За мокрите кърпи - при по големите дечица

  • 1 339
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 369
Здравейте искам да питам ползвате ли още мокри кърпи . Ние сме на 3ги 6м и все още си ги ползваме предимно за носа и ръцете.
Последния месеца го караме само на сополи и без мокри кърпи сме за никъде понеже друго не ще  ooooh! , обаче се оказва че може би и дразнят носа  и да провпкират още повече сополите . При вас получавало ли се е така?

Последна редакция: вт, 10 окт 2006, 18:45 от Скорпионка

# 1
  • Мнения: 3 537
Мокрите кърпи щипят,когато детето е с хрема.Нослето и бърша само с носни кърпи.

# 2
  • Мнения: 46 565
Ползваме си редовно за лицето, но не е имала хрема скоро, не се е случвало да я дразнат. Аз ги предпочитам, защото не жулят кожата като сухите.
Смени марката, може да я драни нещо, които съдържат конкретно тези кърпички.

# 3
  • Мнения: 811
Ползвам мокри кърпи,но избягвам да му трия лицето.
Вземи някакви с лайка.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 867
мокрите кърпи са се срастнали с нас и багажа ни накъдето и да тръгнем. присъстват неизменно и в списъка за пазаруване. ползват се в тоалетната, в колата, след ядене на нещо лепкаво или рисуване с водни бои (преди омазаният да стигне до банята).

сополи обаче не бършем с тях (освен нощни, засъхнали  Sick)

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
мокрите кърпи са се срастнали с нас и багажа ни накъдето и да тръгнем. присъстват неизменно и в списъка за пазаруване. ползват се в тоалетната, в колата, след ядене на нещо лепкаво или рисуване с водни бои (преди омазаният да стигне до банята).

сополи обаче не бършем с тях (освен нощни, засъхнали  Sick)

И ние така ... Hug

# 6
  • Мнения: 2 211
Без мокри кърпи не тръгвам никъде, но ги използвам за лицето в краен случай.

# 7
  • Мнения: 2 567
И до сега си ползваме мокри кърпички. Големи пакети в къщи, малки за попът.
За лицето обаче не ги ползвам. Още като беше бебе установих, че и дразнят кожата и и излизат ситни пъпчици и оттогава не и трия лицето с тях.

# 8
  • Мнения: 3 042
Все още ползвам мокри кърпи и за двамата.

Когато Злати беше по-малък след всяко хранене му изтривах лицето с мокра кърпичка /много се омазваше/. И хремав като е бил съм му трила и нослето. Проблем при него от това не е имало.

# 9
  • Мнения: 967
Ако мнгог държиш на мокри кърпи за лице, можеш да използваш тези за махане на грим (дерматологично тествани са). Иначе не бих използвала другите, травмира кожата.

# 10
И ние още си ги ползваме, но не и за лицето. За сополките - само сухи за еднократна употреба.

# 11
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ами ние си ги ползваме и до ден-днешен, но за дупе - с обикновена тоалетна хартия веднага се зачервява /леле, кво ще го прави такъв чувствителен жена му Rolling Eyes.../.
А за лице - не Naughty - оня ден си избърса устата и веднага се изрина около нея.

# 12
  • Мнения: X
Ползваме ги повсевместно-не само за децата-и ние големите....Но за сополки не мисля,че са удачни...по добре със хартиени...а ако все пак ти е по-удобно с мокрите-смени марката...

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Ползвам ги все още, при това доста активно и не се е случвало да са я раздразнили, хем сме сменяли на доста марки.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 109
ползваме всекидневно, но пък нослето ми е по-удобно да й трия със сухи  Shocked
според мен проблемът май е в марката, която ползваш, аз бих я сменила

# 15
  • Мнения: 36 047
мокри - само за дупе и много изкаляни ръще, но за да се махне калта, а не за да са чисти ръцете

# 16
  • Мнения: 382
ами то на опаковките си пише,да се използват от вратлето надолу,на някои марки има даже и с картинки показано,затова не се чудете,че се обриват или им щипе.За лицето също си има кърпи,но други.

# 17
  • Мнения: 1 364
Да, ползвам мокри кърпи най вече за ръце.

# 18
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
И ние още ползваме мокри кърпички, но предимно за ръце и при ходене до тоалетна. За лицето много рядко ползвам. Сополките ги бърша със сухи носни кърпички и само ако са засъхнали ползвам мокрите. Също  ако сме навън и е яла нещо много цапащо й бърша устата, но по принцип не мисля, че са особено подходящи за лице.

# 19
  • Wonderland
  • Мнения: 702
На мен една лекарка ми каза,че обикновените мокри кърпи алергизирали нослето,трябвало да купувам такива на които пише,че са антисептични,затова спрях да ги използвам за бърсане на нослето.Иначе за дупе и за ръце постоянно сме с тях,на седмица ми отива по 1 пакет.

# 20
  • Мнения: 369
ами то на опаковките си пише,да се използват от вратлето надолу,на някои марки има даже и с картинки показано,затова не се чудете,че се обриват или им щипе.За лицето също си има кърпи,но други.
На мен една лекарка ми каза,че обикновените мокри кърпи алергизирали нослето,трябвало да купувам такива на които пише,че са антисептични,затова спрях да ги използвам за бърсане на нослето.Иначе за дупе и за ръце постоянно сме с тях,на седмица ми отива по 1 пакет.

 По принцип не и щипе и не се е изринала , но се опасявам че от дългото ползване е получила алергия към тях и носа продължава да си тече . Спряхме всякакъв род мокри кърпички . Последни бяха на Памперс но и в тях явно има нещо което я дразни . Три дена сме без мокри кърпи и май почва да се пооправя Praynig Praynig
Благодаря ви момичета  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 274
   Без мокри кърпи не излизам  Naughty! Може да е на 7, но му е голям кеф да взима разни "интересни" неща от земята, а след 5 мин. иска да яде с тия ръце  ooooh!!
   За нос не ги ползвам, нито съм ги ползвала някога! Винаги съм мислела, че ще го дразнят! Иначе мръсната му муцунка съм я бърсала с мокри кърпи!

# 22
  • Мнения: 745
Пет години вече имам мокри кърпички в дамската си чанта  Laughing Laughing :lol
Ползваме ги предимно за мръсни ръце, а за носле купуваме сухи носни кърпички за еднократна употреба(има едни с картинки на Дисни - Василенка много си ги харесва, мекички са, ароматизирани и красиви)

Общи условия

Активация на акаунт