна да ми сложи втория сладолед.
Абе луда работа. Не мога да повярвам, че има такъв недодялан персонал в Албена. Вчера един от мъжете там пита близнаците дали следващата година пак ще дойдат на работа при тях.
Тази вечер един от мъжете, които наблюдава и прави забележка за маски и отсервира не спря да коментира под носа си, че не се наяли, не се навикали... / това за клиенти/. Грозна работа.


Коментар от 31 август.
Хотел Боряна 3*.
За цената, на която съм резервирала още през ноември месец не си заслужава хотела.
Никакво разнообразие нито на ястия, нито на десерти. От десертите само праскови, сини сливи, някой път ябълки, от онези киселите, селски ябълки, които се събират от земята, понякога грозде вместо ябълки, на няколко пъти разрязани портокали -1 портокал разрязан на 4 парчета поне, на два-три пъти имаше баклавички или толумбички, пайове със сладко, понякога торта, но никога банани, диня, пъпеш. На два пъти за закуска сутрин имаше по една тава диня. Но никога всички изброени неща не бяха наведнъж.Понякога едно нещо заместваше друго нещо. Закуската много бедна, колбаси с най-ниско качество, сирене един вид, също най-ниско качество.Понякога мръсни чинии, веднъж за 5 нощувки видях скара и то само кюфтета.Като месни ястия само пилешко и свинско. Намусени служители, някои груби, коментари по адрес на почиващи, не добро почистване на масите.Мръсен басейн, нито веднъж не видях да бъде почистван, гъбата се пуска само веднъж, два пъти на ден за по 5 минути.
Във фоайето се прави забележка на българите да слагат маски, но на румънците и руснаците-предполагам, че са украинци , не се прави забележка. При пристигането ни помолиха багажа  да се отмести от фоайето и беше оставен отстрани до входната врата.А при чужденците не беше проблем багажа да стои насред фоайето.Некомпетентност на служителките на рецепция.
Не ми харесва схемата им за паркиране, супер неудобно.
Стаята не се почистваше качествено. Настанихме се във вторник.От сряда имаше паднала по-голяма троха до хладилника. Всеки ден си стоеше там.Не я бутвах, наблюдавах я и всеки ден беше там.Единствено ми харесваше как се почистваше тоалетната и банята.Винаги много топла вода. Винаги зареждаха с тоалетна хартия, като свършиха мини шампоанчетата заредиха с нови. Големите ни кърпи за баня въобще не ги смениха. Само за ръце по-малките.
Писах по-рано за супер непрофесионалното обслужване от момчетата близнаци на сладоледа следобед. Почупен фризер, едното му краче липсва, от вътре захабен. Външния бар до басейна в окаяно състояние.
Единствения плюс хубавата гледка към морето и близостта до плажа и кафе еспресо от машината им в ресторанта.
Аквапарка не е нищо особено, малко пързалки.
Хотела НЕ го препоръчвам и при това обслужване и ниво на храна и хигиена няма да го посетим отново.

Писала съм повече в Албенската тема. Пускала съм и снимки. Последния ден още преди да е изтекъл изпразваха басейна и още сутринта бяха събрали шезлонгите и чадърите край басейна, след като още имаше почиващи. Аз така и не посмях да вляза в басейна, защото през всичките дни беше мръсен.

Последна редакция: сб, 24 апр 2021, 23:58 от Русалка_1

# 27
  • Мнения: 3 703
Взех да се губя из финансовата част. Тези 1400 на човек ли са? С ОИ ли са? Любопитно ми е.
Иначе на бунгало ще излезе към 700 лева за четирима..

# 28
  • Мнения: 3 505
Взех да се губя из финансовата част. Тези 1400 на човек ли са? С ОИ ли са? Любопитно ми е.
Иначе на бунгало ще излезе към 700 лева за четирима..
Аз го смятах за двама възрастни.

# 29
  • Мнения: 6 256
Хайде пак старите теми на нов глас. Защо ОИ като иначе е далеч по-евтино? Защо в хотел, а не в бунгало или квартира/апартамент под наем? Защо юни и септември, когато е такъв студ, а не юли или август? Защо на БГ Черноморието, а не в Гърция или Турция? Ами защото хората са различни и имат различни предпочитания!

Общи условия

Активация на акаунт