Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори- 70

  • 34 642
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 725
И аз поддържам 110/60-70 та и аз е чудих на зле ли отиват нещата. Мисля при Горна над 130 идват проблемите, но как се реагира тогава.

# 721
  • Мнения: 3 259
Абе хора, ако сте със 110/70 значи сте с ниско кръвно, как да отиват нещата на зле?

# 722
  • София
  • Мнения: 2 016
Момичета, как лекувате нисък хемоглобин през бременността? Какво ви назначиха?

# 723
  • Мнения: 5 110
Одри, ако си свикнала на кръвно 90/60, вече 110/70 организмът ти го усеща високо. За мен 110/70 е нормално, но веднъж вече вдигнах 120/80 и определено ми беше дискомфортно.

# 724
  • Мнения: 1 688
Ами кръвното има тенденция да расте с развитие на бременността. Ако се увеличи над стандартното,което си е типично за жената, се следи по-често. Но няма читав кардиолог, който да изпише лекарства за кръвно под 120/80.

# 725
  • Мнения: 1 428
Пти мен понеже от сттес вдигнах 150 на 90 едва ми го свалиха бях в болница за контракции и от притеснение (имам страх от болници) както ид а е та при мен е допегит обаче според кръвното ако е над 110 на 70 пия после на обяд пак така меря го иначе бях на 4х1 допегит ма с натрупване в организма бая ми го сваляя иии ми става зле,та допегита ми е при нужда

# 726
  • София
  • Мнения: 2 016
При високо кръвно на бременни се изписва Допегит. Отново препоръчвам доц.Христова от Клиника Надежда/Национална кардиологична болница. Поставя и Холтер за 24 часа и така обективира дозата при необходимост.

# 727
  • Мнения: 3 259
Но няма читав кардиолог, който да изпише лекарства за кръвно под 120/80.

Това имах предвид, пък и лекарсвата за кръвно не са съвсем безобидни. Дискомфорта е друго нещо. Иначе силно намалете солта и може така да свалите до 10 единици, също чесън Simple Smile

# 728
  • София
  • Мнения: 2 016
Д-р Николов от Щерев със сигурност изписва лекарства при кръвно 120/80. Даже и Беталок, който доц.Христова от НКБ забранява за бременни.

# 729
  • Мнения: 2 631
Момичета, как лекувате нисък хемоглобин през бременността? Какво ви назначиха?

Не са ми наэначили нищо, но ми го следи личния лекар иэкъсо, эащото преди бременността бях с малко нисък феритин, хемоглобина беше в норма, но не биваше да пада още (желяэото вдига хемоглобина). Преди да эабременея пиех эаради това високи доэи желяэо, фолиева, Б6. Сега като ми спря/намаля гаденето продължавам терапията с желяэо 60 мг бисглицинат, както и вэимам б комплекс. 2,5 месеца вече не съм яла никакво месо, никакви животински храни и желяэото пак със сигурност ми е паднало. А нуждите по време на бременност са удвоени (май), или поне доста увеличени. На контрола съм пак другата седмица.

# 730
  • Мнения: 1 688
Д-р Николов от Щерев със сигурност изписва лекарства при кръвно 120/80. Даже и Беталок, който доц.Христова от НКБ забранява за бременни.
Тоя същият, дето искал кръвното да е 90/70? Grinning

За хемоглобина - масово се изписва желязо без иследвания, та ако някой се притеснява, че проблемът не е в желязото, може преди това да го изследва.

# 731
  • София
  • Мнения: 3 531
На мен нищо не ми изписа Николов. А тогава вече на мен не ми беше особено добре (към 37гс). Просто ме прегледа обстойно, каза какво да ям/да не ям, още някакви насоки и това е.

# 732
  • Мнения: 712
Моят въпрос беше по-скоро кое би се приело за вече високо кръвно, когато нормалното ми е 90/60. Иначе хич и не мисля за хапчета при кръвно макс 110/70 Simple Smile

Колкото до хемоглобина, на мен ми изписаха желязо, но аз и него го имам изследвано и също е ниско.

Има един много хубав пакет в Цибалаб, който се казва Цибалаб МАКС жени плюс и според мен включва наистина почти всичко важно като кръвни изследвания, около 37лв беше.

# 733
  • Мнения: 2 631
Д-р Николов от Щерев със сигурност изписва лекарства при кръвно 120/80. Даже и Беталок, който доц.Христова от НКБ забранява за бременни.
Тоя същият, дето искал кръвното да е 90/70? Grinning

За хемоглобина - масово се изписва желязо без иследвания, та ако някой се притеснява, че проблемът не е в желязото, може преди това да го изследва.

Да, добавям само, че не просто желяэо се иэследва, ами и феритин (по-важният маркер) и трансферин. А най-добре и с пкк. Иэобщо дори эа такива сравнително малки неща, най-добре лекар да наэначи и тълкува иэследванията, эащото ние като лаици често пропускаме неща или не энаем какво е важно. :д

# 734
  • София
  • Мнения: 2 016
Момичета, как лекувате нисък хемоглобин през бременността? Какво ви назначиха?

Не са ми наэначили нищо, но ми го следи личния лекар иэкъсо, эащото преди бременността бях с малко нисък феритин, хемоглобина беше в норма, но не биваше да пада още (желяэото вдига хемоглобина). Преди да эабременея пиех эаради това високи доэи желяэо, фолиева, Б6. Сега като ми спря/намаля гаденето продължавам терапията с желяэо 60 мг бисглицинат, както и вэимам б комплекс. 2,5 месеца вече не съм яла никакво месо, никакви животински храни и желяэото пак със сигурност ми е паднало. А нуждите по време на бременност са удвоени (май), или поне доста увеличени. На контрола съм пак другата седмица.
АГ дали ти изследва витамин Б12? Той заедно с фолиевата киселина имали най-голямо значение за хемоглобина. Обаче ако се взима витамин Б12 падало желязото. Ти какво желязо взимаш?

Общи условия

Активация на акаунт