На море в България 2021 г.! - 2

  • 58 301
  • 738
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 18 010
От години е голям проблем да запазиш студио в Серенити. Иначе на нас много ни харесваше хотела, 3 пъти сме били, ние обаче обичаме шумна анимация и тогава беше такава. Сега мисля е друг аниматорския екип

# 181
  • Мнения: 6 312
От години е голям проблем да запазиш студио в Серенити. Иначе на нас много ни харесваше хотела, 3 пъти сме били, ние обаче обичаме шумна анимация и тогава беше такава. Сега мисля е друг аниматорския екип
До миналата година, аниматорите бяха чужденци, които TUI си ги водят. Анимация на български няма. Тази година предвид това, че британците отложиха полетите, много е възможно хотелът да наеме други аниматори. Ако на някой анимациата му е приоритит, то това не е неговият хотел.

Последна редакция: пт, 14 май 2021, 09:39 от fatalina

# 182
  • Мнения: 18 010
Ако на някой анимациата му е приоритит, то това не е неговият хотел.

А преди беше точно обратното. Това беше много важно уточнение.
Ние не усещахме децата, по цял ден бяха ангажирани с нещо, вечер дискотека, после вечерните програми, за нас беше супер

# 183
  • Мнения: 800
Здравейте Simple Smile
Някой да е отсядъл в хотел в Созопол около плаж Златна рибка? Имам предвид например хотел Хасиенда Бийч. Много ли е далеч от града? Според Букинг е на около 2 км, в такъв случай има ли някакви преминаващи автобуси наблизо? Имаме кола, но не ми се струва удобно всеки път да се разкарваме с нея, да търсим паркинг, а и един коктейл да не може да изпием.
Благодаря предварително. Simple Smile

# 184
  • В.Търново
  • Мнения: 6 701
На 3км е и то до началото на Созопола.
Ако питате занякакъв междуграсдки транспорт, мисля че не спират там. По-рано имаше влакче, което тръгваше от Санта Марина, но пак се върви покрай шосето до там. Сега не знам дали го има влакчето.

# 185
  • Сф
  • Мнения: 10 698
На 3км е и то до началото на Созопола.
Ако питате занякакъв междуграсдки транспорт, мисля че не спират там. По-рано имаше влакче, което тръгваше от Санта Марина, но пак се върви покрай шосето до там. Сега не знам дали го има влакчето.
Точно така, но е неприятно, шосето е натоварено, абе не е работа. а Хасиенда бийч беше с много лоши отзиви , инфото ми е старо обаче, преди 2 години, ама то веднъж като нарочиш някой..моя близка беше там.
Пиещите - с такси до созопол, то пък и там щото има къде да спреш..

# 186
  • Мнения: 800
Ясно, благодаря ви. Simple Smile
Значи не е опция. Иска ни се да можем да се разходим поне няколко пъти и в Созопол, а щом ще е такова приключение да стигнем дотам, отпада.

# 187
  • В.Търново
  • Мнения: 6 701
Не бяха ли блъснали някъде там една нощ онази жена миналото лято, за която даваха по ТВ репортажи?

# 188
  • Сф
  • Мнения: 10 698
Не бяха ли блъснали някъде там една нощ онази жена миналото лято, за която даваха по ТВ репортажи?
Не, тя беше по към Дюни.
Обаче ние нали отсядахме все в Оринджа, и за едни цигари отсреща на Петрола ме беше страх мм като ходи, че няма условия за пресичане, камо ли да ходиш пеша. За влакчето , през къмпинга и мисля има една пешеходна пътека там, ама то си е шосе, не смея, камо ли с дете и все с колата сме били до Созопол. Нашите приятели пък с таксита вечер, че обичаха да се разхождат, нощен живот, на тях например им беше скучно и не повториха. Така или иначе тия комплекси са извън града и не е удобно за ходене. Не е примерно като стария път Китен-Приморско, та ако си по в краищата му в някой хотел, да можеш да се разходиш спокойно до града.

# 189
  • Мнения: 800
Прилично е например разстоянието Равда-Несебър. Wink
Обособено е да се върви спокойно, дори има много магазини и не е скучно. Идея е примерно да се отседне в по-тих хотел на първа линия в Равда, пък вечер разходките в Несебър.
Аз нещо такова си представях и за този комплекс в Созопол, но щом и пътя е натоварен, изключено.

# 190
  • Русе
  • Мнения: 1 781
Грийн лайф е на Каваци до Созопол, обаче и там са около 2 км. Мисля, че имаше влакче.

# 191
  • Мнения: 6 312
amber1310, няма какво толкова да се види в Созопол, та чак пък в рамките на една почивка да се посети повече от 1 път. Много народ, сбутани къщи и хотели един върху друг, кошмарна липса на места за паркиране. Една малка старинна част, в която от народ не можеш да се разминеш, една чалга улица /т.н. Весела уличка/в новата част на града, където също е пълно с хора, а музиката дъни от всички заведения с певачици. Мръсни плажни ивици и на Хармани и на централния плаж. Сергии навсякъде и умопомрачителни цени по заведенията. Последно 2019 г. в ето този крайбрежен ресторант http://www.lotos-sozopol.com/cat_podrobno.php?id=3 между новата и старата част на града хапнахме по една салата с Узо, по едни скариди с бира/вино, кафе  и сметката за 4 човека беше около 100 лв. Иначе ако сте на почивка извън Созопол има таксита. Около 10 лв. е от Каваци до Созопол, но нямам идея за цените от Златна рибка до града. Вероятно е същата. За млади хора, фенове на клубове, чалга-механи и т.н. става.

# 192
  • Мнения: 644
Здравейте Simple Smile
Някой да е отсядъл в хотел в Созопол около плаж Златна рибка? Имам предвид например хотел Хасиенда Бийч. Много ли е далеч от града? Според Букинг е на около 2 км, в такъв случай има ли някакви преминаващи автобуси наблизо? Имаме кола, но не ми се струва удобно всеки път да се разкарваме с нея, да търсим паркинг, а и един коктейл да не може да изпием.
Благодаря предварително. Simple Smile
Здравейте, миналата година направихме това приключение и сега проверих - това ми е един от рекордните дни на крачкомера на телефона( 29ти август) Ние почивахме на Градина и решихме да идем на разходка една вечер в Созопол. Обаче може да се смеете, но се страхувам да се навирам из непознати улици в търсене на пяркомясто, а и колата ни е с големи габарити и решихме да паркирам в някоя отбивка в началото на града и да вървим пеша. И така паркирах на една поляна срещу къпинг Златна рибка, като ми даваше 3 километра или 40 минути разстояние пеша. За съжаление е и баир и в голяма част няма тротоар. Навръщане се наложи да светим в краката си с телефоните, не само за да не се спъваме в драките и улеите за оттичане край шосето, ами и за да ни виждат профучаващите коли. Доста адреналиново беше. Освен нас други хора не видяхме да вървят цялото разстояние. Само към Созопол засякохме няколко двойки, но там имаше тротоар. Сега погледнах въпросната Хасиенда е на половин километър повече. Направо 4 до старият град.
Иначе ние сми си стиснати туристи и предпочитаме да ходим няколко километра вместо да плащаме паркинги. Хаха
В Созопол направихме един тигел и ми се видя пълна лудница и не моето място, поне не и в силен сезон.

Последна редакция: пт, 14 май 2021, 22:01 от Лъчестлъч

# 193
  • Мнения: 2 833
Абсолютно споделям мнението на Фаталина за Созопол. Това ни беше последното българско море преди повече от 5 години, до миналата година, когато короната ни обърка всички пътувания и планове. Плажовете на Созопол бяха ужас - постоянно трябваше да пътуваме до някъде и да търсим къде да оставим колата дори платено - просто нямаше къде. Оплезихме се от ходене по баирите един път и не повторихме пеша. Стария град - пълна трагедия, навалица, китайски боклуци. Храна - ужасна, и скъпа. А сме сядали уж в препоръчани заведения с добри отзиви. Бурканче сладко от зелени смокини (колко са зелени, и колко са смокини друг въпрос) - 14лв.

# 194
  • Мнения: 962
За Серенити - в понеделник ми отговориха, че нямат апартаменти парк за юли и ме насочиха към бг фирма или туи. Цената за ранно записване до 30.04. беше 2200 лв 2 в+1 дете на 2 години. През Туи Германия с флекстариф и без ранно платихме 25% от 956 евро. Та ако тук няма стаи на рецепция, си струва да го купите през чужд оператор

Последна редакция: нд, 16 май 2021, 08:48 от *rainbow*

Общи условия

Активация на акаунт